لندن

 1. پلیس لندن

  پلیس لندن می‌گوید در حادثه چاقوکشی در مرکز پایتخت بریتانیا، دو عابر کشته شده‌اند. فرد مهاجم نیز به ضرب گلوله پلیس کشته شده است. پلیس گفته این حمله را یک "رویداد تروریستی" می‌داند. پس از بروز حادثه و به دنبال تیراندازی پلیس مدتی منطقه را بست.

  خبر کامل
  next
 2. اتوود

  جایزه ادبی معتبر بوکر، شامگاه دوشنبه ۱۴ اکتبر در لندن، با تصمیم خلاف معمول داوران، به طور مشترک به دو زن اهدا شد: مارگارت آتوود، نویسنده کانادایی و برناردین اواریستو، نویسنده بریتانیایی-نیجریه‌ای.

  خبر کامل
  next
 3. لندن در تسخیر شورشیان

  تظاهرات موسوم به "شورش علیه انقراض" از روز دوشنبه در شهرهای بزرگ جهان، از سیدنی استرالیا تا لندن و نیویورک برگزار شده است. هواداران این جنبش اعتراضی خیابان‌های اصلی را مسدود کردند. آنان با نافرمانی مدنی خواهان "اقدام فوری" دولت‌‍‌ها برای حفظ کره زمین شده‌اند. این تجمع‌ها عمدتا از سوی گروه‌هایی چند صد نفره برپا شده و همچنان در جریان است.

  خبر کامل
  next
 4. Video content

  Video caption: هفته مد لندن رنگ اعتراض اقلیمی گرفت

  این هفته لندن میزبان نمایشگاهی‌ است که آخرین های مد لباس را از طریق برندهای معروف جهان معرفی می‌کند.

 5. یاسر میردامادی

  پژوهشگر دین و فلسفه

  مگی

  برایان مگی فلسفه‌دان، نویسنده، پژوهشگر، روزنامه‌نگار و سیاستمدار بریتانیایی ۱۲ آوریل ۱۹۳۰ میلادی در شرق لندن به دنیا آمد و ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۹ در ۸۹ سالگی در آکسفورد درگذشت. او نقش بزرگی در آشتی فضای عمومی با فلسفه ایفا کرد. او نه تنها بر فهم عمومی انگلیسی‌زبان‌ها از فلسفه اثر گذاشت بلکه از رهگذر ترجمه آثارش بر فضای عمومیِ بسا زبان‌های دیگر، از جمله فارسی، اثر نهاد.

  خبر کامل
  next
 6. لینزی بیکر

  بی‌بی‌سی

  دایانا

  الیزابت امانوئل، طراح لباس، مسیری پر فراز و نشیب را در حرفه‌اش پشت سر گذاشته است؛ از خلق لباس عروسی نفیس و خیره‌کننده پرنسس دایانا تا طراحی مجموعه‌ تازه‌ای از لباس‌هایی به سبک دهه ۱۹۸۰. لینزی بیکر درباره آثار این هنرمند با او گفت‌وگو کرده است.

  خبر کامل
  next
 7. Revellers at London's Pride

  روز شنبه، رژه بزرگ همجنسگرایان و دیگر اقلیت‌های جنسی در اصلی‌ترین خیابان‌های شهر لندن، پایتخت بریتانیا برگزار شد. این راهپیمایی سالانه که شبیه به یک کارناوال جشن و پایکوبی برگزار می‌شود، از ۵۰ سال پیش و در پی شورش گروهی از هجنسگرایان در شهر نیویورک آغاز شده است.

  خبر کامل
  next
 8. حیاطی که جسد در آن افتاده بود

  جسد یخ زده مردی که گمان می‌رود مسافر قاچاق یک هواپیمای کنیایی بوده است،‌ هنگام باز شدن چرخ هواپیما در آسمان به حیاط خانه‌ای در جنوب لندن افتاد.

  خبر کامل
  next
 9. Video content

  Video caption: نمایشگاه عکس لندن، یک رویداد هنری بین المللی برای جمع آوری بهترین های عکاسی در

  نمایشگاه عکس لندن، یک رویداد هنری بین المللی برای جمع آوری بهترین های عکاسی در