روح‌الله زم

 1. داوری

  رسانه‌های ایران از بازداشت عبدالرضا داوری، از چهره‌های نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران خبر داده‌اند. در این گزارش‌ها دلیل احتمالی بازداشت آقای داوری "همکاری با کانال آمدنیوز" اعلام شده است. روح‌الله زم مدیر آمدنیوز حدود دو ماه پیش دستگیر شد.

  خبر کامل
  next
 2. روح‌الله زم

  وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای بازداشت روح‌الله زم، بنیان‌گذار وب‌سایت آمدنیوز را محکوم کرده است. فرانسه تأیید کرده که آقای زم در این کشور پناهنده بوده. همزمان علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران گفته موضوع دستگیری روح‌الله زم نباید زمینه اتهام زنی جدیدی را فراهم کند.

  خبر کامل
  next
 3. ایران

  غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه دستگیری افرادی در ارتباط با روح‌الله زم را در قوای مجریه، قضائیه و نیروهای مسلح تکذیب کرد. پیش از آقای اسماعیلی، علی ربیعی سخنگوی دولت و رئیس حراست نهاد ریاست جمهوری نیز دستگیری افرادی در دولت و ریاست جمهوری را تکذیب کرده بودند.

  خبر کامل
  next
 4. محمدعلی زم

  محمدعلی زم، پدر روح‌الله زم که در هفته‌های گذشته سپاه پاسداران گفته بود وی را در طی یک عملیات "اطلاعاتی هوشمندانه" دستگیر کرده با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که "هیچ‌یک از اعضای خانواده در تمهید شرایط و مقدمات سفر و دستگیری روح‌الله مشارکت نداشته اند". آقای زم برای فرزندش "طلب حلالیت و بخشش" از سوی رهبری و سپاه پاسداران کرده است.

  خبر کامل
  next
 5. کریمی قدوسی

  محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی، خواهان رسیدگی قضایی به ادعای جواد کریمی قدوسی، نماینده مجلس ایران شده که گفته است چهار نفر از افراد مرتبط با کانال تلگرامی آمدنیوز با چهره‌هایی در دولت آقای روحانی در ارتباط بوده‌اند.

  خبر کامل
  next
 6. علی سودایی

  بی‌بی‌سی

  محمدحسین رستمی

  صداوسیمای ایران بخش‌هایی از صحبت‌های روح‌الله زم را پخش کرده که در آن آقای زم محمدحسین رستمی را یکی از منابع اطلاعاتی خود در ایران معرفی کرد. آقای رستمی مدیر سایت عماریون بوده و سابقه حضور نظامی در سوریه را هم داشته است.

  خبر کامل
  next
 7. روح‌الله زم

  منبعی آگاه در دولت عراق به بی‌بی‌سی فارسی گفت روح‌الله زم را دستگاه اطلاعاتی عراق بازداشت کرده و تحویل ایران داده است. این منبع گفت عراق آقای زم را همزمان با فرود هواپیمایش در بغداد بازداشت کرده و مطابق توافقنامه استرداد به ایران تحویل داده است.

  خبر کامل
  next
 8. روح الله زم

  مهسا رازانی، همسر روح‌الله زم می‌گوید همزمان با سفر همسرش به عراق، شیرین نجفی از همکاران سایت آمدنیوز نیز در عراق بوده است. خانم رازانی به بی‌بی‌سی فارسی گفت او و همسرش به شیرین نجفی اعتماد داشته‌اند و خانم نجفی بازداشت نشده است.

  خبر کامل
  next
 9. امید منتظری

  بی‌بی‌سی

  روح‌الله زم

  در چند دهه گذشته شماری زیادی از فعالان سیاسی مخالف جمهوری اسلامی به شیوه‌های مختلف به داخل کشور کشیده شده‌اند. آیا ربودن جایگزین کم‌هزینه حذف مخالفان است؟ از سرنوشت این مخالفان چه می‌دانیم؟ از یک عضو سازمان مجاهدین تا یک عضو سازمان فدائیان خلق اکثریت.

  خبر کامل
  next
 10. روح الله زم

  سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای خبر از دستگیری روح‌الله زم "مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز" داده و نوشته "سازمان اطلاعات سپاه" او را در یک عملیات "اطلاعاتی هوشمندانه" دستگیر کرده است. تلویزیون دولتی ایران تصاویری از انتقال آقای زم پخش کرد. مشخص نیست که آقای زم تحت چه شرایطی و در کجا در حال صحبت است.

  خبر کامل
  next