شیوع ویروس کرونا

 1. Video content

  Video caption: افزایش شیوع کرونا در ایران و خطر فروپاشی نظام درمان

  در ایران، موج پنجم شیوع کرونا با کمبود تخت‌های بیمارستانی، کمیابی دارو و افزایش هزینه‌های درمان همراه شده‌است.

 2. کرونا در ایران

  با افزایش شمار قربانیان کرونا در ایران، گزارش‌ها از این کشور از فشار شدید بر سیستم درمان و همچنین کمبود ظرفیت قبرستان‌ها در بعضی مناطق این کشور حکایت دارد. همزمان رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری تعداد "اصلاح شده" کشته‌های اعلام شده روز دوشنبه را "۷۰۰-۸۰۰ نفر" اعلام کرده است.

  خبر کامل
  next
 3. lab

  بحث درباره منشا ویروس کرونا اکنون به جدالی تازه کشیده است، آیا برای تحقیقات ویروس‌شناسی "کارکردافزا" در چین از پول آمریکا استفاده شده است؟ این موضوع ربط پیدا می‌کند به این فرضیه ثابت‌نشده که ویروس کرونا از موسسه ویروس‌شناسی ووهان، که درباره ویروس‌های کرونای خفاش‌ها تحقیق می‌کرد، به بیرون راه یافته است.

  خبر کامل
  next
 4. china covid

  شیوع کرونای دلتا در چین و گسترش آن به مناطق جدید باعث نگرانی شده است. حداقل پانزده استان و شهرستان درگیر کرونای دلتا هستند و بیش از ۳۰۰ مبتلا ظرف ۱۰ روز شناسایی شده‌اند.

  خبر کامل
  next
 5. کرونا در ایران

  ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران گفته است که "۹۰ درصد شهرستان‌های کشور از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز به سر می‌برند" و "طبق پیشبینی انجام شده تا یک ماه و نیم آینده آمار رسمی تعداد مرگ روزانه به ۶۰۰ نفر خواهد رسید و اگر دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم مرگ روزانه به ۸۰۰ نفر در روز نیز خواهد رسید". یک مقام دیگر وزارت بهداشت ایران هم در خصوص کمبود سرم گفته است که "سرم سازان قول داده‌اند کمبود را جبران کنند"

  خبر کامل
  next
 6. برخورد پلیس با تظاهرکنندگان مخالف محدودیت‌های مقابله با کرونا در برلین آلمان

  تظاهرات مخالفان محدودیت‌های مقابله با کرونا در برلین آلمان

  پلیس در شهر برلین پایتخت آلمان با شرکت کنندگان در یک تجمع مخالفت با محدودیتهای علیه کرونا برخورد کرد. دادگاهی در آلمان برگزاری این تجمع را غیرقانونی اعلام کرده بود.

  پلیس آلمان برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از باتوم و گاز اشک آور استفاده کرد.

  پلیس آلمان می‌گوید که تعدادی از مامورانش در محله چارلوتنبرگ در غرب برلین مورد حمله تظاهرکنندگان قرار گرفتند. تعداد زیادی بازداشت شده اند.

  این تجمع به دعوت گروهی با عنوان جنبش "مخالف‌اندیش" "Querdenker" شکل گرفته است.

  این گروه از فعال‌ترین مخالفان محدویت‌های مقابله با کرونا در آلمان است.

  دادگاهی در آلمان چندین تجمع این گروه را ممنوع اعلام کرد. این نگرانی وجود داشته که درحالیکه تعداد مبتلایان در آلمان رو افزایش است، شرکت کنندگان ماسک نزنند و مقرراتی چون فاصله‌گیری را رعایت نکنند.

  مخالفان محدودیت‌های مقابله با کرونا شامل گروه‌های ضد واکسیناسیون، هواداران نظریه‌های توطئه و اعضای گروه راست افراطی "آلترنانتیو برای آلمان" هستند.

  تظاهرات مخالفان محدودیت‌های مقابله با کرونا در برلین آلمان
 7. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران از ابتلای خود به کرونا خبر داد

  ابراهیم رضایی، نماینده دشتستان و عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از ابتلایش به بیماری کرونا خبر داد.

  آقای رضایی در توییتر خود نوشت که "تست کرونا" او "مثبت بوده است."

  آقای رضایی دیروز در توییتی وضعیت کرونا در استان بوشهر را بحرانی توصیف کرده بود و گفته بود: "گرچه بیمارستان‌ها با بیش از دو برابر ظرفیت کار می‌کنند اما باز هم کافی نیست. ضرورت دارد که بخاطر نجات جان مردم و جلوگیری از تلفات بیشتر، استان تعطیل شود. دیر شده اما دیرتر نشود."

  مشخص نیست که او آخرین بار چه زمانی در مجلس حاضر شده و خبری درباره قرنطینه سایر نمایندگانی که با او در تماس بودند، منتشر نشده است.

 8. عربستان شرط واکسیناسیون کامل علیه کرونا را برای حضور در مراکز عمومی اجباری کرد

  مراسم حج در شهر مکه عربستان امسال هم به دلیل نگرانی از شیوع کرونا با تعداد محدود برگزار شد
  Image caption: مراسم حج در شهر مکه عربستان امسال هم به دلیل نگرانی از شیوع کرونا با تعداد محدود برگزار شد

  دولت عربستان سعودی اعلام کرد که از امروز مردم برای ورود به مغازه ها، وسایل حمل و نقل عمومی و سایر امکان کاری و تجاری باید علیه کرونا کاملا واکسن شده باشند.

  وزارت کشور عربستان می‌گوید که شرط واکسیناسیون کامل برای ورود به همه اماکن در سراسر عربستان اجباری است.

  هفته گذشته مقامات عربستان گفته بودند که هر شهروند سعودی که به کشورهایی که در لیست قرمز از نظر شیوع کرونا قرار دارد سفر کنند، مجازات و شامل ممنوعیت سه ساله سفر خواهند شد.

  عربستان به تازگی مرزهایش را به روی بازدیدکنندگان خارجی که گواهی واکسیناسیون و نتیجه منفی آزمایش پی سی آر را داشته باشند، باز کرده است.

  مراسم حج در شهر مکه عربستان امسال هم به دلیل نگرانی از شیوع کرونا با تعداد محدود برگزار و با محدودیت‌هایی برگزار شد.

 9. کرونا در ایران

  شروین شکوهی، رئیس بخش عفونی بیمارستان لقمان تهران که یکی از مراکز درمان بیماران مبتلا به کرونا است، می‌گوید "به هیچ وجه آینده روشنی از یک ماه آینده ویروس نداریم، تمام امید ما مثل پیک‌های قبلی این است که خود ویروس فروکش کند و این در حالی است که سیستم درمانی کشور شرایط بسیار سختی دارد." آقای شکوهی به خبرگزاری ایسنا گفت که با افزایش تعداد کلی بیماران، درصد بیماران بدحال هم افزایش یافته و "متاسفانه انگار مردم فراموش کردند که کرونا وجود دارد."

  خبر کامل
  next
 10. کرونا در ایران

  در نامه‌ای سرگشاده، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهور، نوشته‌اند که "ظرفیت جسمی و روانی کارکنان نظام سلامت در تمام عرصه ها به حد اشباع نزدیک شده و ادامه این فشار فزاینده، سبب افت شدید عملکرد ایشان خواهد شد" و از "شرایط خطرناک، بی توجهی آشکار نسبت به محدودیت ها و دستورالعمل های بهداشتی و فقدان عزم جدی" شکایت کرده‌اند.

  خبر کامل
  next