انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 1. برنی سندرز سه شنبه شب در میان هوادارانش

  در تازه ترین رقابت ایالتی میان نامزدهای حزب دمکرات سناتور برنی سندرز به فاصله کمی از پیت بوتجج پیش افتاده است. جو بایدن معاون سابق ریاست جمهوری در جایگاه پنجم است. شبکه سی‌بی‌اس آمریکا پیش بینی کرده است که سناتور سندرز برنده این رای گیری خواهد بود.

  خبر کامل
  next
 2. Video content

  Video caption: انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در نیوهمپشایر

  مرحله دوم رقابت‌های درون حزبی در آمریکا برای تعیین نامزدهای ریاست جمهوری دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه امروز در ایالت نیوهمپشایر برگزار می‌شود

 3. جو بایدن

  اظهارات جو بایدن، یکی از داوطلبان نامزدی حزب دموکرات در انتخابات پیش‌رو در آمریکا در مورد افغانستان واکنش شماری از مقام‌ها و فعالان سیاسی افغان را در پی داشته است. وی در سخنانی گفته است: "من کاملا مخالف ایده ملت‌سازی در این کشور بودم...ممکن نیست که آن کشور متحد شود، هیچ امکان ندارد که آن کشور یکپارچه شود."

  خبر کامل
  next
 4. آنتونی زورکر

  گزارشگر آمریکای شمالی بی‌بی‌سی

  دونالد ترامپ با طرفداران خود در ایالت آیوا و پرونده استیضاح خداحافظی می‌کند

  دونالد ترامپ نهایتا توسط سناتورها تبرئه شد و روند استیضاح به پایان رسید. اما تاثیر احتمالی این رای بر انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ چه خواهد بود؟

  خبر کامل
  next
 5. شمارش آرا در آیووا

  با ادامه تاخیر در اعلام نتایج نهایی انتخابات درونی حزب دمکرات آمریکا در آیووا، رئیس کمیته ملی حزب دمکرات خواستار بازنگری در نتایج شده است.

  خبر کامل
  next
 6. Video content

  Video caption: استیضاح رئیس جمهوری آمریکا؛ ترامپ در مجلس سنا تبرئه شد

  رئیس جمهوری آمریکا از سمت خود برکنار نشد. در پایان روند استیضاح دونالد ترامپ، شمار سناتورهایی که به برکناری او رای دادند، به حد نصاب لازم نرسید.

 7. President Donald Trump at the US Capitol Building on 4 February 2020

  سنای آمریکا بعد از حدود دو هفته بحث دونالد ترامپ، رئیس جهور این کشور، را از اتهامات طرح شده در طرح استیضاح تبرئه کرده است. آقای ترامپ با ۵۲ رای در مقابل ۴۸ رای از اتهام سوءاستفاده از قدرت و با ۵۳ رای در مقابل ۴۷ رای از اتهام کارشکنی علیه کنگره تبرئه شد.

  خبر کامل
  next