تونس

 1. لینا بن مهنی

  صدها نفر از اهالی تونس در مراسم خاکسپاری لینا بن مهنی، وبلاگ‌نویس و کنشگر ۳۶ ساله گرد‌هم آمدند تا فقدان انسانی را به سوگ بنشینند که شجاعانه در راه مبارزه برای ایجاد تحولات اساسی در این کشور مبارزه کرد.

  خبر کامل
  next
 2. زنی تونسی

  عکس‌های مردی که گفته می‌شود در اتومبیلی بیرون یک دبیرستان در تونس "خودارضایی" می‌کرده باعث موجی از افشاگری‌های زنان تونسی شده از تجربه‌شان از آزار و سوء استفاده جنسی. آنها با هشتگ "من هم" به زبان عربی، تجربه‌های خود را به اشتراک گذاشته‌اند.

  خبر کامل
  next
 3. تونس

  مردم تونس برای انتخاب رئیس‌جمهور تازه در دور دوم شرکت کرده‌اند . در دور اول کسی حائز اکثریت آرای نشد که به‌عنوان رئیس‌جمهور در سمت خود مشغول به کارشود. در دور دوم، رقابت بین قیس سعید استاد پیشین حقوق و محافظه‌کار و نبیل القروی یک مدیر رسانه‌ای است که تا چهار روز پیش اززندان آزاد شد.

  خبر کامل
  next
 4. علی جیحون

  منتقد هنری

  تونس

  زین‌العابدین بن‌علی رئیس جمهور خودخوانده‌ای بود که خودخواسته از قدرت کنار نرفت. او پس از اعتراضات مردمی سال ۲۰۱۱ از تونس گریخت و به عربستان رفت و پنج‌شنبه ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۹ در تبعید درگذشت و پیکرش در قبرستان بقیع در شهر مدینه عربستان سعودی به خاک سپرده شد.

  خبر کامل
  next
 5. تونس

  انتخابات تونس در روز یکشنبه ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) برگزار می‌شود تا رئیس‌جمهور بعدی انتخاب شود. انتخابات ریاست جمهوری تونس در پی مرگ باجی قائد سبسی، رئیس‌جمهوری پیشین این کشور برگزار می‌شود.

  خبر کامل
  next
 6. منیر بعتور

  منیر بعتور، رهبر حزب لیبرال تونس که یک وکیل همجنسگرا است، خود را نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور کرده است. این برای اولین بار است که یک سیاستمدار همجنسگرا در جهان عرب و اسلام کاندیدای ریاست‌جمهوری می‌شود.

  خبر کامل
  next
 7. کیوان حسینی

  بی‌بی‌سی

  Beji Caid Essebsi

  اینکه چرا تونس، توانست و باقی نتوانستند دلایل بسیاری دارد. یکی از این دلایل، محمد باجی قائد سبسی، رئیس‌جمهوری این کشور که روز پنج‌شنبه درگذشت.

  خبر کامل
  next
 8. محمد باجی قائد سبسی،

  دفتر ریاست‌جمهوری تونس گفته است محمد باجی قائد سبسی، رئیس‌جمهوری ۹۲ ساله این کشور درگذشت. او از اواخر سال ۲۰۱۴ رئیس جمهور تونس بود. او نخستین رئیس‌جمهوری تونس بود که در یک رای‌گیری آزاد به قدرت رسید.

  خبر کامل
  next
 9. پوشش نقاب از سال ۲۰۱۱ و بعد از سقوط بن‌علی بار دیگر به تونس بازگشت

  یوسف شاهد، نخست‌وزیر تونس با امضای فرمانی، پوشیدن نقاب را برای زنان "به دلایل امنیتی" در ادارت دولتی ممنوع کرد. برخی زنان مسلمان علاوه بر پوشاندن موی سر، با یک پارچه عموما سیاه، تمامی صورت خود را نیز می‌پوشانند. در برخی موارد که زنان مسلمان از نقاب استفاده می‌کنند، تنها چشم‌های آنها دیده می‌شود.

  خبر کامل
  next