خانواده سلطنتی بریتانیا

 1. queen

  کاخ باکینگهام می‌گوید ملکه بریتانیا سفر خود به ایرلند شمالی را لغو کرده و "با بی میلی توصیه‌های پزشکی را برای استراحت در چند روز آینده پذیرفته است".

  خبر کامل
  next
 2. Prince Andrew with Virginia Roberts in 2001

  ویرجینیا جوفری که شاهزاده اندرو فرزند ملکه بریتانیا را متهم به تعرض جنسی کرده به دادگاهی در نیویورک شکایت حقوقی کرده است. شکایت خانم جوفری با استناد به قانون "کودکان قربانی" نیویورک انجام شده است، این قانون به قربانیان امکان می‌دهد از فرد آزارگر یا سوءاستفاده‌گر شکایت کنند.

  خبر کامل
  next
 3. شصتمین سال تولد دایانا: شاهزاده ویلیام و هری از مجسمه مادرشان رونمایی کردند

  رونمایی از مجسمه دایانا

  شاهزاده ویلیام و هری، امروز در مراسمی به مناسبت شصتمین سالگرد تولد مادرشان دایانا، از مجسمه او در باغ قصر کنزینگتون در لندن که محل اقامت دایانا بود، رونمایی کردند.

  آنها درباره مادرشان، شاهزاده دایانا گفتند: "ما عشق، قدرت و شخصیت او را به یاد داریم."

  آنها در مراسم رونمایی مجسمه مادرشان گفتند که امیدوار هستند این مجسمه "برای همیشه به عنوان نمادی از زندگی و میراث" دایانا دیده شود و از همه کسانی که در سراسر جهان یاد مادرشان را زنده نگه می‌دارند سپاسگذاری کردند.

  مراسم امروز اولین باری است که این دو پس از برگزاری مراسم خاکسپاری شاهزاده فیلیپ همسر ملکه بریتانیا در ماه آوریل با هم دیده می‌شوند.

  دایانا اسپنسر در یکی از خانواده‌های اشراف بریتانیا به دنیا آمد. او در سال ۱۹۸۱ با چارلز ولیعهد بریتانیا ازدواج کرد.

  مشارکت پرنسس دایانا در فعالیت‌های خیریه، از جمله در کمک به مبتلایان ایدز و همچنین مبارزه با مین‌، باعث محبوبیت کم‌نظیر او شد.

  دایانا در سال ۱۹۹۲ از چارلز جدا شد و در سال ۱۹۹۶ آنها از یکدیگر به طور رسمی طلاق گرفتند و حدود یک سال بعد در یک تصادف رانندگی در پاریس جان باخت.

  مجسمه دایانا در باغ کاخ کنزینگتون در لندن
  Image caption: مجسمه دایانا در باغ کاخ کنزینگتون در لندن
  مقابل در کاخ کنزینگتون
  Image caption: مردم به یادبود دایانا بیرون در کاخ کنزینگتون در لندن دسته های گل قرار دادند
 4. Diana, Princess of Wales, on her wedding day

  لباس عروسی شاهزاده دایانا، از امروز در کاخ کنزینگتون، محل زندگی او، در لندن به نمایش گذاشته شد. شاهزاده ویلیام و هری، پسرهای دایانا این لباس را برای نمایش به برگزارکنندگان امانت دادند.

  خبر کامل
  next
 5. دولسی لی

  بی‌‌بی‌سی

  bashir

  مارتین بشیر خبرنگاری که با دایانا، همسر سابق ولیعهد بریتانیا مصاحبه کرد می‌گوید "هرگز نخواسته است با مصاحبه سال ۱۹۹۵ خود با او، آسیبی به شاهزاده دایانا برساند."

  خبر کامل
  next
 6. تونی هال

  لرد تونی هال، مدیرکل سابق بی‌بی‌سی، به دنبال رسوایی تخلف و لاپوشانی در مصاحبه با دایانا، همسر سابق ولیعهد بریتانیا، از مقام کنونی خود به عنوان رئیس نگارخانه ملی لندن استعفا کرده است.

  خبر کامل
  next
 7. هری، دایانا، ویلیام و چارلز

  یک تحقیق مستقل درباره مصاحبه جنجالی‌ بی‌بی‌سی با دایانا، همسر سابق ولیعهد بریتانیا، می‌گوید این موسسه رسانه‌ای نتوانسته به "رعایت معیارهای امانتداری و شفافیت" پایبند باشد و از جمله تخلف خبرنگار خود در این زمینه را لاپوشانی کرده است.

  خبر کامل
  next
 8. شاهزاده مایکل

  رسانه‌های بریتانیایی ویدیویی از شاهزاده مایکل، پسرعموی ملکه الیزابت، منتشر کرده‌اند که در آن می‌گوید حاضر است در ازای دریافت مبلغی هنگفت، دسترسی به کاخ کرملین و حکومت روسیه را برای مشتریان تجاری فراهم کند. پرنس مایکل اتهام‌ها علیه خود را رد کرده است.

  خبر کامل
  next
 9. ۱۰۹ هزار و ۷۴۱ شکایت از بی‌بی‌سی برای پوشش خبر درگذشت شاهزاده فیلیپ

  شاهزاده فیلیپ
  Image caption: پوشش خبری بی‌بی‌سی از درگذشت شاهزاده فیلیپ میلیون‌ها مخاطب داشته است

  بی‌بی‌سی تایید کرده است که درباره پوشش خبری درگذشت شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه بریتانیا ۱۰۹ هزار و ۷۴۱ شکایت از مخاطبان دریافت کرده است.

  جمعه گذشته شبکه‌های رادیو و تلویزیونی بی‌بی‌سی در سراسر جهان بعد از اعلام خبردرگذشت شاهزاده فیلیپ در ۹۹ سالگی بی‌بی‌سی پخش برنامه های عادی خود را تغییر داد.

  در پی تغییر برنامه‌ها سریال محبوب "ایست اندرز" و همچنین قسمت نهایی مسابقه آشپزی پر بیننده "مستر شف" پخش نشد و برنامه‌های کانال ۴ بی‌بی‌سی هم کاملا قطع شد.

  بی‌بی‌سی در پایان روز فرم ویژه‌ای را مخصوص شکایت در وبسایت خود قرار داد تا مخاطبان این شبکه نظرشان را درباره پوشش مرگ دوک ادینبورگ مطرح کنند.

  بی‌بی‌سی امروز در یک بیانیه اعلام کرد که این موضوع یک رویداد قابل توجه بوده است که مخاطبان بسیاری در سطح ملی و جهانی داشته است.

  بی‌بی‌سی تصدیق کرد که "برخی از مخاطبانش از سطح پوشش خبری که به این موضوع داده شده و تغییری که بر جدول برنامه های رادیویی و تلویزیونی داشته، ناراضی بودند."

  در اطلاعیه بی‌بی‌سی آمده که "چنین تغییراتی بدون بررسی دقیق" صورت نگرفته و تصمیمی که گرفته شده منعکس کننده نقش بی‌بی‌سی به عنوان رسانه ملی در لحظات مهم ملی است.

  "ما قدردان همه نظرات هستیم و همیشه به واکنش مخاطبانمان گوش می‌کنیم."

  در بریتانیا بی‌بی‌سی تنها رسانه‌ای نبود که برنامه‌هایش را به دلیل مرگ همسر ملکه بریتانیا تغییر داد؛ بلکه شبکه آی‌تی‌وی هم زمان پخش اخبار را افزایش داد و بخش ویژه‌ای برای این موضوع در نظر گرفت. شبکه چهار (چنل فور) هم بعد از پخش یک مستند درباره زندگی شاهزاده فیلیپ، یک برنامه ۹۰ دقیقه خبری به این موضوع اختصاص داد.

  این بیشترین میزان شکایت از یک برنامه بی‌بی‌سی در طول تاریخ این رسانه است.

  چرا بی‌بی‌سی اخبار خانواده سلطنتی را به این گستردگی پوشش می‌دهد؟

 10. ملکه الیزابت دوم. دوک ادینبورگ، شاهزاده آندرو

  شاهزاده اندرو، پسر دوم ملکه و دوک یورک، گفت که ملکه مرگ همسرش دوک ادینبورگ را "بجا گذاشتن یک خلا بزرگ در زندگی خود" توصیف کرده است.

  خبر کامل
  next