BBCPersian.com
  •    راهنما
تاجيکستان
پشتو
عربی
آذری
روسی
اردو
 
به روز شده: 16:29 گرينويچ - يکشنبه 21 سپتامبر 2008 - 31 شهریور 1387
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
چلسی منچستریونایتد را متوقف کرد
 
لیگ برتر انگلستان
تیم لویئز فیلیپه اسکولاری (چپ) با کمک سالومون کالو (راست) کماکان در فصل جاری بدون شکست ماند
سالومون کالو، مهاجم اهل ساحل عاج رکورد بازی های بدون شکست خانگی باشگاه چلسی رابه 85 بازی پیاپی افزایش داد.

جی سونگ پارک، بازیکن کره ای منچستریونایتد پس از آنکه پیتر چک دروازه بان چلسی نتوانست شوت دیمیتار برباتوف را بطور کامل دفاع و کنترل کند، در دقیقه 18 تیم خود را پیش انداخت.، اما کالو در دقیقه 80 و در جریان ارسال یک ضربه آزاد با سر توپ را درون دروازه میهمان قرار داد.

منچستریونایتد در نیمه اول تیم برتر میدان بود و می توانست گل های بیشتری نیز به ثمر برساند، اما در حضور بیش از 41 هزار نفر در استادیوم استمفورد بریج، بازی در نیمه دوم بطور کامل به سود چلسی تغییر کرد و چلسی پیش از زدن گل تساوی یک موقعیت مسلم گل زنی را توسط نیکولاس آنلکا مقابل دروازه خالی منچستروینایتد از دست داد.

بازیکنان منچستریونایتد که در فصل جاری شباهتی به تیمی که در فصل گذشته قهرمان لیگ برتر انگلستان و لیگ قهرمانان اروپا شد نداشته اند، در این بازی هفت بار از داور کارت زرد دریافت کردند و در حالی که این روزها لیگ برتر انگلستان تحت تاثیر برنامه سازمان لیگ برای مجازات بازیکنانی که به داور بی احترامی می کنند قرار گرفته، بارها تصمیم داور را با اعتراض و انتقاد به چالش گرفتند.

چلسی در آستانه بازی، دکو، هافبک پرتغالی خود را به دلیل مصدومیت در هنگام گرم کردن از دست داد و مجبور شد میشائیل بالاک را بجای او بکار گیرد.

منچستریونایتد بازی را با حضور وین رونی و برباتوف در خط حمله بکار گرفته بود و کریستیانو رونالدو و کارلوس ته‌وز را بر روی نیمکت داشت.

منچستریونایتد که در دقیقه 31 بازی ادوین فن درسار، دروازه بان خود را به دلیل آسیب دیدگی در اثر برخورد با فلورنت مالودا (بازیکن چسی) از دست داد، بزرگترین ضربه را از وضعیت پرتنش بازیکنان خود دریافت کرد که در راس آنها وین رونی قرار داشت.

رونی که به اکثر تصمیم های داور اعتراض کرد، در دقیقه 79 مرتکب خطایی بر روی بازیکنان چلسی شد که ضربه آزاد حاصل از آن به گل تساوی منجر شد.

پورتسموث تیرباران شد

در دیگر بازی های امروز استون ویلا با شکست دادن وست برامویچ در زمین این تیم با نتیجه 2-1 در مکان چهارم جدول جای گرفت.

پورتسموث که در 54 سال اخیر نتوانسته در دیدارهای دسته برتر انگلستان منچسترسیتی را در زمین این تیم شکست دهد، در شهر منچستر تیرباران شد.

منچسترسیتی که مالکیت آن در روز سه شنبه هفته جاری (23 سپتامبر) بطور رسمی به شرکت ADUG از ابوظبی منتقل می شود، پورتسموث را 6-0 شکست داد تا با چهار رتبه صعود به مکان پنجم جدول لیگ برتر انگلستان ارتقاء پیدا کند و پس از آرسنال بالاترین تفاضل گل را به دست آورد.

هال سیتی از تیمهای تازه وارد به لیگ برتر که بالاتر از انتظار ظاهر شده، در زمین خود مقابل اورتون توسط مایکل ترنر از بهترین مدافعان این دوره لیگ برتر به گل اول دست یافت و در نیمه دوم با یک ضربه کرنر و در اثر اشتباه بازیکنان اورتون اختلاف را دوبرابر کرد.

اما اورتون که کلیه امتیازهای این فصل خود را در بازی های خارج از خانه به دست آورده، در ظرف شش دقیقه دو گل به ثمر رساند تا هال سیتی را در رتبه هفتم جدول نگه دارد و خود از رتبه نهم پایینتر نرود.

آرسنال در صدر

گل دنیلسون کار را به سود آرسنال تمام کرد
در بازی های روز گذشته آرسنال نه تنها یک گل خورده در زمین بولتون را جبران کرد، بلکه دو گل دیگر هم به ثمر رساند تا این تیم میانه جدولی را 3-1 شکست دهد و هشتمین برد از نه بازی اخیر خود را به دست آورد.

کوین دیویس گل زن اصلی تیم بولتون که خشن ترین بازیکن لیگ برتر انگلستان نیز محسوب می شود و هیچ بازیکنی در لیگ برتر به اندازه او مرتکب خطا نشده، در دقیقه چهاردهم در جریان یک ضربه کرنر گل اول مسابقه را به ثمر رساند، اما 12 دقیقه بعد دو گل پیاپی از سوی امانوئل ابوئه و نیکلاس بندتنر شرایط را بطور کامل تغییر داد و در نهایت سه دقیقه مانده به پایان بازی آرسنال که با ضد حملات پیاپی بولتون را به شدت به زحمت انداخته بود، بوسیله دنیلسون، بازیکن برزیلی خود به گل سوم دست یافت تا در صدر جدول لیگ برتر جای گیرد.

ساندرلند، ضعیف ترین تیم لیگ برتر در خانه، میدلزبرو، ضعیف ترین تیم لیگ در خارج از خانه را در زمین خود و در ده دقیقه آخر بازی شکست داد تا خود را به مکان های بالای جدول برساند.

مایکل چوپرا، مهاجم هندی تبار ساندرلند که برای اولین بار در ترکیب تیم خود شرکت داشت، ابتدا در دقیقه 81 با فرار به داخل محوطه جریمه میدلزبرو و دریافت پاس سریعی که به منطقه ارسال شده بود، گل اول را به ثمر رساند و در دقیقه 90 کار را به سود ساندرلند تمام کرد.

وست هم پیروز دیدار بحران زده ها

وست هم که یکی از قوی ترین تیمهای لیگ برتر انگلستان در خانه محسوب می شود، برای اولین بار در ده بازی اخیر خود مقابل نیوکاسل، این تیم را در زمین خود 3-1 شکست داد تا به مکان ششم جدول صعود کند.

گل سوم وست هم در دقیقه 53 بازی به ثمر رسید و نیوکاسل هم در دقیقه 67 توانست توسط مایکل اون یکی از گل های خورده را جبران کند، تا وست هم برای هفدهمین بازی پیاپی نتواند دروازه خود را بسته نگه دارد.

مایکل اون تا پیش از این بازی در 12 بازی اخیر نیوکاسل برابر وست هم، 10 گل به ثمر رسانده بود.

لیورپول که هفته گذشته منچستریونایتد را 2-1 شکست داده بود، در یکی از بحث برانگیزترین بازی های هفته در زمین خود مقابل تیم تازه وارد استوک سیتی با تساوی بدون گل متوقف شد تا بخت صدرنشینی را از دست بدهد.

استیون جرارد که بر اساس آمار یکی از بی دقت ترین شوتزنان لیگ محسوب می شود، 76 ثانیه پس از آغاز بازی توپ را در یک ضربه آزاد در دروازه استوک سیتی قرار داد، اما به دلیلی نامعلوم داور گل او را نپذیرفت.

فولام هم در زمین بلکبورن که تا پیش از این هفته ضعیف ترین خط دفاع در لیگ را داشت، نتوانست از فرصتهای موجود استفاده کند تا در نهایت بلکبورن با گل دقیقه 84 خود، میهمان را شکست داده و از رتبه های پایین نجات پیدا کند.

بازی تاتنهام (قعر جدول) و ویگان هم با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در حال حاضر رده بندی تیمهای عمده لیگ برتر انگلستان به این شرح است:

1. آرسنال، 5 بازی، 12 امتیاز (تفاضل گل 9+)
2. چلسی، 5 بازی، 11 امتیاز (تفاضل گل 7+)
3. لیورپول، 5 بازی، 11 امتیاز (تفاضل گل 3+)
4. آستون ویلا، 5 بازی، 10 امتیاز (تفاضل گل 3+)
5. منچسترسیتی، 5 بازی، 9 امتیاز (تفاضل گل 8+)
6. وست هم، 5 بازی، 9 امتیاز (تفاضل گل 2+)
7. هال سیتی، 5 بازی، 8 امتیاز (تقاضل گل 3-)
...

15. منچستریونایتد، 4 بازی، 5 امتیاز (تفاضل گل 0)
...
18. استوک، 5 بازی، 4 امتیاز (تفاضل گل 3-)
19. نیوکاسل، 5 بازی، 4 امتیاز (تفاضل گل 5-)
20. تاتنهام، 5 بازی، 2 امتیاز (تفاضل گل 3-)

 
 
پیراهن منچستریونایتد اقتصاد ورزش
حمایت از ورزش در سایه بحران مالی جهانی
 
 
بازیکنان منچستریونایتد فوتبال انگلستان
لیگ برتر: ملال آور یا هیجان انگیز
 
 
فوتبال اروپا و انگلستان فوتبال اروپا
لیگ انگلستان، برترین لیگ قاره؟
 
 
نشان لیگ برتر فوتبال بی‌رحم
برکناری پیاپی مربیان در لیگ برتر انگلستان
 
 
مطالب مرتبط
اخبار روز
 
 
اين صفحه را برای دوستان خود بفرستيد   صفحه بدون عکس
 
 
   
 
BBC Copyright Logo بالا ^^
 
  صفحه نخست|جهان|ايران |افغانستان |تاجيکستان |ورزش |دانش و فن |اقتصاد و بازرگانی |فرهنگ و هنر |ویدیو
روز هفتم |نگاه ژرف |صدای شما |آموزش انگليسی
 
  BBC News >>|BBC Sport >>|BBC Weather >>|BBC World Service >>|BBC Languages >>
 
  راهنما | تماس با ما | اخبار و اطلاعات به زبانهای ديگر | نحوه استفاده از اطلاعات شخصی کاربران