امور نظامی

 1. مکرون

  امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، با انتقاد از تصمیم ماه گذشته رئیس جمهوری آمریکا برای خروج ناگهانی نظامیان آن کشور از سوریه، نسبت به انسجام پیمان ناتو ابراز نگرانی کرده و گفته است که اروپا نباید در سیاست خاورمیانه‌ای خود مانند شریک کوچکتر آمریکا عمل کند.

  خبر کامل
  next
 2. ستون‌ دود بر فراز شهر راس‌العین در شمال سوریه

  رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در توییتی از آغاز عملیات ارتش این کشور در شمال شرقی سوریه خبر داده است. منابع کرد از بمباران منطقه از سوی جنگنده‌های ترکیه خبر داده‌اند. انتظار می‌رود نیروهای نظامی ترکیه از مرز جنوبی وارد خاک سوریه شوند. به گفته دیپلمات‌ها شورای امنیت سازمان ملل فردا جلسه اضطراری تشکیل می‌دهد.

  خبر کامل
  next
 3. نیروهای ترکیه در شهر مرزی آقچه قلعه

  در حالی که مقام‌های ترکیه از حمله قریب‌الوقوع به مناطق مرزی شمال شرق سوریه خبر می‌دهند، مقام‌های کرد این منطقه از غیر نظامیان خواسته‌اند از مناطق محل سکونت خود دفاع کنند.

  خبر کامل
  next
 4. عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق

  عادل عبدالمهدی می‌گوید تحقیقات درباره حملات اخیر به مواضع گروه حشد شعبی نشان می‌دهد کار اسرائیل بوده است. حشد شعبی یا نیروهای "بسیج مردمی عراق" به عنوان مهم‌ترین گروه شبه نظامی نزدیک و وابسته به ایران در عراق شناخته می‌شود.

  خبر کامل
  next
 5. پایگاه

  گروه مسلح الشباب در سومالی به یک پایگاه نظامی حمله کرده‌ که در آن نیروهای آمریکایی، کوماندوهای سومالیایی را آموزش می‌دهند. گفته می‌شود این حمله تلفاتی به جا گذاشته است.

  خبر کامل
  next
 6. File picture of a man holding a Colt AR-15 semi-automatic rifle

  کارخانه اسلحه‌سازی کلت آمریکا اعلام کرده است که با هدف کمک به پیش‌گیری از کشتارهای متعدد با اسلحه در آمریکا تولید سلاح‌های نیمه اتوماتیک چون مسلسل‌های ای‌آر ۱۵ را متوقف می‌کند.

  خبر کامل
  next
 7. رویین رهنوش

  بی‌بی‌سی

  .

  مورخان نوشته‌اند، ارتش در زمان شاه امان‌الله، پس از جنگ سوم افغان- انگلیس در حد کافی تقویت نشده بود. میر غلام محمد غبار در کتاب "افغانستان در مسیر تاریخ" می‌نویسد ارتش در زمان امان‌الله انکشاف چندانی نکرده بود. هرچند امان الله اقداماتی از جمله خرید اسلحه از کشورهای اروپایی، استخدام آموزگاران نظامی ترکی و فرستادن برخی از افسران برای آموزش به خارج از کشور را برای ایجاد ارتش مدرن افغانستان روی دست گرفت.

  خبر کامل
  next
 8. پهپاد

  یک سخنگوی نیروهای حوثی از سرنگونی پهپاد آمریکایی خبر داده است. دو مقام آمریکایی هم به شرط فاش نشدن هویتشان در مصاحبه با خبرگزاری رویترز این خبر را تایید کرده‌اند.

  خبر کامل
  next
 9. ظریف

  محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در درباره مسابقه تسلیحاتی در خاورمیانه هشدار داده و گفته است که فروش تسلیحات آمریکا منطقه خلیج فارس را به "انبار باروت آماده اشتعال" تبدیل کرده است.

  خبر کامل
  next
 10. Russian cruise missile test - file pic

  انفجار در مرکز نیونوسکا روی داده که محل آزمایش تقریبا تمامی سیستم‌های موشکی مورد استفاده نیروی دریایی روسیه است.

  خبر کامل
  next