http://www.bbcpersian.com

14:16 گرينويچ - چهارشنبه 06 اوت 2008 - 16 مرداد 1387

آغاز رقابتهای فوتبال زنان در المپیک

دو روز پیش از آغاز رسمی بازی های المپیک پکن و در آغاز رقابتهای فوتبال زنان در المپیک، برزیل آلمان را با نتیجه تساوی بدون گل متوقف کرد.

این مسابقه برای برزیل حکم مسابقه ای انتقامی را داشت، زیرا این تیم در فینال جام جهانی زنان در سال گذشته میلادی با نتیجه 2-0 مقابل آلمان شکست خورده بودند.

مسابقه دو تیم پیش روی تماشاگرانی اندک در استادیوم شنیانگ برگزار شد که در میان آنها رونالدینیو، ستاره بزرگسال تیم فوتبال مردان برزیل نیز دیده می شد.

در دیگر مسابقات در گروه E کانادا آرژانتین را 2-1 شکست داد و در گروه G ژاپن و نیوزیلند به تساوی 2-2 دست یافتند.

شگفتی مسابقات روز اول در در دیگر بازی گروه G رخ داد که تیم نروژ با پیروزی 2-0 مقابل زنان آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی المپیک آتن، از تساوی ژاپن و نیوزیلند حداکثر استفاده را به عمل آورد و نام خود را به عنوان یک مدعی مطرح کرد.

چین میزبان بازی ها سوئد را 2-1 شکست داد تا بالاتر از کانادا در صدر گروه E قرار گیرد و کره شمالی نیز با شکست دادن تیم زنان نیجریه (1-0) بالاتر از آلمان و برزیل در صدر گروه F ایستاد.

در روز جمعه و روز اول مسابقات فوتبال مردان، آرژانتین، قهرمان دور قبل المپیک، مقابل ساحل عاج به میدان خواهد رفت؛ آنهم در شرایطی که هنوز تصمیم باشگاه بارسلونا در مورد حضور لیونل مسی، ستاره آرژانتینی این باشگاه در رقابت های المپیک مشخص نشده است.

ایتالیا برنده مدال برنز المپیک آتن نیز رو در روی هندوراس قرار خواهد گرفت.

پاراگوئه و عراق، صاحب مقامهای دوم و چهارم المپیک آتن به رقابتهای المپیک پکن راه نیافته اند.