گرجستان

 1. ریحان دمیتری

  بی‌بی‌سی، تفلیس

  فیلم و سپس ما رقصیدیم از سوی سوئد برای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی معرفی شد

  کشیشان و راست گرایان در گرجستان به شدت معترض فیلمی با همجنسگرایی هستند. شب افتتاحیه فیلم "و سپس ما رقصیدیم"، نخستین فیلم سینمایی گرجستان با موضوع عشق میان دو مرد شاهد حجم عظیمی از همین پرخاشگری‌ها بود.

  خبر کامل
  next
 2. تیلور ویدمن

  عکاس

  درخت کریسمس

  گرجستان موطن درخت کریسمس محبوب اروپا، کاج آبیس یا کاج نوردمن است. چرا اهالی این کشور باید پول زیادی برای خرید آن بپردازند؟

  خبر کامل
  next
 3. پژمان اکبرزاده

  روزنامه نگار

  گرجستان

  در تارنماهای گردشگری تفلیس، پایتخت گرجستان، بنایی با یک نام ایرانی به چشم میخورد: "آتشگاه". پیشینه این ساختمان آجری به زمان ساسانیان بازمیگردد اما بسیاری از بازدیدکنندگان ایرانی در تفلیس از وجود آن بیخبرند. "آتشگاه" تا سال ۲۰۰۷ در خطر ویرانی بود تا در نهایت در"برنامه بازسازی آثار میراث فرهنگی تفلیس قدیم" با پشتیبانی مالی وزارت خارجه نروژ مرمت و با یک سقف حفاظتی پوشانده شد.

  خبر کامل
  next
 4. معترضان در برابر مجلس گرجستان تجمع کردند

  ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به طور موقت هواپیماهای روسی را از پرواز به گرجستان منع کرده است. وضع این ممنوعیت به دنبال ناآرامی‌های خشن در گرجستان صورت گرفته و از هشتم ژوئیه اجرایی خواهد شد.

  خبر کامل
  next
 5. پلیس در گرجستان مانع از هجوم هزاران تظاهرکننده به ساختمان پارلمان این کشور در تفلیس شده است. تظاهرکنندگان که تعدادشان بیشتر از ده هزار نفر عنوان شده است، پنجشنبه در اعتراض به حضور یک نماینده مجلس روسیه در اطراف ساختمان مجلس تجمع کرده بودند. سرگئی گاوریلوف برای شرکت در جلسه مجمع نمایندگان پارلمان کشورهای ارتودکس به گرجستان سفر کرده است.

  خبر کامل
  next