جهان

 1. ترکیه که جنگنده اف - شانزده دارد، در درگیری دو کشور، از آذربایجان حمایت می‌کند

  ارمنستان می‌گوید که ترکیه یکی از جنگنده‌های این کشور را ساقط کرده است. آذربایجان و ارمنستان بر سر منطقه ناگورنو قره باغ، درگیر هستند و ترکیه از آذربایجان حمایت می‌کند.

  خبر کامل
  next
 2. Video content

  Video caption: کویت بعد از صباح، کویت می‌ماند؟

  امیر کویت شیخ صباح احمد صباح در سن نود و یک سالگی درگذشت.

 3. Video content

  Video caption: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ مناظره اول در راه است

  نخستین مناظره میان دونالد ترامپ و جو بایدن، نامزدهای حزب جمهوری خواه و حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امشب در کلیولندِ ایالت اوهایو برگزار می شود.

 4. ژاپن

  اگر ماه آینده سوار یک هواپیمای خطوط هوایی ژاپن شوید، احتمالا دیگر عبارت "خانم‌ها و آقایان" را نخواهید شنید. خطوط هوایی ژاپن یکی از چند معدود خطوط هوایی بین‌المللی است که خوش‌آمدگویی با عباراتهایی بدون بار جنسیتی را پذیرفته است.

  خبر کامل
  next
 5. شیخ نواف احمد برادر ناتنی شیخ صباح است

  ساعاتی بعد از اعلام خبر درگذشت شیخ صباح احمد جابر صباح، امیر کویت، شورای وزیران این کشور شیخ نواف احمد جابر صباح، ولیعهد کویت را به عنوان جانشین او معرفی کرد. شیخ نواف احمد برادر ناتنی شیخ صباح است و انتظار می‌رفت در صورت مرگ امیر اداره امور کویت را به دست بگیرد که تغییر ناگهانی یا رقابت بین دیگر اعضای خانواده سلطنتی پیش نیاید.

  خبر کامل
  next
 6. بنیامین نتانیاهو گفت که اسرائیل و اعراب درباره خطر ایران در منطقه هم‌نظر هستند

  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در نطق خود در سازمان ملل متحد، از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به خاطر سیاست‌های منطقه‌ای‌اش تمجید کرد. او گفت که آقای ترامپ مانع از اقدام‌های خرابکارانه ایران در منطقه شده است.

  خبر کامل
  next
 7. بعد از درگذشت شیخ احمد صباح (راست) برادر او شیخ نواف صباح به عنوان امیر جدید معرفی شد

  شیخ صباح احمد جابر الصباح، امیر کویت در سن ۹۱ سالگی درگذشت. امیر کویت از مدتی پیش به دلیل بیماری و وخامت حال تحت درمان بود و برای معالجه به آمریکا سفر کرده بود. شورای وزیران کویت شیخ نواف احمد صباح، برادر ۸۳ ساله او و ولیعهد کویت را به عنوان امیر جدید معرفی کرد.

  خبر کامل
  next
 8. الن

  معلمی در فرانسه که بدن، صورت و زبانش با خالکوبی پوشیده شده و حتی سفیدی چشمانش را با جراحی کاملا سیاه کرده می‌گوید پس از شکایت والدین اجازه تدریس در کودکستان از او گرفته شده است.

  خبر کامل
  next
 9. Video content

  Video caption: تلاش آمریکا برای قطع کامل ارتباط نظام مالی ایران با جهان

  خبرگزاری بلومبرگ گزارش کرده که دولت دونالد ترامپ سرگرم بررسی تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران است تا کل نظام مالی ایران را هدف بگیرد.

 10. Video content

  Video caption: خشونت علیه زنان در پاکستان؛ بحث اول روز

  خشونت علیه زنان در پاکستان بعد از تجاوز وحشیانه به یک زن مقابل چشم فرزندان خردسالش دوباره به موضوع بحث در این کشور تبدیل شده است.