هنر

 1. افغانستان

  دفتر والی هرات اعلام کرده که بنیاد آقاخان کار بازسازی منار پنجم مصلی گوهرشاد را در هرات آغاز کرده است. این کار با رعایت مقررات سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل(یونسکو)، زیر نظر متخصصین بین‌المللی انجام خواهد شد.

  خبر کامل
  next
 2. Video content

  Video caption: کامبوزیا پرتوی

  کامبوزیا پرتوی، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی به دلیل ابتلا به کرونا در ۶۵ سالگی درگذشت

 3. امرالله صالح: پرونده تحقیقات دانشگاه کابل به بن بست رسیده

  امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان گفته که روند تحقیقات در مورد چگونگی حمله به دانشگاه کابل در حال حاضر به" بن‌بست" خورده و قرار است هفته آینده این پرونده به دادگاه سپرده شود.

  روز دوشنبه ۲ نوامبر، سه فرد مسلح به دانشگاه کابل هجوم بردند و در نتیجه حداقل ۳۵ نفر کشته و ۵۰ نفر دیگر زخمی شدند. این حمله با واکنش‌های گسترده داخلی و بین‌المللی روبرو شد.

  پس از آن دولت افغانستان بر بررسی این پرونده و به دادگاه کشاندن عاملان این حمله تاکید کرد. اکنون امرالله صالح می‌گوید که پرونده تحقیقات دانشگاه کابل به بن بست رسیده و در حال حاضر گنجایش انکشاف در آن سخت و بطی شده است.

  او تاکید کرده که اکنون این پرونده در اختیار دستگاه عدلی و قضایی این کشور قرار خواهد گرفت و متهمان به صورت علنی محاکمه خواهند شد. آقای صالح پیش از این گفته بود که سه تن در پیوند به این حمله بازداشت شده‌اند.

  افغانستان، امرالله صالح، حمله به دانشگاه کابل
 4. ایران

  چنگیز جلیلوند دوبلور سرشناس ایرانی به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا در سن ۸۰ سالگی در تهران درگذشت. آقای جلیلوند چندی پیش به ویروس کرونا مبتلا شده بود، از روز پنجشنبه ۲۹ آبان به دلیل شرایط نامناسب ریوی در بیمارستان خاتم الانبیای تهران بستری شده بود.

  خبر کامل
  next
 5. ایران

  مجموعه‌ای از عکس‌های برگزیده خبری هفته گذشته (۱۴-۲۰ اوت نوامبر ۲۰۲۰) در نقاط مختلف دنیا

  خبر کامل
  next
 6. هانا فلینت

  منتقد سینما

  سینما

  فیلم رفقای خوب ساخته مارتین اسکورسیزی به دلایل بسیار از جمله نمای طولانی و بدون قطع کلوپ شبانه اثری خاص به شمار می‌آید. از نمایش فیلم رفقای خوب به کارگردانی مارتین اسکورسیزی سی سال می‌گذرد. این اثر معیار‌های جدیدی برای داستان‌پردازی و فیلم‌سازی نوآورانه پدید آورد.

  خبر کامل
  next
 7. Video content

  Video caption: پایان ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم زنان هرات در قصر تاریخی دارالامان کابل

  ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم زنان هرات دیشب در قصر تاریخی دارالامان در کابل به پایان رسید.

 8. .

  ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم زنان هرات با معرفی برگزیدگان در قصر دارالمان کابل به کار خود پایان داد.

  خبر کامل
  next
 9. دفید پیچارد

  بی‌بی‌سی

  (Left to right) Will Ferrell, Russell Crowe and Ciara

  حتی در سالی مثل ۲۰۲۰ که به طرز عجیبی غیرقابل پیش‌بینی بوده، شنیدن خبر خرید باشگاه دسته پایین رکسام توسط رایان رینولدز و راب مک‌الهنی چشمان‌مان را از تعجب گشاد می‌کند.

  خبر کامل
  next
 10. مراسم چهلم شجریان

  مراسم چهلمین روز درگذشت محمد رضا شجریان بدون حضور مردم برگزار شده است. به همین مناسبت همایون شجریان با انتشار ویدیویی در اینستاگرام نوشت: "اکنون چهل روز گذشته ست و پَرِ آوازم شکسته ست بابا". محمدرضا شجریان، موسیقی‌دان و خواننده موسیقی سنتی، ۱۷مهرماه ۱۳۹۹ پس از تحمل یک دوره بیماری در سن ۸۰ سالگی به علت سرطان کبد در بیمارستان جم تهران درگذشت.

  خبر کامل
  next