http://www.bbcpersian.com

23:23 گرينويچ - سه شنبه 07 اکتبر 2008 - 16 مهر 1387

پیروزی پر گل استقلال در هفته دهم

در هفته دهم مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران، استقلال تهران در یک بازی پر گل 5 بر 2 مقاومت سپاسی شیراز را در ورزشگاه آزادی شکست داد.

برق شیراز برابر سپاهان اصفهان 1-1 متوقف شد تا ذوب آهن اصفهان با پیروزی 1-0 مقابل راه آهن شهر ری به صدر جدول رده بندی صعود کند.

ذوب‌آهن اصفهان با 20 امتیاز و برق شیراز با 18 امتیاز در رده اول و دوم جدول قرار دارند.

بشنويدگفتگوی فربد سروندی با امیر قلعه نویی پس از بازی

اسقلال تهران در حالی به مصاف مقاومت سپاسی شیراز رفت که پس از از دست دادن پیروزی یک بر صفر برابر پرسپولیس در دقیقه 87 دیدار دربی، گرفتار حاشیه شده بود؛ عصبانیت امیر قلعه نویی در پایان بازی و برخورد شدید او با چند بازیکن تیمش به ویژه بیژن کوشکی، که قلعه نویی او را در دریافت گل مقصر می دانست، و نیز محرومیت حسین کاظمی و کوشکی از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تا اطلاع ثانوی، حاشیه هایی بود که بازی با پرسپولیس برای آبی ها در پی داشت.

قلعه نویی در مورد مسایل اخیر تیمش گفته بود: "در هر صورت اشتباهاتی بود كه درباره آن با بازيكنان صحبت كرديم."

او همچنین بازی مقابل مقاومت سپاسي را بسیار با اهميت و فرصتی برای جبران امتياز از دست‌رفته در بازي مقابل پرسپوليس می دانست.

در سوی دیگر، مقاومت سپاسی شیراز نیز هفته گذشته دربی شهر شیراز را یک بر صفر به تیم برق واگذار کرده بود و غلام پيروانی، سرمربی این تیم امیدوار به کسب امتیاز در بازی با استقلال بود.

او در عین حال معتقد بود مصاف مقاومت با تيم هايي چون استقلال همواره جنگ تيم هاي نه چندان ثروتمند با تيم هاي غني بوده است.

پیش از این دیدار، استقلال تهران با 11 امتیاز در رده هفتم و مقاومت سپاسی با 10 امتیاز در رده هشتم جدول رده بندی جای داشت.

گزارش بازی

نیمه نخست در حالی آغاز شد که در همان دقایق ابتدایی دروازه بان مقاومت دو شوت پیاپی فابیو جان واریو و آرش برهانی را دفع کرد و استقلال دو موقعیت خطرناک را از دست داد.

در دقیقه 9، تیم مقاومت سپاسی شیراز برخلاف جریان بازی توسط رضا خالقی فر به گل برتری دست یافت، اما تنها یک دقیقه بعد میثم منیعی گل تساوی را برای استقلال زد.

در دقیقه 18 مقاومت سپاسی مجددا پیش افتاد و در یک ضد حمله شهرام گودرزی با یک شوت دروازه استقلال را باز کرد.

استقلال پس از دریافت گل دوم بهتر کار کرد، به بازی سرعت داد و فشار زیادی روی دروازه مقاومت آورد تا سرانجام در دقیقه 31، بازی را دوباره به تساوی رساند؛ خسرو حیدری روی ارسال بلند منیعی از سمت چپ با ضربه سر دروازه مقاومت را گشود.

نیمه نخست با نتیجه 2-2 تمام شد.

در نیمه دوم استقلال بر بازی مسلط بود و توانست سه گل دیگر به ثمر رساند.

در دقیقه 63، سیاوش اکبرپور با استفاده از غفلت خط دفاعی مقاومت، روی ارسالی مناسب، توپ را با ضربه سر درون دروازه فرستاد.

6 دقیقه بعد، اکبرپور به دنبال ارسال فرهاد مجیدی، بار دیگر با ضربه سر دروازه مقاومت را گشود.

در دقیقه 75 نیز جان واریو گل پنجم استقلال را زد؛ دفع ناقص دفاع تیم مقاومت توپ را به جان واریو رساند و او نیز با شوتی محکم توپ را وارد دروازه کرد.

در ادامه تلاش های بازیکنان مقاومت سپاسی برای کم کردن فاصله گل های خود با استقلال نتیجه ای نداشت و بازی 5 بر 2 به سود استقلال پایان یافت تا آبی های تهران با یک پیروزی پر گل اتفاقات تلخ پس از بازي پرسپوليس را به فراموشی بسپارند.

استقلال با این برد یک پله در جدول رده بندی بالا آمد و در رده ششم ایستاد و مقاومت سپاسی شیراز نیز با دو پله سقوط در رده دهم جای گرفت.
آمار بازى


استقلال تهران
موقعیت خطرناک – 2
کرنر – 5
آفساید – 0
کارت زرد – 0


مقاومت سپاسی
موقعیت خطرناک – 2
کرنر – 4
آفساید – 0
کارت زرد – 2

در سایر بازی های هفته دهم نتایج زیر به دست آمد:
پيكان قزوین 2 – پگاه گیلان 0
سایپای کرج 1 - پاس همدان 3
فولاد خوزستان 2 - مس کرمان 2
ملوان انزلی 0 – پیام مشهد 1
صبا باتری قم 2 - استقلال اهواز 0