قتل‌های ناموسی

 1. پلیس که برای چندین سال دنبال قاتل می گشت جایزه ای برای او تعیین کرده بود

  کارآگاهان در روسیه مردی را به ظن سرقت از ۲۶ زن سالمند و قتل آنها بین سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ در بخشی از مرکز روسیه دستگیر کرده اند.

  خبر کامل
  next
 2. رومینا اشرفی

  دادستان گیلان تایید کرده که پدر رومینا اشرفی به جرم قتل دخترش به ۹ سال زندان و پرداخت دیه محکوم شده است. رعنا دشتی، مادر رومینا از حکم صادر شده انتقاد کرده و گفته که تقاضای تجدید نظر خواهد کرد.

  خبر کامل
  next
 3. Yaser Abdel Said

  پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، خبر داده که بعد از ۱۲ سال موفق شده یاسر عبدل سعید، راننده تاکسی مقیم تگزاس که مظنون به کشتن دخترانش در روز اول ژانویه سال ۲۰۰۸ است را دستگیر کند.

  خبر کامل
  next
 4. ریحانه عامری

  یکی از مقام‌های پلیس در استان کرمان ایران گفته ریحانه عامری با ضربه میله پدرش کشته شد. مادر ریحانه می‌گوید همسرش به دلیل اینکه ریحانه شب گذشته دیر به خانه آمده بود، در عصبانیت تهدید کرده بود که او را خواهد کشت.

  خبر کامل
  next
 5. 'قتل ناموسی' در آبادان: پلیس از بازداشت مردی به اتهام کشتن همسرش خبر داد

  محسن تقی‌زاده، فرمانده پلیس آبادان گفت که فردی که در آبادان همسر خود را به قتل رسانده در بازداشت پلیس است و تحقیقات جریان دارد.

  به گفته فرمانده پلیس این فرد یک سال پیش با همسرش که از بستگانش بوده ازدواج کرده بود.

  سایت رکنا در توضیح این حادثه نوشت که ساعت حدود ده و نیم شب یکشنبه ۲۵ خرداد، مردی ۲۳ ساله در حالی که کاردی خونین در دست داشته به کلانتری ۱۱ ولیعصر آبادان مراجعه می‌کند و می‌گوید که زنش را "به دلیل خیانت" کشته است.

  بر اساس گزارش رکنا: این مرد اعتراف می‌کند که سر همسر ۱۹ ساله اش را که دختر عمویش هم بوده بریده است و جسد او را کنار رودخانه بهمنشیر رها کرده است.

  بر اساس اظهارات این مرد، همسر او یک سال پیش و دو روز پس از برگزاری مراسم عقد از خانه فرار کرده است و به مشهد رفته بود.

  در گزارش رکنا آمده: " داماد جوان یک سال به جستجوی همسرش می پردازد تا این که او را در مشهد می یابد و همسرش را به بهانه این که بخشیده است به آبادان برمی گرداند."

  این "قتل ناموسی" کمتر از یک ماه از انتشار خبر قتل یک دختر سیزده ساله به دست پدرش در شمال ایران اتفاق افتاده است.

  رومینا اشرفی، روز یکم خرداد ۱۳۹۹ با ضربه داس پدرش به قتل رسید.

  View more on instagram
 6. رومینا اشرفی

  رومینا مثل بسیاری از هم سن و سالانش دوست داشت لباس‌های مختلف بپوشد، آرایش کند و عکس بگیرد. اما پدرش "اجازه نمی‌داد" او تلفن داشته باشد، مهمانی برود و هر لباسی می‌خواهد بپوشد. رومینا اشرفی که بود، و چرا پدرش او را به قتل رساند؟

  خبر کامل
  next
 7. قتل ناموسی در اندونزی: دو برادر خواهر ۱۶ ساله شان را کشتند

  دو برادر در اندونزی به اتهام قتل خواهر ۱۶ ساله شان بازداشت شده‌ا‌ند و ماه آینده محاکمه خواهند شد.

  رویترز گزارش می‌دهد که این دو برادر که ساکن جزیره سولاوِسی اندونزی هستند به گمان اینکه خواهرشان با یکی از پسرعموهایش رابطه جنسی خارج از ازدواج داشته است، اقدام به "قتل ناموسی" کرده و خواهر خود را با ضربات چوب و چاقو کشته‌اند.

  رویترز می‌گوید که چنین موردی در کشور اندونزی که بر حمایت از حقوق زنان و دختران تاکید می‌شود، اتفاقی نادر است. این دو برادر ۲۰ و ۳۰ ساله در صورت مجرم شناخته شدن با مجازات مرگ رو به رو خواهند شد.

 8. آزاده دواچی

  فعال حقوق زنان

  رومینا

  قتل ناموسی دیگری اتفاق می‌افتد، و بعد از منتشر شدن آن در فضای مجازی پای دادستانی و بهزیستی به عنوان مدعی العموم به میان می‌رسد. رومینا کودکی ۱۳ ساله به دلیل فرار با مردی که عاشقش شده است، توسط پدرش درخواب به طرز فجیعی به قتل می‌رسد. خبری که در فضای مجازی و درروزنامه‌ها سرو صدای زیادی به پا کرد.

  خبر کامل
  next
 9. تجمع شماری از فعالان حقوق زنان در پارک آیتی سنندج

  شماری از مردم سنندج در استان کردستان با تجمع در پارک جنگلی در این شهر به قتل رومینا اشرفی اعتراض کردند. گروهی از فعالان زنان هم خواستار رسیدگی به درخواست مادر رومینا اشرفی برای مجازات پدر او شده‌اند.

  خبر کامل
  next
 10. رومینا، ۱۳ ساله که به دست پدرش به قتل رسید

  در ایران آمار دقیقی از شمار قتل های "ناموسی" منتشر نمی‌شود، اما مقام‌های پلیس موارد این نوع قتل‌‌ها را قابل توجه خوانده‌اند. در این گزارش به بهانه قتل رومینا دختر ۱۳ ساله اهل گیلان به دست پدرش، پرونده ۱۰ قربانی قتل‌هایی که در دو دهه اخیر، به نوعی "ناموسی" شناخته شده‌ و خبرساز شده‌اند مرور شده است.

  خبر کامل
  next