انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 1. آنتونی زورکر

  گزارشگر آمریکای شمالی بی بی سی

  دونالد ترامپ در جلسه روزانه کاخ سفید درباره ویروس کرونا

  با افزایش اعتراض برخی محافظه‌کاران درباره لطمه تعطیلی به اقتصاد آمریکا، رئیس‌جمهور ممکن است بخواهد درباره محدودیت‌ها تجدیدنظر کند.

  خبر کامل
  next
 2. Democratic presidential candidate Joe Biden

  در تازه ترین دور رقابت های مقدماتی حزب دمکرات آمریکا برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ماه نوامبر، جو بایدن در هر سه ایالت فلوریدا، ایلینوی و آریزونا با اختلاف زیاد برابر سناتور برنی سندرز پیروز شده است.

  خبر کامل
  next
 3. جو بایدن و برنی سندرز در یک مناظره تلویزیونی از دونالد ترامپ به عنوان عامل گسترش نگرانی مردم در آمریکا انتقاد کردند و شیوه مدیریت او در هفته ها بی اهمیت جلوه دادن خطر گسترش ویروس کرونا و سپس اعلام وضعیت اضطراری در جمعه گذشته را زیر سوال بردند. همزمان، شهرداران نیویورک و لس آنجلس از تعطیلی رستوران ها، بارها، باشگاه های ورزشی و اماکن تفریحی با هدف مقابله با گسترش ویروس کرونا خبر داده اند.

  خبر کامل
  next
 4. نتایج اولیه انتخابات درون حزبی دموکرات ها در آمریکا بیانگر پیشتازی جو بایدن، معاون رییس پیشین جمهوری آمریکا در ایالت های میسوری و میسیسیپی است. آقای بایدن همچنین به عنوان برنده این رقابت ها در میشیگان اعلام شده است. در ادامه رقابت های درون حزبی دموکرات ها هواداران این حزب در شش ایالت میشیگان، میسیسیپی، میسوری، داکوتای شمالی، آیداهو و واشنگتن سه شنبه دهم مارس در انتخابات مقدماتی برای برای انتخاب نامزد ریاست جمهوری این حزب شرکت کردند.

  خبر کامل
  next
 5. در ادامه رقابت های درون حزبی دموکرات ها، سناتور کامالا هریس از جو بایدن حمایت کرده است. جسی جکسون فعال جنبش حقوق مدنی هم حمایت خود را از برنی سندرز اعلام کرده است. این دو در ادامه انتخابات درون حزبی، سه شنبه دهم مارس در شش ایالت رو در روی هم قرار می گیرند.

  خبر کامل
  next
 6. Acting White House Chief of Staff Mick Mulvaney

  دونالد ترامپ برای چهارمین بار ظرف سه سالی که وارد کاخ‌سفید شده رئیس دفتر جدیدی را منسوب کرده است. مایک مولوینی که رسانه‌های آمریکا بعد از پایان استیضاح آقای ترامپ در کنگره از اخراج قریب‌الوقوع او خبر داده بودند اکنون به عنوان سفیر آمریکا در ایرلندشمالی معرفی شده است.

  خبر کامل
  next
 7. امیر پیام

  بی‌بی‌سی

  Elizabeth Warren

  الیزابت وارن، سناتور دموکرات و ترقی خواه آمریکایی که تا چند ماه پیش از بخت‌های اصلی نامزدی حزب دموکرات برای مقابله با دونالد ترامپ محسوب می‌شد، به کارزار انتخاباتی خود خاتمه داد. خانم وارن که نتوانسته بود دو روز پیش در هیچ کدام از انتخابات‌های ۱۴ ایالتی موسوم به "سه‌شنبه بزرگ" برنده شود یکی از سازمان‌یافته‌ترین ستادهای انتخاباتی را تشکیل داده بود.

  خبر کامل
  next
 8. مایکل برومبرگ

  مایکل بلومبرگ، میلیاردر آمریکایی و نامزد رقابت‌های مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در حزب دموکرات، به نفع جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا در زمان باراک اوباما، از این رقابت‌ها کنار رفت

  خبر کامل
  next
 9. آنتونی زورکر

  گزارشگر آمریکای شمالی، بی‌بی‌سی

  سندرز، وارن، بلومبرگ و بایدن

  با اعلام نتایج انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ۱۴ ایالت مختلف مشخص شد که تنها دو نفر می‌توانند در این رقابت پیروز شوند. اما بزرگترین برندگان و بازندگان این رقابت چه کسانی بودند؟

  خبر کامل
  next
 10. جو بایدن

  با پایان رای گیری در ۱۴ ایالتی که روز سه شنبه در انتخابات مقدماتی شرکت کردند جو بایدن در ۹ ایالت و سناتور سندرز در سه ایالت پیروز شده اند. از سوی دیگر دونالد ترامپ به راحتی در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در این ۱۳ ایالت برنده شده است.

  خبر کامل
  next