عربستان سعودی

 1. محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر

  قطر مذاکره با عربستان سعودی برای پایان دادن به بحران موجود میان این دو کشور را تائید کرده است. وزیر امور خارجه قطر گفته است دیگر 'صحبتی از ۱۳ شرط غیرممکن نیست و مذاکرات از چنین سطحی گذر کرده است.'

  خبر کامل
  next
 2. The US naval air base in Pensacola, US

  محمد سعید الشمرانی، دانشجوی هوانوردی عربستانی که در آمریکا و در پایگاه نظامی پنساکولا مشغول به تحصیل بود با شلیک به سوی سربازان و کارمندان این پایگاه سه نفر را کشت و چندین نفر دیگر را زخمی کردو سپس با شلیک مستقیم کشته شد. این دومین تیراندازی مرگبار در پایگاه‌های نظامی آمریکا طی یک هفته گذشته است.

  خبر کامل
  next
 3. آرامکو

  دولت عربستان سعودی در نخستین عرضه عمومی سهام شرکت آرامکو در بورس ریاض بیش از ۲۵ میلیارد دلار از فروش یک و نیم درصد سهام این شرکت به دست آورده و به این ترتیب رکورد بیشترین مبلغ حاصل از فروش سهام در تاریخ را شکسته است.

  خبر کامل
  next
 4. حسن روحانی و یوسف بن علوی در تهران با هم ملاقات کرده اند

  یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان، که به ایران سفر کرده در دومین روز اقامت خود با حسن روحانی رئیس جمهور این کشور دیدار کرده است. آقای روحانی در این دیدار به وزیر خارجه عمان گفته است "هیچ مشکلی برای تجدید روابط با عربستان سعودی وجود ندارد". دو کشور نزدیک به چهار سال است که روابط سیاسی و اقتصادی با یکدیگر ندارند.

  خبر کامل
  next
 5. شمخان

  علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت که یک حمله برنامه‌ریزی شده به "تاسیسات عسلویه خنثی شده است." به گزارش خبرگزاری آنا آقای شمخانی گفت: "به نظر می‌آید دشمن به دنبال این بود تا کاری را که انصار‌الله یمن در حمله به تأسیسات سعودی کرد، در اینجا تلافی کند که نتوانست موفق شود."

  خبر کامل
  next
 6. ملک سلمان

  ملک سلمان، پادشاه عربستان گفت موشک‌ها و پهپادهایی که به گفته او ایران عامل پرتاب آنها است، نمی‌تواند مانع پیشرفت ریاض شود و این کشور در دفاع از خود تردید نخواهد کرد. پادشاه عربستان همچنین در واکنش به ناآرامی‌ها در ایران خواهان دست برداشتن این کشور از سیاست‌های "توسعه‌طلبانه" شد و گفت که این سیاست‌ها به مردم ایران "صدمه می‌زند."

  خبر کامل
  next
 7. باران عباسی

  بی‌بی‌سی

  درگیری در مسجد الحرام بعد از آغاز گروگانگیری در ۲۹ آبان ۱۳۵۸

  چهل سال پیش در روز ۲۹ آبان ۱۳۵۸، برابر با اولین روز از اولین سال قرن ۱۵ هجری قمری، صدها مهاجم مسلح، ناگهان به مسجد‌الحرام در مکه، مقدس ترین مکان برای مسلمانان جهان، حمله و آن را تسخیر کردند و در آن پناه گرفتند. این حادثه جهان اسلام را در بهت فرو برد و مقدمه‌ای بر اقدامات مسلحانه اسلامگرایان افراطی در دنیای امروز شد.

  خبر کامل
  next
 8. آرامکو

  ارزش عرضه اولیه سهام آرامکو، ۹۶ میلیارد ریال سعودی برابر با ۲۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار است. دامنه نرخ تعیین شده برای عرضه ۳ میلیارد سهام ۳۰ تا ۳۲ ریال است. تا پیش از این شرکت "علی‌بابا" چینی، با عرضه اولیه سهام خود به ارزش ۲۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ رکورد‌دار بوده است.

  خبر کامل
  next
 9. زن سعودی

  در پی انتشار یک فیلم ویدیویی در توییتر سازمان امنیت عربستان سعودی که در آن فمینیسم، همجنسگرایی و خداناباوری، افراطگرایی و مستوجب مجازات توصیف شده بود، این سازمان ارتباط با تولید و پخش این ویدیو را تکذیب کرده و آن را به "افراد غیرمسئول" نسبت داده است. انتشار این ویدیو انتقاد عفو بین‌الملل را در پی داشت.

  خبر کامل
  next
 10. ملک سلمان

  یک روز بعد از انتشار گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران، عربستان حکومت ایران را به "فریبکاری" در ارائه‌ اطلاعات مراکز هسته‌ای خود به آژانس" متهم کرده است. هم‌زمان عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، گفته است که عربستان از تلاش‌های ایران برای بهبود روابط استقبال چندانی نکرده است.

  خبر کامل
  next