جهان

 1. ناتو پیش از این دیپلمات های روسیه را به ظن جاسوسی اخراج کرده بود

  روسیه به فعالیت نمایندگی سازمان ناتو در مسکو پایان می دهد. به گفته سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، به کارکنان ناتو در مسکو اطلاع داده شده است که مجوز فعالیت آنها در ماه نوامبر به پایان می رسد. پیش از این ناتو هشت دیپلمات عضو نمایندگی روسیه نزد این سازمان را به اتهام جاسوسی اخراج کرده بود.

  خبر کامل
  next
 2. روسیه در ''اقدامی تلافی جویانه'' دفتر ناتو را تعطیل کرد

  روسیه به فعالیت نمایندگی سازمان ناتو در مسکو پایان می دهد.

  به گفته سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، به کارکنان ناتو در مسکو اطلاع داده شده است که مجوز فعالیت آنها در نوامبر به پایان می رسد.

  پیش تر، ناتو هشت دیپلمات روس عضو نمایندگی این کشور نزد این سازمان را به اتهام جاسوسی اخراج کرده بود.

  آقای لاوروف تلافی جویانه بودن این اقدام را تایید کرد.

  به گفته آقای لاوروف، سازمان ناتو از این پس می تواند از طریق سفارت روسیه در بروکسل با دولت این کشور در تماس باشد.

  مقر ناتو در بروکسل مستقر است.

 3. پاول

  کالین پاول بر اثر عوارض کرونا درگذشت. به گفته خانواده پاول او با اینکه "کاملا واکسینه" بود به کرونا مبتلا شده بود. آقای پاول که ۸۴ سال داشت در دولت جورج بوش و در زمان حمله آمریکا به عراق وزیر خارجه بود. از آقای پاول بعنوان یک جمهوری‌خواه میانه‌رو و عمل‌گرا یاد می‌شود. آقای پاول در دوره چهار رئیس‌جمهور در ارتش و دولت خدمت کرده بود.

  خبر کامل
  next
 4. myanmar

  میانمار می‌گوید بیش از پنج هزار زندانی را که به دلیل اعتراض به کودتای ماه فوریه به زندان افتاده بودند، آزاد می‌کند.

  خبر کامل
  next
 5. رشد اقتصادی چین کند شده است

  اقتصاد چین در دوره سه ماهه ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۱ نسبت به دوره مشابه در سال قبل ۴/۹ درصد رشد کرده است. این رشد در یک سال گذشته کمترین، و بدتر از آنچه بود که تحلیگران پیش بینی می کردند.رشد اقتصادی در این دوره همچنین بسیار کندتر از سه ماه پیشین است که حدود ۸ درصد بود.

  این روند نشان می دهد که بهبود وضعیت اقتصادی چین ضعیف شده است. مسائلی مانند کمبود انرژی، شیوع کووید ۱۹ و فشار دولت چین بر بسیاری از صنایع، تأثیر خود را بر اقتصاد این کشور گذاشته است. چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه های اخیر با چالشی های متعددی رو به رو بوده است.

  رشد اقتصادی چین
 6. حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه ایران

  حسین امیر عبداللهیان، وزیر خارجه ایران، در دیدار با همتای ونزوئلایی خود در تهران اعلام کرد دو کشور یک "سند همکاری‌های ۲۰ ساله" را امضا خواهند کرد. ایران همچنین بازداشت الکس ساب، یکی از نزدیکترین دستیاران نیکلاس مادورو در در دماغه سبز و استرداد او به آمریکا را "راهزنی" خوانده است. همجنین گفته شده است که نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در ماه‌های آینده به ایران سفر خواهد کرد.

  خبر کامل
  next
 7. گیر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه

  بنا بر اعلام سازمان ملل متحد ششمین دور مذاکرات دولت سوریه و مخالفان دولت، برای نگاشتن پیش‌نویس قانون اساسی جدید این کشور، از امروز در ژنو از سر گرفته خواهد شد. این مذاکرات از ۹ ماه پیش متوقف شده بود، اما روز یکشنبه سازمان ملل اعلام کرد که نمایندگان دولت و مخالفان برای از سرگیری این مذاکرات به توافق رسیده‌اند.

  خبر کامل
  next
 8. بیل و هیلاری کلینتون در حال خروج از بیمارستان در کالیفرنیا

  بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق آمریکا پس از پنج روز بستری و تحت مراقبت قرار گرفتن، از بیمارستانی در کالیفرنیا مرخص شده است.

  خبر کامل
  next
 9. آقای دلاکوست ماموریت خود در بلاروس را از سال گذشته آغاز کرده بود

  خبرگزاری فرانسه از اخراج سفیر این کشور از بلاروس خبر داده است. این خبرگزاری به نقل از یک سخنگوی سفارت فرانسه در مینسک گزارش کرد نیکولاس دلاکوست یکشنبه بلاروس را ترک کرد.

  خبر کامل
  next