تظاهرات

 1. اعتراض اتحادیه اروپا به ایران: خشونت شدید غیرقابل قبول است

  جوسپ بورل، مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای، از مقام‌های حکومت ایران خواست تا با شفافیت تعداد کشته‌‌ها و بازداشت‌شدگان اعتراض‌های اخیر در این کشور را اعلام کنند. آقای بورل از ابتدای ماه میلادی دسامبر جانشین فدریکا موگرینی، مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا شد.

  خبر کامل
  next
 2. حسن ابوحسین

  بی‌بی‌سی

  روی آوردن به رسانه چاپی نتیجه قطع کردن اینترنت به دست مقامات به منظور محدود کردن امکان سازمان‌دهی معترضان در پی شروع شلوغی‌ها در هفته اول اکتبر بود.

  هنگامی که اینترنت در عراق به منظور جلوگیری از ادامه اعتراضات گسترده محدود شد، گروهی از خبرنگاران عراقی برای پخش اخبار به ابزاری کهنه روی آوردند - رسانه چاپی.

  خبر کامل
  next
 3. اعتراض‌های عراق؛ آنچه باید بدانیم

  اعتراض‌های خیابانی ضد دولتی در عراق در سال‌های اخیر بارها تجربه و تکرار شده است. با این همه اعتراض‌های اخیر در این کشور، خونین‌ترین شورشی است که از سقوط حکومت بعث در سال ۲۰۰۳ میلادی دیده شده است.

  خبر کامل
  next
 4. در جریان این ناآرامی‌ها، حداقل ۲۶ نفر کشته و صدها نفر هم زخمی شده‌اند.

  فدراسیون فوتبال شیلی بازی‌های لیگ فوتبال این کشور را به دنبال هفته‌ها تظاهرات ضد دولتی و به خاطر نگرانی‌های امنیتی لغو کرد. در جریان ناآرامی‌ها، حداقل ۲۶ نفر کشته و صدها نفر هم زخمی شده‌اند.

  خبر کامل
  next
 5. اعتراضات در ایران

  پنج روز بعد از شروع قطع خدمات اینترنتی از سوی دولت در جریان اعتراضات سراسری ایران، ادامه این خاموشی باعث نگرانی های بین المللی شده است. همزمان دولت ایران بار دیگر اعلام کرده است که موفق به فرونشاندن اعتراضات در این کشور شده.

  خبر کامل
  next
 6. بغداد

  اعتراض‌های عراق در روز جمعه، به رغم هشداری که از سوی آیت‌الله سیستانی منتشر شد، به درگیری‌های پراکنده میان نیروهای امنیتی و شهروندان انجامید. در بغداد نیروهای امنیتی تلاش کردند با شلیک گاز اشک آور معترضین را متفرق کنند. ساعتی پیشتر آیت‌الله سیستانی درباره خشونت‌های بیشتر هشدار داده بود.

  خبر کامل
  next
 7. الجزایر

  روز جمعه، سالگرد استقلال الجزایر با راهپیمایی هزاران معترض همراه شد که خواستار انقلابی جدید در این کشور بودند. معترضین همچنین با برنامه‌ریزی حکومت برای برپایی انتخابات ریاست جمهوری در ماه آینده مخالفت کردند. تظاهرات روز جمعه یکی از بزرگترین اعتراض‌های الجزایر در ۹ ماه اخیر توصیف شده است.

  خبر کامل
  next
 8. سعد حریری در حالی از مقام نخست وزیری استعفا کرد که نه تنها علیه اعتراض‌ها موضعی سخت نگرفت بلکه برنامه‌ای اصلاحی هم معرفی کرد.

  سعد حریری در حالی از مقام نخست وزیری استعفا کرد که نه تنها علیه اعتراض‌ها موضعی سخت نگرفت بلکه برنامه‌ای اصلاحی هم معرفی کرد. اصلاحات اقتصادی مورد نظر آقای حریری با استقبال تظاهرکنندگان در شهرهای لبنان رو به رو نشد و او که رقبای سیاسی‌اش را مانعی برای کامیابی می‌دانست سرانجام استعفا کرد.

  خبر کامل
  next
 9. دست کم هفت تن در شهر حله کشته و ۳۸ تن دیگر مجروح شدند.

  جمعی از نمایندگان پارلمان عراق خواستار کناره‌گیری نخست وزیر از قدرت شده و تحصن کرده‌اند. امروز (یکشنبه ۲۷ اکتبر) دست‌کم "هفت تن" در شهر حله کشته و ۳۸ تن دیگر مجروح شدند.

  خبر کامل
  next
 10. تظاهرات عراق

  بانیان تظاهرات عراق برای دادن مهلت به دولت در برآورده کردن خواسته‌هایشان، برپایی تظاهرات جدید را به طور موقت متوقف کرده‌اند. عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق درخواست برای استعفا را نپذیرفته اما گفته است تغییراتی در کابینه خود ایجاد خواهد کرد.

  خبر کامل
  next