پاکستان

 1. Video content

  Video caption: جشنواره صلح؛ جوانان چهار کشور در محفل کابل گرد هم آمدند

  دومین جشنواره منطقه‌ای صلح در کابل امروز پایان یافت. در این جشنواره فرهنگی جوانانی از افغانستان، تاجیکستان، پاکستان و ایران گردهم آمده‌اند.

 2. Video content

  Video caption: آتش‌سوزی قطار در پاکستان بیش از 70 کشته به جا گذاشت

  آتش سوزی قطاری در پاکستان، بیش از هفتاد نفر را کشت. ده ها نفر هم زخمی شده‌اند.

 3. آتش سوزی در قطاری در پاکستان

  در پاکستان دست کم ۷۴ مسافر در جریان آتش سوزی در قطاری که از کراچی به مقصد راولپندی درحرکت بود، کشته شدند. دهها نفر هم در این حادثه مجروح شده‌اند. رسانه‌های محلی گفته‌اند علت آتش سوزی، انفجار سیلندر گازی بوده که مسافران برای پختن غذا استفاده می‌کردند.

  خبر کامل
  next
 4. سفر زوج سلطنتی بریتانیا به پاکستان

  این نخستین سفر شاهزاده ویلیام و همسرش، کیت میدلتون به کشور‌های مشترک‌المنافع پس از مسافرت شاهزاده چارلز (پدر ویلیام) و همسرش به این کشورها در سال ۲۰۰۶ است.

  خبر کامل
  next
 5. Video content

  Video caption: عمران‌خان در تهران؛ اسلام آباد میانجی تهران و ریاض می‌شود؟

  نخست وزیر پاکستان، در تهران با رهبر و رئیس جمهوری ایران گفت‌وگو کرد. عمران خان می گوید دلیل اصلی سفرش به ایران جلوگیری از وقوع جنگ بین ایران و عربستان است.

 6. علی خردپیر

  بی بی سی

  ریاض از آمریکا کمک نظامی خواست از پاکستان میانجی‌گری

  ملک سلمان با حضور دوباره نظامیان آمریکایی در عربستان سعودی موافقت کرده است. واشنگتن ماه گذشته به این کشور ۲۰۰ نظامی اعزام کرد و با پا برجا ماندن اتهام "حمله ایران به تاسیسات آرامکو"، به این شمار هزار و ۸۰۰ نیروی دیگر هم اضافه می‌شود.

  خبر کامل
  next
 7. عمران خان

  عمران خان نخست‌وزیر پاکستان با آیت‌الله خامنه‌ای رهبر ایران دیدار کرد. او گفت ایران را یک "شریک مهم به‌خصوص درحوزه تجاری" می‌داند. عمران خان در کنفرانس مطبوعاتی با حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران نیز گفته بود دلیل اصلی سفرش به ایران این است که پاکستان خواستار وقوع یک جنگ دیگر در منطقه نیست.

  خبر کامل
  next
 8. علی شمخانی

  علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران می‌گوید سرنخ‌های اصلی ماجراجویی خطرناک حمله به نفت کش ایرانی "سابیتی" در دریای سرخ به دست آمده و ایران این موضوع را بدون پاسخ نمی‌گذارد. همزمان عمران خان، نخست وزیر پاکستان فردا به تهران می‌رود.

  خبر کامل
  next
 9. Video content

  Video caption: بوم نقاشی کمکی برای درمان افسردگی زنان پاکستان

  در پاکستان یک هنرمند از کلاس‌هایش برای در‌مان و تغییر زندگی زنانی استفاده می کند که اضطراب و افسردگی دارند. در کشوری که بیماری روانی تابو به حساب می آید. شبنم محمود گزارش می دهد

 10. الطاف حسین

  پلیس لندن الطاف حسین، سیاستمدار سرشناس پاکستانی را به "ترغیب به تروریسم" متهم کرده است. آقای حسین بنیانگذار جنبش متحد قومی پاکستان، یکی از بزرگ‌ترین احزاب سیاسی پاکستان است.

  خبر کامل
  next