امور بانکی

 1. دویچه بانک

  یک دادگاه تجدیدنظر فدرال در آمریکا به دویچه بانک آلمان و بانک آمریکایی کپیتال وان دستور داده که مدارک مالی مورد درخواست مجلس نمایندگان را هر چه زودتر تحویل دهند. کمیته‌های اطلاعات و نظارت مجلس نمایندگان خواستار دسترسی به اسناد ۱۰ سال گذشته بنگاه تجاری آقای ترامپ و فعالیت‌های بازرگانی فرزندان او هستند.

  خبر کامل
  next
 2. ماهاتیر محمد

  ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی گفته است که کشورش مجبور شده تا به "ایجاد مشکل" در زندگی ایرانیان مقیم این کشور در بستن حساب‌های بانکی‌شان دست بزند. وی گفت که در صورتیکه مالزی اقدام به بستن حساب ایرانیان نکند "بانک‌های مالزی در خارج از این کشور بسته خواهد شد و یک کشور قدرتمند در حال زورگویی به ما در این زمینه است".

  خبر کامل
  next
 3. عراقچی

  احمد عراقچی، معاون سابق ارزی بانک مرکزی ایران و از متهمان اصلی پرونده موسوم به "مدیران سابق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران" در مصاحبه با خبرگزاری فارس به دلایل نوسانات بازار ارز در سال‌های اخیر پرداخته و جزئیات "دخالت دولت در این بازار" را تشریح کرده است. او به نقش سالار آقاخانی، متهم اصلی و متواری پرونده مدیران سابق بانک مرکزی در بازار ارز هم اشاره کرده است.

  خبر کامل
  next
 4. همتی

  عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران ضمن دفاع از طرح حذف چهار صفر از پول ملی ایران گفته از سال ۱۳۵۰ ارزش پول ملی ایران ۳۵۰۰ برابر کاهش یافته است. لایحه حذف صفرها اخیرا در هیئت دولت ایران به تصویب رسیده و در صورت نهایی شدن ۱۰ هزار ریال به یک تومان تبدیل خواهد شد. آقای همتی گفته دولت ایران ناچار است برای "حفظ ظاهر پول ملی" به این اصلاحات دست بزند.

  خبر کامل
  next
 5. Capital One

  "کاپیتال وان" می گوید اطلاعات شخصی حدود ۱۰۶ میلیون نفر در آمریکا و کانادا در هک سیستم های این شرکت به سرقت رفته است. به گفته "کاپیتال وان" این داده ها شامل نام، آدرس و شماره تلفن کسانی بود که برای کارت های اعتباری این بانک تقاضا داده بودند.

  خبر کامل
  next
 6. Video content

  Video caption: تحصیل در خارج از ایران؛ رویایی که آسان محقق نمی شود

  خیلی از ایرانی‌ها برای ادامه تحصیل به خارج مهاجرت می کنند. اما مشکلات دانشجویان ایرانی در خارج از کشور به خصوص با وجود تحریم‌های بانکی زیاد هستند.