اعتراضات به افزایش قیمت بنزین

 1. تجمع برلین

  فعالان سیاسی کشورهای مختلف ساکن برلین، پایتخت آلمان، برای اعلام همبستگی با معترضان ایران، لبنان، عراق و دیگر کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا تجمعی برگزار کردند. در این تجمع از "مبارزه برای آزادی، عدالت و صلح" حمایت شد.

  خبر کامل
  next
 2. اشکان خسرو‌پور

  روزنامه‌نگار

  استارتاپ‌ها یا آن‌طور که در ایران مشهور شده، کسب‌وکارهای نوپا معمولا در فضای آنلاین فعالیت می‌کنند و به اینترنت و ابزارهای آن نیاز جدی دارند.

  با قطعی بی‌سابقه اینترنت در ایران در جریان اعتراض‌‌های اخیر، گزارش‌هایی از زیان‌های اقتصادی ناشی از قطع اینترنت منتشر شده است. با این حال مدیران چند استارتاپ در برنامه خبری ساعت ۱۴ روز سه‌شنبه ۲۸ آبان‌ماه گفتند، خدمات‌شان بدون مشکل برقرار بوده است، چون از "زیرساخت‌های بومی‌شده داخل ایران استفاده می‌کنند".

  خبر کامل
  next
 3. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران

  حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته است که دولت قصد دارد شبکه ملی اطلاعات یا "اینترنت ملی" را تا حدی تقویت کند که "مردم برای رفع نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند." او به دستور اخیر رهبر ایران در این زمینه اشاره کرده است. قطع اینترنت همزمان با اعتراض‌های آبان نگرانی‌ها درباره پیاده کردن پروژه مشهور به "اینترنت ملی" را افزایش داد.

  خبر کامل
  next
 4. Video content

  Video caption: گفتگو با سخنگوی وزارت خارجه آمریکا؛ اورتگاس: ما حامی معترضان هستیم و می‌مانیم

  گفت‌وگو با مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

 5. سرتیپ حسین اشتری

  رئیس پلیس ایران اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در این کشور را 'یک فتنه' و 'جنگ امنیتی' توصیف کرده که به ادعای او 'در عرض کمتر از ۷۲ ساعت و به عبارتی ۴۸ ساعت خنثی شد.' یک مقام سازمان ملل روز گذشته گفت ۲۰۸ نفر از جمله ۱۳ زن و ۱۲ کودک در جریان اعتراض‌ها کشته شده‌اند.

  خبر کامل
  next
 6. باچله

  میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، با صدور بیانیه ای از "نبود شفافیت" در مورد تعداد کشته‌ها و زخمی‌های اعتراضات اخیر در ایران و نحوه برخورد با بازداشت‌شدگان ابراز نگرانی کرده و گفته است بازداشت افراد در سراسر این کشور همچنان ادامه دارد.

  خبر کامل
  next
 7. بسیجی‌ها

  یک منبع آگاه به شرط فاش نشدن هویتش به بی‌بی‌سی فارسی اطلاع داده است که وزارت اطلاعات ایران در هفته جاری بیش از ١٠ عضو بسیج را بازداشت کرده است. گفته شده افراد بازداشتی در سرکوب اعتراضات اخیر نقش داشته‌اند و بازداشتشان در همین رابطه است. وزارت اطلاعات ایران در واکنش، با انتشار بیانیه ای خبر بازداشت این گروه از بسیجیان را تکذیب کرده است.

  خبر کامل
  next
 8. Video content

  Video caption: اعتراض‌های ایران: نماینده‌های مجلس به دستور رهبر ساکت شدند

  سه هفته بعد از آغاز اعتراض‌های سراسری در ایران، هشدار محرمانه رهبر جمهوری اسلامی به نمایندگان مجلس درباره افزایش شدید قیمت بنزین منتشر شده است.

 9. خامنه‌ای و لاریجانی

  وبسایت آیت‌الله علی خامنه‌ای فاش کرده است که آقای خامنه‌ای دو روز پس از افزایش قیمت بنزین پیامی "محرمانه" به نمایندگان مجلس فرستاده و به آنها هشدار داده بود که هر مصوبه احتمالی درباره قیمت بنزین باید منطبق بر مصوبه‌های شورای عالی امنیت ملی باشد.

  خبر کامل
  next
 10. نشریه وکس در گزارشی سعی کرده دلایل قطع اینترنت در ایران را تشریح کند

  قطع اینترنت در ایران که از روزهای نخست اعتراضات سراسری به گرانی ناگهانی بنزین آغاز و هنوز در برخی از نقاط این کشور ادامه دارد موجب شکل‌گیری بحث‌های جدیدی پیرامون حقوق شهروندی در برابر تلاش حکومت‌ها برای سانسور و کنترل معترضان شده است. همزمان کارشناسان فناوری درباره چگونگی دور زدن قطع اینترنت توسط فعالان اجتماعی و سیاسی صحبت کرده‌اند.

  خبر کامل
  next