اعتراضات به افزایش قیمت بنزین

 1. اعتراضات بنزین

  عفو بین‌الملل درباره خطر اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ماه در ایران هشدار داده و گفته این سه نفر در دادگاهی "ناعادلانه" محاکمه شده‌اند و تحت شکنجه قرار داشته‌اند.

  خبر کامل
  next
 2. شیراز - ۲۵ آبان

  رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران به سخنان حسن روحانی در مورد آمار کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان واکنش نشان داده و گفته است این سازمان 'هیچ وظیفه‌ای' برای اعلام عمومی این آمار ندارد و دولت باید این آمار را اعلام کند.

  خبر کامل
  next
 3. نشست خبری روحانی

  رئیس جمهوری ایران در نشستی خبری سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین با پدافند سپاه را "یک اشتباه موردی" خواند و از واکنش سپاه ستایش کرد. او همچنین گفت که آمار کشته‌های اعتراضات آبان در اختیار پزشکی قانونی است و افزود که این نهاد می‌تواند آمار را اعلام کند، اما خود در این باره سکوت کرد.

  خبر کامل
  next
 4. علی خردپیر

  بی‌بی‌سی

  زنگنه

  اگرچه بیژن نامدار زنگنه توضیح نداده که چه عاملی دلیل کاهش مصرف بنزین بوده ولی همین اتفاق را هم موقت دانسته و گفته: "سهمیه‌بندی بنزین موجب شد افزایش میزان مصرف برای حدود ۳ سال عقب بیفتد، اگر مصرف بنزین به‌صورت قبل ادامه می‌یافت در سال ۱۴۰۰ باید دوباره بنزین وارد می‌کردیم."

  خبر کامل
  next
 5. نسیم مقرب

  دانش آموخته تاریخ

  پویا

  جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران ۷۰ روز پس از مقابله خون‌بار حکومت با مردم بی‌سلاح از جمله کودکان در آبان ماه ۹۸ و شلیک مستقیم گلوله به سر و قلب معترضان در گوشه گوشه ایران برگزار شد.

  خبر کامل
  next
 6. مجموعه تحلیل و

  یادداشت

  ایران

  دوم اسفندماه انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود. پس از سرکوب خونین اعتراضات آبانماه در اعتراض به افزایش قیمت بنزین که تصمیم شورای روسای سه قوه بدون اطلاع نمایندگان مجلس بود و همچنین رد صلاحیت گسترده داوطلبان نمایندگی توسط شورای نگهبان، جایگاه مجلس و چگونگی انتخاب نمایندگان مردم با چالش روبرو شده است. تعدادی از ناظران و تحلیلگران درباره انتخابات در ایران و جایگاه مجلس در سیاست ایران برای صفحه ناظران نوشته اند.

  خبر کامل
  next
 7. آزاده دواچی

  فعال حقوق زنان

  زنان

  یک ماه بیشتر به انتخابات مجلس نمانده است ، انتخاباتی که این بار در فضایی متفاوت تر نسبت به چهارسال قبل برگزار خواهد شد. نتایج بررسی صلاحیت‌ها برای انتخابات مجلس یازدهم، روز یکشنبه ۲۲ دی۱۳۹۸ به نامزدان ابلاغ شد. عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، روز اعلام کرد که ۹۰ نماینده کنونی مجلس رد صلاحیت شده‌اند. با انتشار اخبار تکمیلی مشخص شد که ۶ نفر از ۱۵ نفر نماینده زنی که در مجلس یازدهم نامزد شده بودند نیز رد صلاحیت شده‌اند.

  خبر کامل
  next
 8. مهدی جامی

  روزنامه‌نگار

  جنتی

  مجلس اول تا امروز آزادترین مجلس ایران بوده است چون هنوز استصواب در مرحله جنینی بود. اما مقایسه سرنوشت آن مجلس با مجلس ششم در میانه کار و مجلس فعلی و مجلسی که برای ماه آینده پیشاپیش چیده شده بخوبی نشان می‌دهد که استصواب چقدر قدرت پیدا کرده است.

  خبر کامل
  next
 9. ناصر کرمی

  مدیر سابق دفتر تحقیقات، برنامه ریزی و آموزش سازمان ایرانگردی و جهانگردی

  ایران

  قاعدتا دور از انتظار نیست که به خاطر وقوع یک حادثه خونبار طبیعی یا انسانی گردشگران برنامه سفر به یک مقصد را لغو کنند. به خصوص آنکه این حادثه مستقیما به حوزه گردشگری مرتبط باشد: حمله موشکی به یک هواپیمای مسافری توسط نیروی خودی، آن هم بر فراز یک منطقه مسکونی.

  خبر کامل
  next
 10. برگزاری مراسم هفتم رضا عباسی از جانباختگان اعتراضات ایران

  مراسم هفتم رضا عباسی از جانباختگان اعتراضات ضدحکومتی ایران برگزار شد.

  در جریان اعتراضات آبان ماه، آقای عباسی از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفته و به کما رفته بود.

  او بعد از حدود یک ماه کما، هفت روز پیش در اصفهان درگذشت.

  رضا عباسی کارگر میدان تره بار در اصفهان بود و دختری یک ساله دارد.

  رضا عباسی