حوثی‌ها

 1. بحرین حملات حوثی‌ها علیه عربستان را 'به شدت' محکوم کرد

  پهپادهای حوثی
  Image caption: عکسی که حدود یک سال پیش حوثی‌ها از پهپادهایشان منتشر کردند

  وزارت خارجه بحرین حملات پهپادی نیروها حوثی در شهر خمیس مشیط عسیر عربستان را "به شدت محکوم کرد."

  خبرگزاری دولتی بحرین روز جمعه دوم آوریل به نقل از وزارت خارجه این کشور این اطلاعیه را منتشر کرد.

  دیروز نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی اعلام کرده بود که دو پهپاد متعلق به حوثی ها را که حامل مواد منفجره بوده ساقط کرده است.

  وزارت خارجه بحرین اعلام کرد که این حمله حوثی‌ها در چارچوب برنامه این گروه در هدف قرار دادن سیستماتیک و مستمر غیرنظامیان است.

  بر اساس این گزارش "وزارت خارجه بحرین با حمایت و ابراز همبستگی با عربستان سعودی اعلام کرد که چنین حملاتی که نقض اصول قوانین بشردوستانه جهانی است نشان میدهد که شبه نظامیان حوثی خواهان ادامه جنگ و تضعیف امنیت و ثبات منطقه هستند."

  در راستای واکنش ها به حملات حوثی ها به شهرهای عربستان سعودی، فدراسیون فوتبال ایران در نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار تغییر میزبانی عربستان برای دیدار لیگ قهرمانان آسیا بین تیم فولاد خوزستان ایران و العین امارات شد.

  ایران به دلیل 'ناامنی عربستان' خواستار تغییر میزبان مسابقات فوتبال شد

 2. نمای استادیوم مرسول پارک یا ورزشگاه دانشگاه ملک سعود در شهر ریاض

  فدراسیون فوتبال ایران در نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار تغییر میزبانی عربستان برای دیدار لیگ قهرمانان آسیا بین تیم فولاد ایران و العین امارات شد. ایران دلیل این درخواست را "ناامنی عربستان" اعلام کرده است.

  خبر کامل
  next
 3. Video content

  Video caption: ایران می‌گوید به شرط قطع دخالت خارجی از طرح‌های صلح در یمن حمایت می‌کند

  ایران از موضع حوثی‌های یمن در برابر پیشنهاد آتش بس عربستان سعودی پشتیبانی کرد.

 4. تاسیسات نفتی عربستان از اهداف موشکی حوثی ها هستند

  حوثی های یمن با موشک و پهپاد به تاسیسات نفتی در عربستان سعودی حمله کرده اند. از جمله تاسیسات مورد حمله در روز یکشنبه، تاسیسات انبار نفت شرکت آرامکو در راس تنوره بوده است. مقام های دفاعی عربستان می گویند تاسیسات نفتی راس تنوره که برای صدور نفت از عربستان اهمیت زیادی دارند، مورد هدف یک پهپاد مسلح قرار گرفته که دفاع ضدهوایی این کشور توانسته است آن را قبل از اصابت به هدف، سرنگون کند.

  خبر کامل
  next
 5. آمریکا دو تن از فرماندهان حوثی را تحریم کرد

  آمریکا دو تن از فرماندهان حوثی در یمن را تحریم کرد. خزانه داری آمریکا اعلام کرد که منصور ال سعدی و احمد علی احسن الحمزی را به اتهام هدایت حملات به غیرنظامیان یمنی، کشورهای همسایه یمن و کشتی های تجاری در آبهای بین المللی در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

  خزانه داری آمریکا می‌گوید که اقدامات این دو نفر باعث طولانی‌تر شدن جنگ داخلی در یمن و تشدید بحران انسانی شده است.

  دولت جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا، با پایان دادن به حمایت‌های سالهای اخیر دولت دونالد ترامپ از عملیات ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی در یمن، اخیرا حوثی‌ها را از فهرست تروریستی ایالات متحده نیز خارج کرد.

  آقای بایدن گفته بود که این تصمیم فقط می‌تواند شرایط را برای مردم یمن سخت‌تر کند.

 6. Video content

  Video caption: تک تیراندازان حوثی، متهم به قتل کودکان یمنی

  یمن یکی از خطرناک‌ترین کشورهای جهان است که مردمش شش سال گذشته را گرفتار جنگ داخلی بوده‌اند. شهر تَعز در جنوب‌غربی یمن از خطرناک‌ترین نقاط برای کودکان است.

 7. Video content

  Video caption: سیاست تازه آمریکا در یمن؛ حوثی‌ها می‌گویند صلح فقط با پایان محاصره ممکن می‌شود

  سخنان جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره جنگ یمن، با واکنش محتاطانه و دیپلماتیک عربستان روبه‌رو شد.

 8. پدافند هوایی

  صدای یک انفجار مهیب در ریاض، پایتخت عربستان سعودی شنیده شد. علت انفجار هنوز مشخص نیست اما گزارش‌ها در شبکه های اجتماعی حاکی از آن است که پدافند هوایی عربستان یک هدف را بر فراز آسمان ریاض رهگیری کرده است. سه روز پیش نیز گزارش‌ها حاکی از حمله‌ای مشابه به عربستان بود.

  خبر کامل
  next
 9. خزانه‌داری آمریکا عملا داد و ستد با حوثی‌های یمن را دوباره ممکن کرد

  در حالی که دولت دونالد ترامپ تنها چند روز مانده به پایان دوره کاری خود حوثی‌های یمن را با وارد کردن در فهرست سازمان‌های تروریستی عملا از داد و ستدهای بین‌المللی منع کرده بود، خزانه‌داری جدید این کشور با انتشار تبصره‌ای مجازات و تحریم‌ها علیه این داد و ستدها را بی‌اثر کرده است.

  جو بایدن که از چهارشنبه گذشته وارد کاخ سفید شده است دستور داده وارد کردن حوثی‌ها به فهرست تروریستی آمریکا مورد بازبینی قرار گیرد.

  اکنون دفتر افک وزارت دارایی که مسئولیت نظارت بر این تحریم‌ها را دارد اعلام کرده تا زمان پایان این بازبینی مجازات پیش‌بینی شده برای داد و ستد با حوثی‌ها فعلا اعمال نخواهد شد.

  View more on twitter
 10. تلویزیون حوثی‌ها بارها از هدف گرفتن فرودگاه و زیرساخت‌های عربستان خبر داده است؛ عربستان می‌گوید ایران مسئول تجهیز حوثی‌هاست

  ائتلاف ضدحوثی به رهبری عربستان می‌گوید سه پهپاد انباشته از مواد منفجره را که به سوی مرزهای عربستان سعودی در پرواز بود، رهگیری کرده و از بین برده است. همزمان صنعا نیز هدف حملات هوایی عربستان قرار گرفته است.

  خبر کامل
  next