سینمای ایران

 1. اصغر فرهادی

  "هیئت ملی نقد آمریکا"، دو جایزه بهترین فیلم خارجی سال و بهترین فیلمنامه را به فیلم "قهرمان"، آخرین ساخته اصغر فرهادی، فیلمساز ایرانی اختصاص داد.

  خبر کامل
  next
 2. مدیرکل آژانس دیروز با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران در تهران ملاقات کرده بود

  در حالی که مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مذاکراتش با مقامات ایرانی را بدون نتیجه توصیف کرده و گفته است که به هیچ توافقی با آنها دست نیافته است، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران،‌ سفر اخیر رافائل گروسی به تهران را مثبت خوانده و مدعی شده است که طرفین به یک توافق اصولی برای حل مشکلات فنی دست پیدا کرده اند.

  خبر کامل
  next
 3. پویا قربانی

  بی‌بی‌سی

  اصغر فرهادی

  اصغر فرهادی، کارگردان صاحب‌نام ایرانی امروز در اینستاگرامش در پاسخ به منتقدانی که او را به حکومت یا خارج از کشور منتسب می‌کنند، بیانیه تندی منتشر کرده که واکنش‌برانگیز شده است.

  خبر کامل
  next
 4. اصغر فرهادی: چرا من را منتسب به حکومتی می‌کنید که رسانه‌های تندرویش تخریبم می‌کنند

  ‌اصغر فرهادی، کارگردان صاحب‌نام ایرانی ساعتی پیش در اینستاگرامش در پاسخ به منتقدانی که او را به حکومت یا خارج از کشور منتسب می‌کنند، بیانیه تندی منتشر کرده که واکنش‌برانگیز شده است.

  در بیانیه آقای فرهادی آمده است: "گونه من را فریبکارانه منتسب به حکومتی می‌کنید که رسانه های تندرویش از هیچ تلاشی برای تخریب و حاشیه‌ سازی و انگ زدن به من در سال‌ های قبل فروگذار نکرده‌ اند؛ حکومتی که نظرم را به صراحت درباره‌ی مصائبی که همه‌ی این سال‌ ها موجبش شده، گفته‌ ام"

 5. مسعود بهنود

  روزنامه‌نگار

  کلاژ مسعود بهنود

  این هفته رسانه‌ها از یاد کامبیز درم‌بخش و مه‌لقا ملاح پر شدند و از زندگی سرشار و عطرآگین آنان. آن دو به جلال به میهمانی رفتند.

  خبر کامل
  next
 6. سارینا فرهادی و امیر جدیدی بازیگران فیلم قهرمان در کنار اصغر فرهادی کارگران فیلم

  بنیاد فارابی اعلام کرده فیلم 'قهرمان' ساخته اصغر فرهادی را به عنوان نماینده سینمای ایران برای معرفی به آکادمی اسکار ۲۰۲۲ انتخاب کرده است.

  خبر کامل
  next
 7. فیلم 'قهرمان' اصغر فرهادی برای معرفی به اسکار ۲۰۲۲ انتخاب شد

  «هیات معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار» که زیر نظر بنیاد فارابی فعالیت می‌کند اعلام کرد که فیلم «قهرمان» به کارگردانی «اصغر فرهادی» را به عنوان نماینده سینمای ایران برای معرفی به آکادمی اسکار ۲۰۲۲ انتخاب کردند.

  «رائد فریدزاده» دبیر و سخنگوی هیأت معرفی فیلم ایرانی به اسکار با اعلام این خبر به خبرگزاری ایسنا گفت: «از میان ۳ فیلم «دشت خاموش»، «بندربند» و «قهرمان»، فیلم «قهرمان» به کارگردانی «اصغر فرهادی» به عنوان گزینه نهایی انتخاب شد و با امضای اعضای این هیأت، به عنوان نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار سال ۲۰۲۲ معرفی خواهد شد.»

  سه ماه پیش، جایزه بزرگ هیئت داوران هفتاد و چهارمین دوره فستیوال کن برای فیلم «قهرمان» به اصغر فرهادی اهدا شد.

  اصغر فرهادی تنها سینماگر ایرانی است که با فیلم‌های "جدایی نادر از سیمین" و "فروشنده" برنده اسکار بهترین فیلم خارجی شده است.

  View more on instagram
 8. پناه پناهی نویسنده و کارگردان جاده خاکی است

  فیلم جاده خاکی، ساخته پناه پناهی برنده جایزه جشنواره فیلم لندن شد. این فیلم که پیش تر در جشنواره کن به نمایش در آمده بود، نخستین فیلم سینمایی بلند کارگردانی شده به وسیله پناه پناهی است. فیلم جاده خاکی داستان یک خانواده چهار نفره را روایت می کند که با خودرو به شمال غربی ایران سفر می کنند تا پسر بزرگ خانواده را به طور غیرقانونی روانه خارج از کشور کنند.

  خبر کامل
  next
 9. عباس میلانی

  نویسنده و پژوهشگر

  ابراهیم گلستان در پرگار

  در بزرگداشت سده‌ی ابراهیم گلستان بر آن شدم که خشت و آینه‌اش را بازخوانی کنم. این واقعیت که دو سال پیش، مرکزی معتبر در ایتالیا سرانجام نسخه‌ تازه و شفافی از این فیلم مهم تاریخی را ارائه کرده، هم کار این بازخوانی را آسان تر و هم لازم می‌کند.

  خبر کامل
  next
 10. سینما عصر جدید سینمای دانشجویان بود که ساعت‌ها در صف جشنواره می‌ایستادند

  تصاویر جدید سینما عصر جدید نشان می‌دهد سرنوشت خوبی در انتظار این سینمای مشهور تهران نیست. مدیرش می‌گوید "ما سینما را تخریب نکرده‌ایم. اینکه چند صندلی سینما را عوض کرده‌ایم به معنی تخریب است؟"

  خبر کامل
  next