جهان عرب

 1. لینا بن مهنی

  صدها نفر از اهالی تونس در مراسم خاکسپاری لینا بن مهنی، وبلاگ‌نویس و کنشگر ۳۶ ساله گرد‌هم آمدند تا فقدان انسانی را به سوگ بنشینند که شجاعانه در راه مبارزه برای ایجاد تحولات اساسی در این کشور مبارزه کرد.

  خبر کامل
  next
 2. احمد ابوالغیط، دبیر کل اتحادیه کشورهای عرب طرح صلح دونالد ترامپ را محکوم کرد

  احمد ابوالغیط، دبیر کل اتحادیه عرب طرح صلح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا موسوم به "معامله قرن" را محکوم کرده و گفته که این طرح، فلسطینی‌ها را در معرض اشغال دائمی اسرائیل قرار خواهد داد. آقای ابوالغیط در نشست اضطراری اتحادیه عرب گفت این طرح باعث ایجاد شکلی از آپارتاید شده و فلسطینیان را شهروند درجه دو به حساب خواهد آورد.

  خبر کامل
  next
 3. هروین خلف

  بی‌بی‌سی عربی شواهد متقاعد‌ کننده‌ای پیدا کرده است که نشان می‌دهد هورین خلف، زن سیاستمدار سوری- کرد و دبیر کل حزب 'سوریه فردا' به دست یکی از گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت ترکیه اعدام صحرایی شده است.

  خبر کامل
  next
 4. زم

  در سال ۲۰۱۹ حوادث بزرگی اتفاق افتاد که در رسانه‌های مختلف خبری از جمله بی‌بی‌سی فارسی انعکاس یافت. در این مطلب به بعضی از پرخواننده‌ترین خبرها در سال رو به اتمام میلادی اشاره شده است.

  خبر کامل
  next
 5. Person jumping between 2019 and 2020 years

  سال آینده دو اتفاق مهم پیش روی دنیا است: المپیک توکیو و انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا. اما جز این‌ها چه؟ بهتر است در سال آینده به کدام رویدادها و چهره‌ها توجه کنیم؟

  خبر کامل
  next
 6. صالح

  با گذشت یک روز از حمله افراد ناشناس به تجمع معترضان در بغداد، برهم صالح رئیس‌جمهوری عراق از تمامی دستگاه‌های امنیتی کشورش خواست تا عاملین این حمله را شناسایی کنند و آنها را تحت تعقیب قضایی قرار دهند. در جریان این حمله که هنوز عاملینش روشن نیست دست‌کم ۲۴ نفر کشته شدند.

  خبر کامل
  next
 7. تحریر

  همزمان با اعلام این خبر که تعداد کشته‌شدگان اعتراض‌های روز جمعه عراق به دست‌کم ۲۰ تن رسیده، بسیاری از شهروندان این کشور در روز شنبه در شهرهای مختلف، از جمله بغداد به خیابان آمدند. روز جمعه کسانی که هنوز هویتشان روشن نشده، به سوی معترضان در بغداد آتش گشودند.

  خبر کامل
  next
 8. Video content

  Video caption: نمایش عمومی حیوانات مومیایی شده مصر باستان برای نخستین بار

  در نزدکی شهر قاهره پایتخت مصر، برای اولین بار تعداد زیادی از حیوان‌های مومیایی شده برای عموم به نمایش گذاشته شده‌ که در یک گورستان باستانی کشف شده‌اند.

 9. بغداد

  در نهمین روز پیاپی اعتراض‌های خیابانی در بغداد، پایتخت عراق، دستکم دو نفر در نزدیکی میدان تحریر کشته و حدود ۹۰ نفر زخمی شده اند. برخی معترضین همچنان علیه ایران شعار دادند. عده ای نیز تلاش کردند تا جاده‌ای اصلی کشور را مسدود کنند.

  خبر کامل
  next
 10. بغداد

  اعتراض‌های عراق در روز جمعه، به رغم هشداری که از سوی آیت‌الله سیستانی منتشر شد، به درگیری‌های پراکنده میان نیروهای امنیتی و شهروندان انجامید. در بغداد نیروهای امنیتی تلاش کردند با شلیک گاز اشک آور معترضین را متفرق کنند. ساعتی پیشتر آیت‌الله سیستانی درباره خشونت‌های بیشتر هشدار داده بود.

  خبر کامل
  next