بی‌‌بی‌سی

 1. فهیم دشتی عصر پنجشنبه دوم سپتامبر، ۱۱ شهریور/سنبله مهمان برنامه صفحه دو آخر هفته بود

  در روزهای اخیر، در شبکه‌های اجتماعی و بعضی از رسانه‌ها، گزارش‌هایی از ارتباط مرگ فهیم دشتی، سخنگوی "جبهه مقاومت ملی" در جنگ با طالبان، با حضور او در برنامه صفحه دو بی‌بی‌سی فارسی منتشر شده است. این گزار‌ش‌ها ادعا می‌کنند که ظاهر شده یک شماره بجای تصویر آقای دشتی در جریان برنامه، باعث "لو رفتن شماره تلفن" آقای دشتی و "مکان او در منطقه پنجشیر" شده که در نهایت "باعث کشته شدن او" شده است. این گزارش تلاش می‌کند تا ادعاها، شایعه‌ها و فرضیه‌هایی را که در این زمینه مطرح شده راستی‌آزمایی کند.

  خبر کامل
  next
 2. Sarah Rainsford

  بی‌بی‌سی تصمیم دولت روسیه مبنی بر عدم تمدید ویزا یکی از خبرنگاران ارشدش در این کشور را محکوم کرده و آن را "حمله مستقیم به آزادی رسانه‌ها" خوانده است.

  خبر کامل
  next
 3. دبیرکل سازمان ملل و گزارشگران ویژه این سازمان نگرانی خود را در مورد رفتار حکومت ایران با روزنامه‌نگاران بی‌بی‌سی فارسی ابراز داشته‌اند

  سرویس جهانی بی بی سی امروز همزمان با چهل و هفتمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد میزبانی مشترک یک "برنامه جنبی" مجازی را برعهده گرفت تا نگرانی خود را نسبت به تشدید آزار و افزایش تهدیدهای برون-مرزی علیه روزنامه‌نگاران بخش فارسی بی بی سی و سایر رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران ابراز کند. فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران و کانون وکلای داوتی استریت همراه با بی‌بی‌سی میزبان این جلسه بودند.

  خبر کامل
  next
 4. دولسی لی

  بی‌‌بی‌سی

  bashir

  مارتین بشیر خبرنگاری که با دایانا، همسر سابق ولیعهد بریتانیا مصاحبه کرد می‌گوید "هرگز نخواسته است با مصاحبه سال ۱۹۹۵ خود با او، آسیبی به شاهزاده دایانا برساند."

  خبر کامل
  next
 5. تونی هال

  لرد تونی هال، مدیرکل سابق بی‌بی‌سی، به دنبال رسوایی تخلف و لاپوشانی در مصاحبه با دایانا، همسر سابق ولیعهد بریتانیا، از مقام کنونی خود به عنوان رئیس نگارخانه ملی لندن استعفا کرده است.

  خبر کامل
  next
 6. هری، دایانا، ویلیام و چارلز

  یک تحقیق مستقل درباره مصاحبه جنجالی‌ بی‌بی‌سی با دایانا، همسر سابق ولیعهد بریتانیا، می‌گوید این موسسه رسانه‌ای نتوانسته به "رعایت معیارهای امانتداری و شفافیت" پایبند باشد و از جمله تخلف خبرنگار خود در این زمینه را لاپوشانی کرده است.

  خبر کامل
  next
 7. دوک ادینبورگ و همسر ملکه بریتانیا جمعه در ۹۹ سالگی در گذشت

  بی‌بی‌سی درباره میزان پوشش رسانه‌ای مرگ دوک ادینبورگ، همسر ملکه بریتانیا، شکایت‌هایی دریافت کرده و گفته به آنها رسیدگی می‌کند.

  خبر کامل
  next
 8. ساختمان محل استقرار بی بی سی در لندن

  سازمان نظارت بر رسانه های صوتی تصویری چین روز پنجشنبه تصمیم گرفته است پخش "بی‌بی‌سی ورلد نیوز" را در این کشور ممنوع کند.

  خبر کامل
  next
 9. Cillian Murphy in Peaky Blinders

  استیون نایت خالق و نویسنده "پیکی بلایندرز" می‌گوید این سریال پس از فصل ششم آن که قرار است در آینده نمایش داده شود، ادامه نخواهد یافت. سریال پیکی بلایندرز که کیلیان مورفی نقش اول آن را بازی می‌کند، هشت سال پیش برای نخستین بار از بی‌بی‌سی پخش و با استقبال مخاطبان و منتقدان روبرو شد.

  خبر کامل
  next
 10. محمود کیانوش سال‌ها برنامه رادیویی "نامه‌ای به لندن" را با نام "علیزاده طوسی" برای بی‌بی‌سی فارسی تهیه کرد

  محمود کیانوش، شاعر، نویسنده، منتقد ادبی و مترجم امروز در بیمارستانی در شمال لندن درگذشت، او ۸۶ سال داشت. محمود کیانوش علاوه بر ده‌ها کتاب شعر و داستان و نمایشنامه و نقد و تحقیقات ادبی و چندین ترجمه از آثار نویسندگان بزرگ که در ایران منتشر کرده بود سه دفتر شعر به زبان انگلیسی و منتخبی از آثار شاعران به نام ایران به ترجمهٔ خودش با مقدمه‌ای بلند به زبان انگلیسی هم منتشر کرده است.

  خبر کامل
  next