عملیات ترکیه در سوریه

 1. بسیاری از ارمنی‌ها که به دشت‌های بایر تبعید شده بودند از گشنگی و تشنگی جان خود را از دست دادند

  مجلس سنای آمریکا برای نخستین بار و به اتفاق آراء کشتار جمعی ارامنه به دست ترک‌های عثمانی در جنگ جهانی اول را یک نسل ‌کشی توصیف کرده است. مجلس نمایندگان آمریکا هم اخیرا چنین قطعنامه‌ای را تصویب کرده بود.

  خبر کامل
  next
 2. سوریه

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، می‌گوید بخشی از درآمد نفت سوریه باید بابت اقدامات محافظتی به آمریکا برسد. اما در حال حاضر سود ناشی از تولید نفت عاید چه کسی می‌شود؟ تیم راستی‌آزمایی بی‌بی‌سی در این باره توضیح می‌دهد.

  خبر کامل
  next
 3. امید شکری

  تحلیلگر انرژی

  ترامپ

  رابطه اردوغان و ترامپ مورد توجه رسانه های آمریکاست تا جائی که برخی رسانه های آمریکایی ترامپ را به مماشات با ترکیه متهم کرده اند. پس از برگزاری دیدار اردوغان و ترامپ عده ای از کارشناسان مسائل آمریکا بر این باورند که ترامپ به اکثر درخواستهای اردوغان جواب مثبت نداد. به نظر می رسد آمریکا پی برده است که در موضوع بحران سوریه باید به دغدغه های ترکیه توجه کند.

  خبر کامل
  next
 4. رجب طیب اردوغان و همسرش

  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه می‌گوید در سفر به آمریکا به دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور خواهد گفت که به تعهداتش در زمینه خروج کامل نیروهای کرد از مناطق مرزی سوریه با ترکیه عمل نکرده است. سفر دو روزه آقای اردوغان به واشنگتن دردوره‌ای پرتنش و پرماجرا در روابط دو کشور انجام می‌شود.

  خبر کامل
  next
 5. داعش

  در پی تصمیم ترکیه مبنی بر اینکه اعضای گروه داعش را که به اسارت گرفته به کشورهایشان باز می‌گرداند، مقامات این کشور اعلام کردند که یک آمریکایی عضو داعش را به کشورش فرستاده و قرار است ۷ آلمانی را نیز روز پنجشنبه به آلمان بازگردانند.

  خبر کامل
  next
 6. نیروهای دموکراتیک

  به گفته پنتاگون عواید نفتی در مناطق کرد نشین سوریه به آمریکا تعلق ندارد و در اختیار نیروهای دموکراتیک سوریه قرار می‌گیرد. در پی اظهارات ترامپ در مورد لزوم حضور نظامیان آمریکایی در مناطق نفتی سوریه برخی رسانه‌ها گفتند که منظور او برداشت عواید نفتی برای جبران هزینه‌های نظامی آمریکاست.

  خبر کامل
  next
 7. انفجار امروز در نزدیکی بازار و پمپ بنزین اتفاق افتاد

  گزارش‌ها از کشته شدن شماری در جریان انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در شهر مرزی تل ابیض در شمال سوریه خبر می‌دهد. گروه ناظرحقوق بشر سوریه گفته است که نیروهای طرفدار ترکیه و غیرنظامیان از جمله کشته شدگان حمله امروز هستند. تل‌ابیض از شهرهای تحت کنترل ترکیه است.

  خبر کامل
  next
 8. کمیته قانون اساسی سوریه

  هم‌زمان با گشایش اجلاس کمیته قانون اساسی سوریه به میزبانی سازمان ملل متحد در ژنو، دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، "اشغال" خاک این کشور بعد از حمله ترکیه به مناطق شمالی سوریه را محکوم کرده است. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در افتتاحیه این نشست شرکت کرد.

  خبر کامل
  next
 9. نیروهای یگان‌های مدافع خلق در شمال سوریه

  یکی از مقام‌های پ‌ک‌ک (حزب کارگران کردستان) در ترکیه به بی‌بی‌سی گفت که جنگ شمال سوریه میان ارتش ترکیه و نیروی کرد آن منطقه، "جنگ موجودیت کردها" است. این مقام پ‌‌ک‌ک وابستگی نیروهای کرد شمال سوریه به حزب خود را رد کرد و گفت ترکیه این ادعا را برای مشروعیت بخشیدن به حملات خود مطرح می‌کند.

  خبر کامل
  next
 10. مهرداد فرهمند

  بی‌بی‌سی

  ابوبکر بغدادی

  پیش از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا، خبر قتل ابوبکر بغدادی رهبر داعش را تایید و جزئیات عملیات این قتل را برای خبرنگاران بیان کند، دستگاه اطلاعاتی عراق و شبه نظامیان کرد سوریه در ردگیری و یافتن نهانگاه ابوبکر بغدادی برای خود سهم اصلی قائل شده بودند.

  خبر کامل
  next