مرگ جورج فلوید

 1. Derek Chauvin

  قاضی دادگاه مینیاپولیس که پیش‌تر دریک شووین را به جرم قتل جورج فلوید مجرم شناحته بود با صدور حکم خود این افسر سابق پلیس را به تحمل ۲۲ و نیم سال زندان محکوم کرد. دریک شووین ماه مه سال گذشته و پس از آنکه همکارانش جورج فلوید را به اتهام استفاده از یک اسکناس ۲۰ دلاری قلابی دستگیر کرده بودند، زانوی خود را روی گردن او به مدت حدود ۱۰ دقیقه نگه داشت و بی‌توجه به التماس‌های این مرد آفریقایی‌تبار که می‌گفت «نمی‌توانم نفس بکشم» آن قدر جورج فلوید را در این وضعیت نگه داشت تا او بیهوش و کمی بعد جان داد.

  خبر کامل
  next
 2. خبر فوریدریک شووین به جرم قتل جورج فلوید، به ۲۲ سال زندان محکوم شد

  قاضی دادگاه دریک شووین، افسر پلیس سابق مینیاپولیس که به عنوان قتل جورج فلوید مجرم شناخته شده است را به تحمل ۲۷۰ ماه زندان - ۲۲ سال و نیم - محکوم کرد.

  دریک شووین در ماه مه سال گذشته پس از آن که همکارانش جورج فلوید را به علت خرج کردن یک ۲۰ دلاری قلابی بازداشت کرده بودند، با ورود به صحنه و نشستن روی گردن او به مدت حدود ۱۰ دقیقه، به التماس‌های این مرد آفریقایی‌تبار که می گفت «نمی‌توانم نفس بکشم» توجهی نکرد تا جورج فلوید زیر زانوی او جان دهد.

  این واقعه موجی از خشم در آمریکا و جهان به راه انداخت و فصل جدیدی از اعتراضات جنبش «جان سیاهان مهم است» را در نقاط مختلف آمریکا رقم زد.

  قاضی دادگاه دریک شووین
  Image caption: قاضی در حکمی ۲۲ صفحه ای دریک شووین را به تحمل ۲۷۰ ماه زندان محکوم کرد
 3. جو بایدن

  جو بایدن رئیس جمهور آمریکا طرحی را برای مقابله با افزایش آمار قتل فاش کرده است که شامل بودجه بیشتری برای پلیس می شود. او افزایش جرایم خشن را به قوانین سست مربوط به خریداری سلاح نسبت داده است.

  خبر کامل
  next
 4. Darnella Frazier pictured with a group of people watching Floyd's arrest

  کمیته پولیتزر گفته است که این جایزه را به پاس شجاعت خانم فریزر و برجسته کردن نقش شهروندان در جستجوی روزنامه‌نگاران به دنبال حقیقت و عدالت، به او اهدا کرده است.

  خبر کامل
  next
 5. Video content

  Video caption: یک سال از کشته شدن خبرساز جرج فلوید گذشت

  درست یک سال از کشته شدن جورج فلوید می‌گذرد. مرد سیاه پوستی که به دست یک مامور پلیس سفیدپوست در مینیاپولیس آمریکا کشته شد.

 6. عکس یک سال پیش، ساشا جانسون در تظاهرات طرفداران حقوق سیاهپوستان در میدان ترافالگار در مرکز لندن

  یکی از رهبران کمپین "جان سیاهان مهم است" در بریتانیا دیروز در اثر شلیک گلوله فردی در جنوب لندن به شدت مجروح شد. حزب او با اعلام این خبر می‌گوید که حال او وخیم است و در حال حاضر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری است.

  خبر کامل
  next
 7. Derek Chauvin

  مامور سابق پلیس مینیاپولیس که دادگاه او را قاتل جورج فلوید دانسته و قرار است میزان مجازات وی را ماه آینده اعلام کند، درخواست تجدید دادرسی کرده و مدعی شده که دادستان‌ها و هیات منصفه دادگاه بدوی مرتکب رفتارهایی شده‌اند که بر روند بی‌طرفانه دادرسی اثر گذاشته و به همین علت دادگاه جدیدی باید به اتهامات از ابتدا رسیدگی کند.

  خبر کامل
  next
 8. هیزل برایانت که خود را خاله ماکایا معرفی کرد به رسانه‌ها گفت خواهرزاده‌اش فقط از خود دفاع می‌کرده

  در تیراندازی یک مامور پلیس در ایالت اوهایوی آمریکا یک دانش‌آموز ۱۶ ساله سیاهپوست کشته شده است. پلیس برای رسیدگی به گزارش یک نزاع گروهی با چاقو به صحنه جرم رفته بود.

  خبر کامل
  next
 9. Hennepin County Sheriff Deputies and the US Army National Guard help secure the Hennepin County Government Center during closing arguments for former Minneapolis Police officer Derek Chauvin"s murder trial at the Hennepin County Government Center, in Minneapolis, US, on 19 April 2021

  با پایان یافتن جلسه علنی بررسی اتهام‌های دریک شووین، افسر پلیس سابق متهم به کشتن جورج فلوید، قاضی اعضای هیات منطفه را به قرنطینه فرستاد تا درباره گناهکار یا بی‌گناه بودن آقای شووین به اجماع برسند و نتیجه را به دادگاه اعلام کنند. همزمان مرکز شهر مینیاپولیس، محل واقعه و دادگاه مرتبط با آن، از بیم تظاهرات و اغتشاشات خیابانی با تدابیر ویژه امنیتی از جمله محصور کردن منطقه اطراف دادگاه روبرو شده است.

  خبر کامل
  next
 10. دستکم ۳۶ نفر از رهبران معترضان به کودتا در میانمار بازداشت شدند

  در یکی از گسترده ترین بازداشت‌های گروهی از زمان کودتا در میانمار، دستکم ۳۶ نفر از رهبران معترضان به کودتا در میانمار در چند عملیات جداگانه نیروهای امنیتی در سراسر این کشور دستگیر شدند.

  چند نفر از افراد سرشناس از جمله ژین واین، از بازیگران معروف میانمار و پوپو، خواننده جوان در میان بازداشت شدگان هستند. این بازیگر و خواننده در شهر یانگون بازداشت شدند.

  وای مو نینگ، از رهبران اصلی اعتراضات هم بازداشت شده است. تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی او را در حالیکه با موتور در حال هدایت یک تظاهرات در شهر مونیا بود، بازداشت کردند.

  از زمان کودتای نظامیان در ماه فوریه و برکناری دولت آنگ سان سوچی، این کشور صحنه اعتراضات گسترده مخالفان بوده است.

  تظاهرات امروز در شهر ماندالی در مرکز میانمار
  Image caption: تظاهرات امروز مخالفان کودتا در شهر ماندالی در مرکز میانمار