سلامت روانی

 1. خودشیفته‌ها به رغم عصبانی کردن دیگران، احتمالا افراد موفقی هستند.‌

  نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که افراد خودشیفته احتمالا شادتر از بیشتر مردم هستند و کمتر دچار استرس می‌شوند. محققان دانشگاه کوئینز بلفاست در ایرلند شمالی می‌گویند اگرچه خودشیفتگی ممکن است برای جامعه بد باشد اما به نظر می‌رسد برای خود افراد خودشیفته مفید و سودمند است.

  خبر کامل
  next
 2. خانواده

  با وجود کار، مراقبت از فرزندان و دیگر مسئولیت‌های روزمره، آیا راهی وجود دارد که احساس فرسودگی نکنیم؟ دو پزشک و نویسنده از راهکارهای عملی برای داشتن خانواده آرام و شاد می‌گویند.

  خبر کامل
  next
 3. Rat in little plastic car

  پژوهشگران در دانشگاه ریچموند در آمریکا به چند موش یاد دادند که ماشین‌های کوچک پلاستیکی را برانند. آنها می‌گویند موش‌‎ها با یاد گرفتن راندن ماشین‌های کوچک اضطراب کمتری احساس می‌کنند.

  خبر کامل
  next
 4. استرالیا

  یک پناهنده افغان که دو سال قبل از جزیره مانوس برای درمان به استرالیا منتقل شده بود، با پریدن از اتاق هتلش در شهر "بریزبن" خودکشی کرد. سید میرویس روحانی ۳۲ ساله، که گفته شده از مشکل روانی رنج می‌برد، روز سه‌‌شنبه (۱۵ اکتبر) با پریدن از طبقه ۲۲ هتلی به زندگی خود پایان داد. آقای روحانی دارای مدرک پزشکی از چین بوده است.

  خبر کامل
  next
 5. فیلیپا راکسبی

  بی‌بی‌سی

  آهسته راه رفتن در ۴۵ سالگی 'نشان‌دهنده سرعت کهولت مغزو بدن است'

  دانشمندان می‌گویند سرعت قدم زدن افراد در دهه چهارم زندگی می‌تواند نشاندهنده سرعت کهولت و پیری مغز و بدن باشد. براساس تحقیق آنها، افرادی که آهسته‌تر راه می‌روند، مغزهای سالخورده‌تری داشتند.

  خبر کامل
  next
 6. نسرین نوا

  بی‌بی‌سی - کابل

  سلامتروانی

  بر اساس آمارها، از هر چهار نفر در جهان، یک نفر دچار نوعی از مشکل روانی است. اما وضعیت در افغانستان، بدتر است. آمارهای سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد که تقریباً نیمی از جمعیت این کشور به ناراحتی های روانی دچار هستند.

  خبر کامل
  next
 7. Video content

  Video caption: واقعیت مجازی چگونه به مبتلایان به فراموشی کمک می‌کند
 8. جولز مونتیگ

  بی‌بی‌سی

  استندال مدعی بود که بازدید از کلیسای سانتا کروچه "تجربه‌ای بس عمیق بود"

  مشکلات روحی و روانی چنان در بین بازدیدکنندگان برخی شهرها شایع است که نام این شهرها را روی بیماری‌های روانی گذاشته‌اند. اما آیا سندروم‌هایی چون پاریس و بیت‌المقدس را باید جدی گرفت؟

  خبر کامل
  next
 9. Video content

  Video caption: دهکده مخصوص مبتلایان به اختلال شناخت و حافظه

  جمعیت جهان در حال پیر شدن است. تقریبا در همه کشورهای جهان، شمار افراد مسن رو به افزایش است. از جمله پیا‌مدهای این روند، افزایش تعداد مبتلایان به دمانس یا اختلال شناخت و حافظه است.

 10. Older couple looking happy

  تحقیقی تازه در آمریکا نشان داده است خوشبین‌ها عمر درازتری از بدبین‌ها دارند.

  خبر کامل
  next