صد زن

 1. سانا مارتین

  بعد از کناره‌گیری آنتی رنه، نخست وزیر فنلاند، سانا مارین ۳۴ ساله، وزیر حمل و نقل، از طرف حزب سوسیال دموکرات به عنوان نخست وزیر تازه معرفی شد. خانم مارین در ۳۴ سالگی جوان‌ترین نخست وزیر جهان خواهد شد.

  خبر کامل
  next
 2. هیوار حسن

  بی‌بی‌سی عربی

  زنانی که می‌گویند شب زفاف آن‌ها زندگی‌شان را نابود کرده

  چهار زن با بخش عربی بی‌بی‌سی از شب عروسی خود حرف زده‌اند. شبی که قرار است بهترین لحظات زندگی زوج‌ها را رقم بزند برای این چهار زن به قدری تکان دهنده بوده که خاطره‌ بدش با آنها مانده است.

  خبر کامل
  next
 3. خلیل نوری

  بی‌بی‌سی

  افغانستان

  با وجود چند دهه تلاش برای مین‌روبی در افغانستان، قرار است بامیان تا چند هفته دیگر به عنوان اولین ولایت پاک از مین در افغانستان اعلام شود. با همه‌ای تلاش‌های انجام شده، هنوز هم نزدیک به یک هزار و ۸۰۰ کیلومتر مربع زمین آلوده به مین، مواد منفجر نشده و کارگذاری‌شده در افغانستان وجود دارد.

  خبر کامل
  next
 4. احمد شفایی

  بی‌بی‌سی

  افغانستان

  نجوا عالمی ۲۵ سال دارد. او امسال برنده جایزه بین المللی پرانگر کشور سوئد شد. او پنج سال است که وارد حرفه خبرنگاری شده و سه سال است که با تلویزیون زن در کابل کار می‌کند. این جایزه بین‌المللی به کسانی داده می‌شود که در زمینه آزادی بیان، حقوق بشر، حقوق کودکان و زنان کار می‌کند و کارش تاثیر بر خود و جامعه‌اش دارد.

  خبر کامل
  next
 5. Video content

  Video caption: زنی که برای برابری در پورن تلاش می‌کند

  شواهد بسیاری وجود دارد که جوانان چیزهای زیاد از فیلم‌های پورن یاد می‌گیرند. خیلی از آن‌ها فکر می‌کنند واقعیت رابطه جنسی،‌ شبیه فیلم‌های پورن است.

 6. Video content

  Video caption: پناهگاه زنان قربانی خشونت در خجند تاجیکستان

  استان سغد از نظر موارد طلاق، خودکُشی زنان و خشونت خانوادگی در تاجیکستان در جایگاه اول قرار دارد.

 7. پروفسور لیزا کامپو اینگل‌اشتاین

  کالج پزشکی آلبانی نیویورک

  قرص‌های ضد بارداری

  بیش از نیم قرن است که دانشمندان بر روی قرص ضدبارداری مردان تحقیق می‌کنند. با وجود گزارش‌های دلگرم کننده، تعداد این قرص‌ها در داروخانه‌ها همچنان محدود است.

  خبر کامل
  next
 8. Video content

  Video caption: آخرین برنامه از ویژه برنامه صد زن.

  برنامه امشب را اختصاص دادیم به زنان در حوزه علم.گزارشی داریم از یکی از مهمترین زنان دانشمند عصر حاضر.او رئیس مرکزی است که مرزهای علم را گسترش می دهد.

 9. دختر آبی

  صد زن بی‌بی‌سی با انتشار یک پست اینستاگرامی به سحر خدایاری، 'دختر آبی' ادای احترام و از او به خاطر "نبردی طولانی و دشوار" برای رفتن زنان ایرانی به ورزشگاه‌ها قدردانی کرد.

  خبر کامل
  next
 10. Video content

  Video caption: یائسگی؛ شما تنها نیستید، نهنگ ها هم یائسه می‌شوند

  زنان ۴۵ تا ۵۵ ساله یک تجربه مشترک دارند