اندونزی

 1. Video content

  Video caption: در اندونزی ابرها را باور می‌کنند تا جلوی سیل را بگیرند

  اندونزی با نمک به جنگ سیل میرود. این کشور جنوب شرق آسیا با پخش کردن نمک در ابرها تلاش میکند آنها را بارور کند تا بجای خشکی، بر دریا ببارند.

 2. Video content

  Video caption: داعش در سوریه و عراق شکست خورده است ولی در فیلیپین و اندونزی فعالتر شده

  داعش در عراق و سوریه شکست خورده. اما حمله‌های این گروه در بخش‌های دیگری از جهان همچنان ادامه دارد.

 3. در اندونزی توهین به مقدسات جرم محسوب می‌شود و محکومیت آن می‌تواند تا ۵ سال زندان باشد.

  در اندونزی دادگاه به زنی که سگش را در مسجد رها کرد، حکم زندان نداد. در ماه ژوئن ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شد که نشان می‌داد سوزته مارگارت با کفش وارد مسجد می‌شود و سگش را آنجا رها می‌کند. این ویدئو مسلمانان اندوزی را خشمگین کرد. اندونزی پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان است.

  خبر کامل
  next
 4. محمد آیدول

  محمد آیدول به بی‌بی‌سی گفت ضربه ماهی به حدی سنگین و پرقدرت بود که او را از قایق به آب پرت کرد. این نوجوان با گردنی سوراخ شده ابتدا به سوی ساحل شنا کرده و بعد خود را به بیمارستان رسانده است.

  خبر کامل
  next
 5. رینارد سیناگا

  رینارد سیناگا به احتمال قریب به یقین مجرمی با "بیشترین قربانی تجاوز جنسی" در تاریخ بریتانیا است. تا قبل از دستگیری در سال ۲۰۱۷ او به مردان جوان زیادی که شب‌ها برای تفریح بیرون رفته بودند، تجاوز می‌کرد.

  خبر کامل
  next
 6. وضعیت جاکارتا بعد از بارندگی شب سال نو

  شدیدترین بارندگی در حداقل ۲۴ سال اخیر در جاکارتا، پایتخت اندونزی، باعث سیل شدید و مرگ حداقل ۱۶ نفر شده است. در نقطه ای از شهر نزدیک ۳۸ سانتیمتر باران باریده که سازمان هواشناسی غیرعادی توصیف می کند.

  خبر کامل
  next
 7. امداد

  پلیس اندونزی گفته است که در سقوط یک اتوبوس مسافربری به دره ای به مق پنجاه متر در استان سوماترای جنوبی دست کم بیست و پنج کشته برجای گذاشته است. این اتوبوس با پنجاه سرنشین از شهربنگکولو عازم پالمبنگ بود که به دره سقوط کرد.

  خبر کامل
  next
 8. بوفالو

  کارشناسان تاریخ هنر می‌گویند که احتمالا نقاشی کشف شده بر دیوار غاری در اندونزی، قدیمی‌‍ترین داستان تصویری کشف شده تاریخ هنر جهان است. این نتیجه تحقیق یک تیم باستان‌شناسی از دانشگاه گریفیت بریزبن استرالیا است که در مجله علمی نیچر منتشر شده است.

  خبر کامل
  next
 9. اندونزی

  بنا به گزارش‌ها، رئیس امنیت اندونزی با چاقو مورد حمله قرار گرفت و مجروح شد. به‌گفته پلیس مردی که با چاقو به او حمله کرده بود، به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مرتبط بود. ژنزال "ویرانتو" طی دیداری از یک مدرسه در جزیره جاوا، با چاقو مورد حمله قرار گرفت و مجروح شد.

  خبر کامل
  next
 10. کاریشما واسوانی

  خبرنگار اقتصادی بی‌بی‌سی

  اقتصاد چین از دهه ۱۹۹۰ با کمترین سرعت رشد می‌کند، زیرا با جنگ تجاری آمریکا مبارزه می‌کند

  اگر تردید دارید که جنگ تجارتی آمریکا و چین، در آسیا اثر گذاشته، کافی است به تازه‌ترین آمار صادرات سنگاپور نگاهی بیاندازید. ولی به چه دلیل ما باید به کاهش صادرات سنگاپور اهمیت بدهیم؟

  خبر کامل
  next