بحرین

 1. کیوان حسینی

  بی‌بی‌سی

  ملک سلمان

  در آستانه چهلمین نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، این احتمال به شکل جدی مطرح است که آغاز پایان بحران قطر کلید بخورد و این کشور بار دیگر به دامان برادران عربش بازگردد. کیوان حسینی به این سئوال می‌پردازد که چرا عربستان در مسیری قرار گرفته که ناچار شده از خواسته‌هایی که از قطر داشته، کوتاه بیاید؟

  خبر کامل
  next
 2. تهران کنفرانس دو روزه امنیتی منامه را "غیرواقع‌بینانه" نامیده و تاکید کرده که بحرین نمی‌تواند با "نفود" ایران مقابله کند.

  عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به کنفرانس بین‌المللی امنیت دریانوردی و هوانوردی در بحرین گفت اهداف این کنفرانس "غیرواقع‌بینانه" است چون با "نفوذ تاریخی و معنوی" ایران نمی‌توان مقابله کرد.

  خبر کامل
  next
 3. پیشنهاد آمریکا برای محافظت از کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز از زمان تشدید تنش‌ها در خلیج فارس و توقیف نفتکش بریتانیایی توسط سپاه پاسداران مطرح شد.

  منابع اسرائیلی از حضور یک مقام بلندپایه این کشور در نشست امنیتی بحرین در منامه خبر داده‌اند. نشست منامه به میزبانی مشترک بحرین، آمریکا و لهستان برگزار می‌شود و در ادامه کنفرانس ورشو برگزار می‌شود.

  خبر کامل
  next
 4. بحرین با این پیروزی هفت امتیازی شد و بالاتر از ایران قرار گرفت

  تیم ملی فوتبال مردان ایران با نتیجه یک بر صفر مغلوب بحرین شد. با این شکست ایران از رتبه اول در گروه خود به رده سوم سقوط کرد.

  خبر کامل
  next
 5. هرمز

  به گفته وزارت خارجه آمریکا این کشور طرحی را برای حفاظت چند ملیتی از آزادی کشتیرانی در خلیج فارس به شماری از کشورها پیشنهاد خواهد کرد. برخی منابع گفته‌اند که بحرین میزبان نشست بین‌المللی برای بررسی همکاری در این زمینه خواهد بود.

  خبر کامل
  next
 6. منطقه شیعه‌نشین شهرکان بحرین

  یک دادگاه تجدید نظر در بحرین بخشی از حکم دادگاهی دیگر را نقض کرده که رای به سلب تابعیت ده‌ها شهروند این کشور به اتهام تلاش برای تشکیل یک "گروه تروریستی" مرتبط با سپاه پاسداران داده بود. احکام زندان این متهمان که ۶۹ نفر از آنها به حبس ابد محکوم شده بودند، تغییر نکرده است.

  خبر کامل
  next
 7. نشست دو روزه صلح خاورمیانه با اعتراض گسترده فلسطینیان روبرو شد

  پس از آن که گروهی معترض وارد محوطه سفارت بحرین در بغداد پایتخت عراق شدند، بحرین سفیر خود را برای مشورت فراخواند. این اعتراضات در مخالفت با میزبانی بحرین در کنفرانسی بود که به ابتکار آمریکا در مورد مناقشه اسرائیل و فلسطین در منامه برگزار شد.

  خبر کامل
  next
 8. Video content

  Video caption: رونمایی از' معامله قرن' در بحرین

  نشستی جنجالی که به کنگره معامله قرن معروف شده، اندکی پیش در منامه پایتخت بحرین آغاز شد.

 9. هتل چهار فصل منامه محل برگزاری نشست است

  پس از دو سال و نیم انتظار، دولت دونالد ترامپ سرانجام نشست دو روزه صلح خاورمیانه را در منامه پایتخت بحرین آغاز کرد. این طرح صلح مثل خود دولت دونالد ترامپ نامتعارف است و به میانجیگری رئیسان جمهور قبلی آمریکا برای صلح خاورمیانه شبیه نیست. در این نشست حرفی از معاوضه اراضی، تشکیل دولت فلسطین یا موضوعات سیاسی دیگر که دیپلماتها دهه‌ها مشغول حل آن بودند در میان نیست.

  خبر کامل
  next