اشتغال

 1. ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری امروز به همراه دختر پنج ساله اش گابریلا و مادرش در مقر نخست وزیر حاضر شد

  ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی، بریتانیایی که در ایران زندانی است، پس از دیدارش با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا گفته که همسرش را در ایران به گروگان گرفته و از او همانند "مهره شطرنج" استفاده می‌کنند. نازنین زاغری نزدیک به ۴ سال است که در ایران به جرم جاسوسی زندانی است؛ اتهامی که از سوی او رد شده است.

  خبر کامل
  next
 2. Video content

  Video caption: آمار جدید بیکاری در ایران؛ تعریف بیکاری عوض شد

  مرکز آمار ایران می گوید بیکاری نسبت به پارسال کمتر شده است.

 3. مریم انصاری

  روزنامه‌نگار

  مهاجرت

  سال هاست که از عده بیکاران در آلمان به طور مستمر کم می شود ولی به موازات آن بازار کار این کشور هم سال به سال با کمبود شدیدتر نیروی کار حرفه ای و متخصص مواجه می شود. کمبود در کدام رشته هاست و قوانین مهاجرت آلمان برای جذب آنها چه تغییراتی کرده اند؟

  خبر کامل
  next
 4. زنان شاغل

  بر اساس گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی، وابسته به وزارت کار ایران در سال گذشته (۱۳۹۷) سهم مردان از مشاغل مزد و حقوق بگیر چهار برابر زنان بوده است. این مرکز در گزارشی که اخیرا منتشر کرده گفته سهم زنان ۱۹ درصد و مردان ۸۱ درصد از این مشاغل بوده است.

  خبر کامل
  next
 5. سازمان بین‌المللی کار می‌گوید درآمد کارگران کشورهایی چون هند و چین افزایش یافته است

  بر اساس مجموعه اطلاعات تازه‌ای که توسط سازمان بین‌المللی کار (ILO)، جمع‌آوری شده، شکاف قابل توجهی بین درآمد کارگران سراسر جهان وجود دارد و نیمی از کل حقوقی که به کارگران پرداخت می‌شود، نصیب تنها ۱۰% آنها می‌شود. در ایران این میزان ۳۵% است که نسبت به میانگین جهانی وضعیت بهتری است.

  خبر کامل
  next