خلیج فارس

 1. سابیتی

  ایران خواهان مشارکت کارشناسان سازمان ملل متحد برای تحقیق در مورد حمله به نفتکش خود در دریای سرخ شده است. دفتر نمایندگی ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد مدعی شده که حادثه نفتکش ایرانی 'با دخالت عوامل دولتی' انجام شده و 'یک عمل تروریستی' است.

  خبر کامل
  next
 2. تهران کنفرانس دو روزه امنیتی منامه را "غیرواقع‌بینانه" نامیده و تاکید کرده که بحرین نمی‌تواند با "نفود" ایران مقابله کند.

  عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به کنفرانس بین‌المللی امنیت دریانوردی و هوانوردی در بحرین گفت اهداف این کنفرانس "غیرواقع‌بینانه" است چون با "نفوذ تاریخی و معنوی" ایران نمی‌توان مقابله کرد.

  خبر کامل
  next
 3. Video content

  Video caption: نشت نفت از تأسیسات خارک، آلودگی در خلیج فارس

  در ایران، شرکت نفت فلات قاره می‌گوید یک خط لوله بستر خلیج فارس که نشت می‌کرد تعمیر شده و آلودگی نفتی ناشی از آن در مناطق ساحلی را پاکسازی کرده‌اند.

 4. ایران نفتکش بریتانیایی "استنا ایمپرو" را دو هفته پس از توقیف ابرنفتکش ایرانی گریس ۱ (آدریان دریا) توقیف کرد

  ایران می‌گوید مراحل رفع توقیف کشتی استنا ایمپرو نهایی شده اما پرونده رسیدگی به برخی تخلفات آن و خسارتی که این کشتی به محیط زیست زده، همچنان باز است. این در حالی است که مالک کشتی می‌گوید با وجود رفع توقیف کشتی هنوز هم در ایران است.

  خبر کامل
  next
 5. Video content

  Video caption: حسن روحانی با طرح صلح هرمز به نیویورک رفت

  حسن روحانی، رئیس جمهور ایران برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک در راه آمریکاست.

 6. امید منتظری

  بی‌بی‌سی

  ایران

  ایران اعلام کرده طرحی را با عنوان ابتکار صلح هرمز به سازمان ملل متحد پیشنهاد خواهد داد. مقامات ایران از این طرح به عنوان مجمعی برای گفت‌وگو و ائتلافی برای صلح یاد کرده‌اند. بنابر طرح فعلی به جز آلمان، دیگر کشورهای عضو برجام و همچنین تمامی کشورهای منطقه می‌توانند در این ائتلاف حضور یابند.

  خبر کامل
  next
 7. Video content

  Video caption: پیشنهاد تازه ایران؛ روحانی با ابتکار صلح هرمز به نیویورک می‌رود

  حسن روحانی رییس جمهوری ایران ندای صلح سر داده است.

 8. شهیر شهید ثالث

  روزنامه‌نگار و تحلیلگر

  تاسیسات نفتی عربستان

  روز شنبه ۲۳ شهریور ماه، در پی یک حمله برق‌آسا به تاسیسات نفتی عربستان در شرق آن کشور، در حوزه میدان نفتی غوار، بزرگترین سفره نفتی جهان، تولید ۵.۷ ملیون بشکه نفت، معادل ۵ درصد کل عرضه نفت در جهان متوقف شد.

  خبر کامل
  next
 9. حسین باستانی

  بی بی سی

  حمله به تاسیسات نفتی عربستان

  به نظر می رسد در تحلیل دورنمای مذاکره ایران و آمریکا، باید گذشته از متغیرهای سنتی همچون مواضع مسئولان ارشد دو کشور، وضعیت یک متغییر خاص یعنی "احتمال وقوع حملات ناگهانی در حاشیه خلیج فارس" را هم در محاسبه وارد کرد.

  خبر کامل
  next
 10. تنگه

  وزارت دفاع عربستان سعودی اعلام کرد که این کشور به "ترتیبات بین‌المللی امنیت دریایی" در تنگه هرمز و خلیج فارس پیوسته و گفته است که هدف از این ائتلاف تضمین امنیت و آزادی کشتیرانی تجاری در آب‌های بین‌المللی و حفاظت از منافع کشورهای عضو ائتلاف است.

  خبر کامل
  next