آلودگی هوا

 1. Video content

  Video caption: ماهشهری‌ها گرفتار در چنبره آلودگی صنعتی

  سالهاست الودگی‌های صنعتی و شیمیایی در این قطب اقتصادی ایران یک بحران سلامت را برای ساکنانش رقم زده است.

 2. سیاوش اردلان

  بی‌بی‌سی

  جیوه

  ماهشهر برای خیلی مسائل خبرساز بوده و هست. از حس گرمای ۷۲ درجه که ۳ سال پیش بحران اقلیمی در این منطقه را به خبری جهانی بدل کرد تا ناآرامی های مرگبار اخیر.

  خبر کامل
  next
 3. سیاوش اردلان

  بی‌بی‌سی

  آلودگی تهران

  آلودگی تهران این روزهای می تواند به نمادی از وضعیت سیاسی و اقتصادی ایران تعبیر شود. نه بخاطر تاثیر آلودگی بر سلامت، روح و روان و زندگی شهروندان بلکه به خاطر ناکاراآمدی مدیریت تصمیم گیران.

  خبر کامل
  next
 4. سیاوش اردلان

  بی‌بی‌سی

  پمپ بنزین

  هزینه‌‌هایی که تا الان حکومت ایران برای '۲/۵ میلیارد دلار صرفه‌جویی' حاصل از سهمیه‌بندی بنزین داده هزینه‌های بالایی است. آن چه دولت ایران در این میان کمتر به آن توجه کرده بحران آلودگی هوا است. آیا چیزی از این صرفه‌جویی خرج بهبود وضع هوا می‌شود؟

  خبر کامل
  next
 5. Video content

  Video caption: آلودگی هوای تهران؛ مشکلی که همچنان راه حل ندارد

  امروز مدارس ابتدایی، مهدکودک ها و مراکز پیش‌دبستانی و آموزش استثنایی تهران و شهرستان‌های ورامین، قرچک و پیشوا به علت آلودگی هوا تعطیل شد.

 6. آلودگی هوا

  آلودگی شدید هوا نفس دهلی پایتخت هند را گرفته است. غلظت دود و گازهای سمی در حدی است که دید کم شده، چشم‌ها بشدت به سوزش افتاده و نفس‌ها تنگ شده است. سنجشگر سفارت آمریکا غلظت ذرات معلق کوچکتر از ٢.٥ میکرون را در صبح دوشنبه بیش از ششصد نشان داد که تقریبا بیست و پنج برابر حد مجاز سازمان بهداشت جهانی است.

  خبر کامل
  next
 7. صبح آلوده در دهلی

  آروید کجریوال وزیر ارشد دهلی، پایتخت هند، می گوید آلودگی هوا در شمال هند به حد "غیرقابل تحمل" رسیده است. روز یکشنبه کیفیت هوا در بسیاری نواحی دهلی به حد "خطرناک" رسید و از ساکنان شهر خواسته شد خانه هایشان را ترک نکنند.

  خبر کامل
  next
 8. Video content

  Video caption: گردش علمی دانش‌آموزی؛ تنفس هوای پنج شهر جهان در یک روز

  در بریتانیا یک سازه هنری به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که کیفیت و میزان آلودگی هوای پنج شهر بزرگ جهان را تجربه کنند.

 9. Video content

  Video caption: شورش علیه انقراض؛ پلیس لندن 150 معترض را بازداشت کرد

  حدود 150 نفر از فعالان اقلیمی امروز در لندن به اتهام اخلال در نظم عمومی بازداشت شدند.

 10. جسیکا مورفی

  بی‌بی‌سی، مونترال

  Swedish climate activist Greta Thunberg speaks during a press conference in Montreal

  سازمان‌دهندگان این راهپیمایی می‌گویند تنها در شهر مونترال نیم میلیون نفر به خیابان‌ها آمده‌اند. مقام‌های شهری این تعداد را نزدیک به ۳۱۵ هزار نفر اعلام کرده‌اند.

  خبر کامل
  next