رجب طیب اردوغان

 1. Video content

  Video caption: ترکیه و روسیه یکدیگر را به پیمان‌شکنی متهم کردند

  روسیه ترکیه را متهم کرد که به قرار خود در مورد سوریه وفادار نمانده. این اتهام پس از آن مطرح شد

 2. رئیس جمهوری ترکیه: نظامیان سوریه را همه‌جا هدف می‌گیریم

  رجب طیب اردوغان در جمع نمایندگان حزب حاکم "عدالت و توسعه" در پارلمان این کشور گفته: "اعلام می‌کنم که در صورت کمترین آسیبی به سربازانمان در مقرهای نظارتی یا هر جای دیگر، نیروهای حکومتی [سوریه] را از حالا بدون توجه به توافق سوچی هدف حمله قرار می‌دهیم".

  خبر کامل
  next
 3. مجموعه تحلیل و

  یادداشت

  ترامپ

  رونمایی دونالد ترامپ از معامله قرن در کاخ سفید و به همراه نتانیاهو، با موجی از واکنش ها در جهان و بخصوص خاورمیانه روبرو شد. تعدادی از تحلیلگران و روزنامه نگاران یادداشت‌هایی درباره معامله قرن برای صفحه ناظران نوشته اند.

  خبر کامل
  next
 4. نیروهای ترکیه

  پس از آنکه ژنرال خلیفه حفتر بدون امضای توافقنامه آتش بس با نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی مسکو را ترک کرد، رئیس جمهوری ترکیه به او هشدار داده است که در صورت حمله به نیروهای دولتی در طرابلس "ترکیه درسی به او خواهد داد که هرگز فراموش نکند."

  خبر کامل
  next
 5. پیمان عارف

  روزنامه نگار

  کرمان

  حضور و هزینه‌های نظامی روزافزون ترکیه در حال حاضر از افغانستان در شرق شروع می‌شود و با شمول ۱۲ کشور، تا کوزوو و آلبانی در غرب، سومالی و سودان در جنوب و جمهوری آذربایجان در شمال تداوم می‌یابد و کشورهایی چون قطر، بوسنی و هرزگوین، لبنان، عراق، سوریه، جمهوری ترک قبرس شمالی و حتی جمهوری دموکراتیک کنگو در غرب آفریقا را شامل می‌شود.

  خبر کامل
  next
 6. امید شکری

  تحلیلگر انرژی

  ترامپ

  رابطه اردوغان و ترامپ مورد توجه رسانه های آمریکاست تا جائی که برخی رسانه های آمریکایی ترامپ را به مماشات با ترکیه متهم کرده اند. پس از برگزاری دیدار اردوغان و ترامپ عده ای از کارشناسان مسائل آمریکا بر این باورند که ترامپ به اکثر درخواستهای اردوغان جواب مثبت نداد. به نظر می رسد آمریکا پی برده است که در موضوع بحران سوریه باید به دغدغه های ترکیه توجه کند.

  خبر کامل
  next
 7. حسین آقایی

  پژوهشگر روابط بین الملل

  پوتین

  چهار سال پیش وقتی ایران و روسیه تصمیم گرفتند به سلسله شکست های نظامی بشار اسد و حامیانش در جنگ سوریه پایان دهند، کمتر مقامی در جمهوری اسلامی پیش بینی می کرد که امروز روسیه به مانعی بزرگ برای پیشبرد جاه طلبی های ژئوپلیتیک و اقتصادی ایران در سوریه بدل شود.

  خبر کامل
  next
 8. اردوغان

  رجب طیب اردوغان می‌گوید "حدس‌هایی" دارد که چه دست‌هایی پشت اعتراضات عراق است، و احتمال می‌دهد که این اعتراضات به ایران هم گسترش پیدا کند. آقای اردوغان همچنین گفت موضع ایران درباره عملیات ترکیه در شمال سوریه مایه "آزردگی خاطر" شده است.

  خبر کامل
  next
 9. ژیار گل

  بی‌بی‌سی

  کردها

  ویدیوهای از شبهه نظامیان سوری مورد حمایت ترکیه در برخورد با نیروهای کرد در سوریه منتشر شده است که می‌تواند "جنایت جنگی" محسوب شود.

  خبر کامل
  next
 10. اردوغان

  رئیس جمهوری ترکیه گفته است که براساس آتش‌بس موقت در جنگ با نیروهای دموکراتیک سوریه، شبه‌نظامیان کرد عضو این تشکل منطقه مرزی بین دو کشور را ترک می‌کنند. آتش‌بس موقت براساس بیانیه مشترک آمریکا و ترکیه برقرار شده اما نیروهای کرد رسما پذیرش آن را اعلام نکرده‌اند.

  خبر کامل
  next