پاکستان

 1. شمیلا جعفری

  بی‌بی‌سی، اسلام آباد

  استان سند در کشور پاکستان شاهد بزرگترین شیوع اچ‌آی‌وی در بین کودکان در قاره آسیا بوده است

  شیوع ویروس اچ‌آی‌وی میان کودکان پاکستانی در آسیا بی‌سابقه بوده است - و دولت هم واکنش سریعی برای مقابله با علل آن از خود نشان نداده است. شهر کوچکی در پاکستان وجود دارد که تقریبا ۹۰۰ نفر از کودکانش حامل ویروس اچ‌آی‌وی تشخیص داده شده‌اند.

  خبر کامل
  next
 2. پاکستان

  مقامات پاکستانی می‌گویند در پی زنگ خطر افزایش شمار موارد تازه فلج اطفال، اقدامات تازه‌ای برای مقابله با تبلیغات علیه واکسیناسیون این بیماری در رسانه‌های اجتماعی در نظر گرفته‌اند.

  خبر کامل
  next
 3. .

  حس روحانی، رئیس جمهور ایران روز سه شنبه (۲۸ آبان/عقرب) در دیدار با ژنرال قمر باجوه جاوید فرمانده ارتش پاکستان در تهران گفت که "این مردم افغانستان هستند که می‌توانند در کشور خود بدون دخالت قدرت‌های خارجی تصمیم بگیرند".

  خبر کامل
  next
 4. نواز شریف در سال ۲۰۱۸

  محمد نواز شریف، نخست‌وزیر سابق پاکستان که زندانی است، اجازه یافت برای انجام معالجات پزشکی با یک آمبولانس هوایی بسیار مجهز پاکستان را به مقصد لندن ترک کند.

  خبر کامل
  next
 5. Video content

  Video caption: جشنواره صلح؛ جوانان چهار کشور در محفل کابل گرد هم آمدند

  دومین جشنواره منطقه‌ای صلح در کابل امروز پایان یافت. در این جشنواره فرهنگی جوانانی از افغانستان، تاجیکستان، پاکستان و ایران گردهم آمده‌اند.

 6. Video content

  Video caption: آتش‌سوزی قطار در پاکستان بیش از 70 کشته به جا گذاشت

  آتش سوزی قطاری در پاکستان، بیش از هفتاد نفر را کشت. ده ها نفر هم زخمی شده‌اند.

 7. آتش سوزی در قطاری در پاکستان

  در پاکستان دست کم ۷۴ مسافر در جریان آتش سوزی در قطاری که از کراچی به مقصد راولپندی درحرکت بود، کشته شدند. دهها نفر هم در این حادثه مجروح شده‌اند. رسانه‌های محلی گفته‌اند علت آتش سوزی، انفجار سیلندر گازی بوده که مسافران برای پختن غذا استفاده می‌کردند.

  خبر کامل
  next
 8. سفر زوج سلطنتی بریتانیا به پاکستان

  این نخستین سفر شاهزاده ویلیام و همسرش، کیت میدلتون به کشور‌های مشترک‌المنافع پس از مسافرت شاهزاده چارلز (پدر ویلیام) و همسرش به این کشورها در سال ۲۰۰۶ است.

  خبر کامل
  next
 9. Video content

  Video caption: عمران‌خان در تهران؛ اسلام آباد میانجی تهران و ریاض می‌شود؟

  نخست وزیر پاکستان، در تهران با رهبر و رئیس جمهوری ایران گفت‌وگو کرد. عمران خان می گوید دلیل اصلی سفرش به ایران جلوگیری از وقوع جنگ بین ایران و عربستان است.

 10. علی خردپیر

  بی بی سی

  ریاض از آمریکا کمک نظامی خواست از پاکستان میانجی‌گری

  ملک سلمان با حضور دوباره نظامیان آمریکایی در عربستان سعودی موافقت کرده است. واشنگتن ماه گذشته به این کشور ۲۰۰ نظامی اعزام کرد و با پا برجا ماندن اتهام "حمله ایران به تاسیسات آرامکو"، به این شمار هزار و ۸۰۰ نیروی دیگر هم اضافه می‌شود.

  خبر کامل
  next