المپیک

 1. داوود شرفی

  خبرنگار ورزشی

  حمید استیلی و فرهاد مجیدی

  روز یازده مهر، فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال المپیک ایران در اینستاگرام استعفا کرد. جمله بعدی با این خبر آغاز شد؛ فدراسیون فوتبال ایران حمید استیلی را به عنوان سرمربی تیم امید انتخاب کرده است.

  خبر کامل
  next
 2. Video content

  Video caption: کمیل قاسمی پرافتخارترین کشتی‌گیر تاریخ ایران می‌شود؟

  نیمه های شب به وقت تهران معلوم شد که آرتور تایمازف ازبک در المپیک 2012 لندن دوپینگ کرده و کمیل قاسمی فردایش از خواب بیدار شد فهمید که قراره مدال طلای المپیک لندن به او برسد

 3. پروانه حسینی

  مدرس سیاست بهداشت و زنان دانشگاه ووستر ماساچوست

  ناظران

  در اوایل قرن بیست و یکم در پی اعتراضات گسترده نهادهای ورزشی و پزشکی زیادی علیه مقررات مربوط به آزمایش های اجباری تعیین جنس ورزشکاران، ‌کمیته بین المللی المپیک آزمایش های اجباری ژنتیکی را لغو کرد و روش آزمایش هورمونی را جایگزین کرد. از آن زمان تا کنون آزمایش های هورمونی بارها مورد اعتراض، بررسی مجدد، و تغییر قرار گرفته و هنوز نتوانسته به دقت و قطعیت لازم برسد.

  خبر کامل
  next
 4. Video content

  Video caption: فینال جام جهانی فوتبال زنان

  تا ساعاتی دیگر در استادیوم المپیک لیون از بین تیم‌های آمریکا و هلند قهرمان جام جهانی فوتبال زنان مشخص خواهد شد.

 5. پروانه حسینی

  مدرس سیاست بهداشت و زنان دانشگاه ووستر ماساچوست

  زنان

  تقسیم بندی ورزشکاران به دو دستهء زنان و مردان به نظر طبیعی و بدیهی می رسد ولی سال هاست که تعیین معیار دقیق برای این تقسیم بندی تبدیل به مسئله ای چالشی و پر مناقشه برای نهادهای سیاستگذار ورزشی از جمله کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون های ورزشی و نهادهای برگزار کننده مسابقات شده است.

  خبر کامل
  next