راستی‌آزمایی

 1. هادی نیلی

  بی‌بی‌سی

  گرونا در ایران

  حساب رسمی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران برای تایید حرف رهبر جمهوری اسلامی ایران که گفت "شما آمریکایی‌ها متهم اید به این‌که این ویروس [کرونا] راشما تولید کرده‌اید"، در توییتر به وبسایت "گلوبال‌ریسرچ" ارجاع داده که همین اتهام را قبلا مطرح کرده است. این سایت چیست و چه سوابقی دارد؟

  خبر کامل
  next
 2. آرش حسن‌نیا

  روزنامه‌نگار

  جلسه هیات دولت ایران، چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸

  حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت رئیس کمیته امداد امام صراحتا به او گفته است که "امروز در کشور فقر مطلق وجود ندارد." او در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که "ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق دو هدف مهم" دولت دوازدهم است. آیا ادعای حسن روحانی درست است؟

  خبر کامل
  next
 3. اشکان خسرو‌پور

  روزنامه‌نگار

  استارتاپ‌ها یا آن‌طور که در ایران مشهور شده، کسب‌وکارهای نوپا معمولا در فضای آنلاین فعالیت می‌کنند و به اینترنت و ابزارهای آن نیاز جدی دارند.

  با قطعی بی‌سابقه اینترنت در ایران در جریان اعتراض‌‌های اخیر، گزارش‌هایی از زیان‌های اقتصادی ناشی از قطع اینترنت منتشر شده است. با این حال مدیران چند استارتاپ در برنامه خبری ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه گفتند، خدمات‌شان بدون مشکل برقرار بوده است، چون از "زیرساخت‌های بومی‌شده داخل ایران استفاده می‌کنند".

  خبر کامل
  next