اینترنت

 1. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا

  هم‌زمان با تهدید رئیس جمهوری آمریکا به قطع همکاری اطلاعاتی با کشورهایی که با شرکت مخابراتی چینی هواوی همکاری کنند، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم گفت صدور مجوز ساخت شبکه ۵ جی به هواوی مثل آن است که "در جیب هرکسی که از این شاهراه اطلاعاتی استفاده می‌کند یک پلیس دولتی چین را قرار دهیم."

  خبر کامل
  next
 2. عکس‌ زنان جوان، ابزار حماس برای هک موبایل سربازان اسرائیلی

  سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرده که هکرهای وابسته به حماس با ارسال عکس‌هایی از زنان جوان، تلفن‌ همراه ده‌ها تن از سربازان این کشور را هک کرده‌اند.

  خبر کامل
  next
 3. ستار سعیدی

  بی‌بی‌سی

  گرافیک طرح ها و علائم شبکه های اجتماعی

  روزانه ۱۷۵ هزار کودک در جهان،‌ برای اولین بار وارد دنیای اینترنت، یا به اصطلاح "آنلاین" می‌شوند. اینترنت جهان رنگارنگی پیش‌ روی کودکان می‌گشاید در عین حال که گوشه‌های تاریک و گاه خطرناکی دارد. آگاه کردن کودکان از این تاریکی‌ها و خطرها، وظیفه بزرگترهاست.

  خبر کامل
  next
 4. Video content

  Video caption: صفحه‌ای در فیسبوک که در پاکستان بانی خیر شد

  در جامعه محافظه‌کاری مثل پاکستان آشنایی از طریق سایت‌های دوست‌یابی یا همسریابی ایده‌ای نسبتا جدید است.

 5. یک زن و یک در حال تماشای یک سایت اینترنتی بر روی لپ‌تاپ

  بررسی بسته‌های اینترنت دو اوپراتور اینترنت موبایل در ایران نشان می‌دهد که مشتریان در ازای پرداخت مبلغی یکسان، حجم بیشتری از اینترنت ملی نسبت به اینترنت بین‌الملل دریافت می‌کنند.

  خبر کامل
  next
 6. Person jumping between 2019 and 2020 years

  سال آینده دو اتفاق مهم پیش روی دنیا است: المپیک توکیو و انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا. اما جز این‌ها چه؟ بهتر است در سال آینده به کدام رویدادها و چهره‌ها توجه کنیم؟

  خبر کامل
  next
 7. Video content

  Video caption: رویدادهای علمی سال 2019

  گرچه پوشش رویدادهای علمی سال 2019 بیشتر تحت تاثیر رخدادهای محیط زیستی و تغییرات اقلیمی بود، اما خبرهای دنیای نجوم و فن آوری علاقمندان را هیجان زده کرد.

 8. نمودار سایت‌ نت‌بلاکس از اختلال در دسترسی به اینترنت ایران از صبح امروز

  هم زمان با فرارسیدن پنجم دی، مصادف با چهلم بسیاری از کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان ماه، گزارش ها حکایت از آن دارد که اینترنت موبایل برخی نقاط ایران مختل و فضای بعضی شهرها به طور محسوسی امنیتی شده است. از طرف دیگر، یک سخنگوی وزارت ارتباطات ایران اعلام کرده که 'قوه قضاییه و یا سایر مراجع ذیصلاح' برای قطع اینترنت در روز پنجم دی دستوری صادر نکرده اند.

  خبر کامل
  next
 9. Video content

  Video caption: اینترو: وضعیت اینترنت در ایران به روایت شما

  پیام‌هایی که بی‌بی‌سی فارسی از مخاطبان در روز چهارم دی ماه دریافت کرده حکایت از کاهش سرعت و در مواردی قطع #اینترنت در نقاط مختلف ایران دارد.

 10. کامپیوتر

  دولت روسیه اعلام کرده است که آزمایش شبکه اینترنت ملی، با موفقیت انجام شده است. این شبکه اینترنت که "رونت" نام دارد جایگزینی برای شبکه جهانی اینترنت است. منتقدان ساخت این شبکه را گامی دیگر در جهت افزایش امکان قطع کامل اینترنت می‌دانند.

  خبر کامل
  next