هنر

 1. صورت طایفه اجنه در شب. این نقاشی شش ماه در یکی از موزه‌های پاریس هم نمایش داده شده است

  ۱۳ طرح و نقاشی ناصرالدین شاه در حوضخانه میراث جهانی گلستان تهران به صورت مجازی به نمایش گذاشته شده است. برخی از این آثار برای نخستین‌بار نمایش داده می‌شود.

  خبر کامل
  next
 2. خدای‌نور ناصر

  بی‌بی‌سی، اسلام آباد

  afghan person holding instrument

  بی‌بی‌سی با شش خواننده‌ای صحبت کرد که به طور غیرقانونی از مرز پاکستان گذشته و حالا به صورت مخفی در این کشور زندگی می‌کنند.

  خبر کامل
  next
 3. بریتنی اسپیرز در سال ۲۰۱۶ با سام اصفری حین فیلم برداری آشنا شد

  بریتنی اسپیرز، خواننده سرشناس از نامزدی خود با دوست پسرش، سام اصغری خبر داده است. خانم اسپیرز فیلمی را از خود و نامزدش در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر کرد که در آن حلقه نامزدی اش را نشان می دهد.

  خبر کامل
  next
 4. وزیر آموزش و پرورش طالبان: به ادب شاگردان توجه خاص صورت خواهد گرفت

  .

  نورالله منیر، سرپرست وزارت آموزش و پرورش (معارف) در کابینه جدید طالبان امروز به کارمندان این وزارت معرفی شد.

  در خبرنامه فیس‌بوک وزارت معارف افغانستان آمده که آقای منیر در سخنانش گفت در آینده "به ادب شاگردان توجه خاص صورت خواهد گرفت." و "خدمات تعلیمی ما در روشنی دین مبین اسلام به سراسر کشور رسانیده خواهد شد."

  او گفت که "به علوم دینی و علوم عصری توجه یکسان داشته در رشد و غنامندی آن به کوشش‌های خود ادامه خواهد داد."

  طالبان سیاست تازه خود در مورد آموزش دختران را ارایه نکرده است، نگرانی‌هایی در مورد ادامه تحصیل دختران در حکومت طالبان وجود دارد.

 5. محمد عبدی

  منتقد فیلم - محل برگزاری جشنواره

  حادثه

  هفتاد و هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم ونیز، قدیمی ترین جشنواره سینمایی جهان و یکی از سه ضلع مهمترین همه آنها (در کنار کن و برلین)، شنبه شب، بیستم شهریور با اهدای جوایز به کار خود پایان داد. شیر طلای بهترین فیلم جشنواره امسال نصیب فیلم فرانسوی حادثه ساخته اودری دیوان شد و به این ترتیب این جایزه برای دومین سال پیاپی به یک فیلمساز زن رسید.

  خبر کامل
  next
 6. Director Audrey Diwan holds the Golden Lion

  "رویداد"، فیلم آدری دیوان، که جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز را برده است به ماجرای زنی در دهه شصت فرانسه می‌پردازد که برای ادامه تحصیل به دنبال سقط جنینش است.

  خبر کامل
  next
 7. محمد عبدی

  منتقد فیلم - محل برگزاری جشنواره

  ونیز

  هفتاد و هشتمین دوره جشنواره جهانی فیلم ونیز، به روزهای پایانی خود نزدیک می شود؛ قدیمی ترین جشنواره سینمایی جهان که امسال هم مانند سال گذشته با مقررات دست و پا گیر مربوط به همه گیری کرونا درگیر است.

  خبر کامل
  next
 8. جسد مایکل ک. ویلیامز، هنرپیشه آمریکایی سریال شنود در آپارتمانش پیدا شد

  پلیس نیویورک تایید کرده است که جسد مایکل ک. ویلیامز، هنرپیشه ۵۴ ساله آمریکایی در آپارتمانش پیدا شده است.

  پلیس می‌گوید شواهد اولیه از مرگ بر اثر اوردوز - بیش مصرفی - مواد روی داده است اما در این باره پلیس گزارش قطعی را به نتایج کالبدشکافی و گزارش پزشکان قانونی موکول کرده است.

  مایکل ک. ویلیامز بیشتر به علت ایفای نقش در سریال تلویزیونی وایر-شنود شناخته می‌شود که در پنج فصل از شبکه اچ بی او آمریکا پخش شد.

  مایکل ک. ویلیام
 9. میکیس تئودوراکیس در سراسر جهان شناخته شده است و ایرانی‌ها نیز از طریق موسیقی فیلم‌هایی چون "زوربای یونانی"، "زد" و "حکومت نظامی" او را می‌شناسند

  میکیس تئودوراکیس آهنگساز سرشناس یونانی در سن ۹۶ سالگی در آتن درگذشت. این موسیقی‌دان چپ‌گرا با آهنگسازی و مبارزات سیاسیش در دهه شصت وهفتاد میلادی به نماد مقاومت علیه فاشیسم، دیکتاتوری و سرمایه‌داری تبدیل شد.

  خبر کامل
  next
 10. عکس برنده مسابقه عکاسی؛ آلخاندرو پرییتو، حیات وحش را در دیوار مرزی ایالات متحده و مکزیک و اکوسیستم آنها مستند کرده است

  عکسی که آلخاندرو پرییِتو، عکاس مکزیکی، از پرنده‌ای مقابل دیوار مرزی آمریکا و مکزیک گرفته، برنده مسابقه معتبر "عکاس پرندگان" (بِرد فتوگرافر) شده است. عکس برنده او، "فاخته دونده‌ای" را نشان می‌دهد که روبروی دیوار مرزی مکث کرده است.

  خبر کامل
  next