پناهندگان و پناهجویان

 1. قایق

  در چهار حادثه جداگانه، چهار شناور حامل پناهجویان که سعی داشتند از راه دریا از فرانسه خود را به بریتانیا برسانند، از آب گرفته شدند. ۳۹ سرنشین این قایق‌ها همه گفته‌اند که ایرانی هستند.

  خبر کامل
  next
 2. بهروز بوچانی

  بهروز بوچانی، نویسنده کرد ایرانی که بیش از شش سال در بازداشتگاه پناهجویان در جزیره مانوس در پاپوآ گینه‌نو زندانی بود، این جزیره را به مقصد نیوزیلند ترک کرده است.

  خبر کامل
  next
 3. نخست وزیر فرانسه

  فرانسه از تصمیم برای اعمال قوانین سختگیرانه نسبت به مهاجران خبر داد. دولت فرانسه تصمیم گرفته است تا بعضی از چادرهای مهاجران را جمع‌آوری کند، برای حضور کارگران خارجی سهمیه تعیین کند و دسترسی پناهجویان جدید به خدمات بهداشتی غیر اورژانسی را لغو کند.

  خبر کامل
  next
 4. آلودگی هوا

  آلودگی شدید هوا نفس دهلی پایتخت هند را گرفته است. غلظت دود و گازهای سمی در حدی است که دید کم شده، چشم‌ها بشدت به سوزش افتاده و نفس‌ها تنگ شده است. سنجشگر سفارت آمریکا غلظت ذرات معلق کوچکتر از ٢.٥ میکرون را در صبح دوشنبه بیش از ششصد نشان داد که تقریبا بیست و پنج برابر حد مجاز سازمان بهداشت جهانی است.

  خبر کامل
  next
 5. British police move the lorry container where 39 people were found dead. Photo: 23 October 2019

  در اولین ساعت‌های چهارشنبه ۲۳ اکتبر، ۳۹ جسد در یک تریلی یخچالدار در شرق انگلستان پیدا شد. مجموعه ای از آنچه که تاکنون درباره این حادثه تکان دهنده می‌دانیم را در این گزارش بخوانید.

  خبر کامل
  next
 6. Video content

  Video caption: در کامیون‌های قاچاق پناهجو به بریتانیا چه می‌گذرد

  اجساد ۳۹ نفر در یک کامیون در اسکس در شرق انگلستان پیدا شده است. گزارش شده که همه آنها شهروند چین بوده‌اند.

 7. استرالیا

  یک پناهنده افغان که دو سال قبل از جزیره مانوس برای درمان به استرالیا منتقل شده بود، با پریدن از اتاق هتلش در شهر "بریزبن" خودکشی کرد. سید میرویس روحانی ۳۲ ساله، که گفته شده از مشکل روانی رنج می‌برد، روز سه‌‌شنبه (۱۵ اکتبر) با پریدن از طبقه ۲۲ هتلی به زندگی خود پایان داد. آقای روحانی دارای مدرک پزشکی از چین بوده است.

  خبر کامل
  next
 8. این عکس توسط شاهدان عینی برای بی‌بی‌سی فارسی ارسال شده

  هزاران پناهجو در جزیره ساموس یونان به دلیل حریق بی‌سرپناه مانده‌اند. واتی یکی از پرجمعیت‌ترین کمپ‌های پناهجویان یونان است که نیمه شب گذشته دچار آتش سوزی شد. آتش سوزی در کمپ واتی دو هفته پس از سانحه‌ای مشابه در کمپ موریا است.

  خبر کامل
  next
 9. نمایی از ویدیوی منسوب به شکنجه نوجوان افغان

  سفارت ایران در افغانستان در مورد ویدیوی شکنجه یک نوجوان افغان در روستایی در جزیره قشم واکنش نشان داده و گفته است این موضوع در حال پیگیری است. ویدیوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نوجوانی را نشان می‌دهد که "شکنجه شده است."

  خبر کامل
  next
 10. Video content

  Video caption: انتقال پناهجویان از اردوگاه لسبوس یونان در پی آتش‌سوزی

  مقام‌های یونان می‌گویند انتقال پناهجویان از اردوگاه موریا در جزیره لسبوس را آغاز کرده‌اند.