انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

 1. سجاد کاشیان و سید محمد حسین موسی کاظم

  دو شهروند ایران به نام‌های سید محمدموسی کاظمی و سجاد کاشیان، در آمریکا متهم شده‌اند که در هفته‌های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ این کشور، دست کم از طریق یک وب‌سایت انتخاباتی، اطلاعات محرمانه مربوط به رای دهندگان آمریکایی را به دست آورده‌اند و با ارسال نامه‌های تهدید آمیز برای رای دهندگان دموکرات، از جمله با تهدید فیزیکی، از آنها خواسته‌اند رای خود را از بایدن به ترامپ تغییر دهند.

  خبر کامل
  next
 2. نیروهای آمریکا

  نیویورک تایمز به نقل از مقام های آمریکایی و اسرائیلی گزارش داده است که حمله پهپادی ماه پیش به یک مقر نظامی آمریکا در جنوب سوریه با دستور ایران و به تلافی حملات هوایی اسرائیل در سوریه انجام شده است.

  خبر کامل
  next
 3. آقای ترامپ و استیو بنن در سال ۲۰۱۷

  استیو بنن، مشاور اسبق امنیت ملی دونالد ترامپ که از سوی یک کمیته تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا به علت تمرد از حکم احضاریه کنگره مقصر شناخته شده بود، روز دوشنبه خود را به پلیس اف‌بی‌آی تسلیم کرد. این کمیته که در حال بررسی حمله ششم ژانویه هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره است به اتفاق آرا استیو بنن را در زمینه "تمرد از خواست کنگره" مقصر شناخته است.

  خبر کامل
  next
 4. Donald Trump embraces Steve Bannon in the White House in January 2017

  در پی خودداری استیو بنون از حضور و شهادت در کنگره آمریکا، این استراتژیست سابق دونالد ترامپ به سرپیچی از کنگره متهم شده است.

  خبر کامل
  next
 5. Donald Trump and Kayleigh McEnany

  ده نفر از مشاران سابق دونالد ترامپ رییس جمهوری سابق آمریکا، برای شهادت درباره شورش در مقابل کنگره این کشور فراخوانده شدند.

  خبر کامل
  next
 6. دموکرات ها آقای بنن را متهم کرده اند که قصد دارد با وقت کشی به تحقیقات کنگره آسیب بزند

  یک کمیته تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا که در حال بررسی حمله ششم ژانویه هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره است، هفته آینده قصد دارد طرح مجرم شناختن استیو بنن، مشاور پیشین رییس جمهوری سابق ایالات متحده را به رای بگذارد. آقای بنن که از پذیرش احضاریه این کمیته تحقیق برای حضور در برابر نمایندگان و ارائه اسناد مورد درخواست، ‌خودداری کرده، از سوی نمایندگان به ''تمرد از خواست کنگره'' متهم شده است.

  خبر کامل
  next
 7. هواداران آقای ترامپ می خواستند کنگره پیروزی جو بایدن را تایید نکند

  جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، تلاش دونالد ترامپ برای خودداری از ارائه مدارک درخواست شده از سوی یک کمیته تحقیق کنگره را رد کرده است. کمیته تحقیق کنگره در پی به دست آوردن اسناد مکالمات و ارتباطات دونالد ترامپ، مشاوران او و اعضای خانواده اش در روز حمله هوادارانش به ساختمان کنگره در ششم ژانویه است. آقای ترامپ از دستیاران خود خواسته است تا اسناد مورد درخواست را به کمیته تحقیق تحویل ندهند.

  خبر کامل
  next
 8. گیشه رای گیری ۲۲ ژوئن ۲۰۲۱ در نیویورک

  جمهوری خواهان در آمریکا تلاش دمکرات ها برای اعمال مقررات سراسری برای برگزاری انتخابات که از اهداف مورد علاقه این حزب است را مسدود کرده اند. آقای بایدن گفته که این "مهم ترین نبرد ریاست جمهوری اوست" اما برخی دمکرات ها به او انتقاد می کنند که به اندازه کافی برای تصویب آن مبارزه نکرد.

  خبر کامل
  next
 9. ترامپ از نیجریه برای فیلتر کردن توییتر تمجید کرد

  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، در بیانیه‌ای به نیجریه بابت مسدود کردن دسترسی مردم این کشور به شبکه اجتماعی توییتر تبریک گفته است.

  آقای ترامپ که حساب کاربری او پس از حمله خونین به کنگره امریکا در روز ۶ ژانویه در توییتر و فیسبوک تعلیق شد در این بیانیه نوشته:

  «تبریک به نیجریه که توییتر را مسدود کرد چرا که توییتر حساب رئیس جمهورشان را مسدود کرده بود. کشورهای بیشتری باید توییتر و فیسبوک را به علت ان که اجازه نمی دهند همه راحت و آزاد حرف‌شان را بزنند، مسدود کنند - باید به همه صداها اجازه شنیده شدن داد. همزمان، رقبای جدیدی ظهور خواهند کرد و جلو خواهند زد. آینها کیستند که بخواهند خوب و بد را برای ما تشخیص دهند در حالی که خودشان عین بدی هستند؟ احتمالا من باید همین کار را می‌کردم وقتی رئیس جمهور بودم. اما زاکربرگ دائما تماس می‌گرفت و برای صرف شام به کاخ سفید می‌آمد و مدام می گفت که من چه قدر عالی هستم. {شاید} ۲۰۲۴؟»

 10. ترامپ

  با تصمیم امروز هیات ناظر بر فیسبوک و اینستاگرام، حساب کاربری دونالد ترامپ در این دو شبکه اجتماعی معلق باقی می‌ماند. دونالد ترامپ در بیانیه‌ای به این تصمیم واکنش نشان داده و آن را مغایر با آزادی بیان دانسته است.

  خبر کامل
  next