لیبی

 1. کریپتو اِی‌جی

  بر اساس تحقیق مشترک روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست" و تلویزیون "زِد دی اف" آلمان، سیا، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و سازمان اطلاعاتی آلمان، دهه‌ها مخفیانه صاحب یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید تجهیزات رمزگذاری بوده‌اند. بر اساس این پژوهش تجهیزات این شرکت سوئیسی به نام "کریپتو اِی‌جی" به بیش از ۱۲۰ کشور از جمله ایران فروخته شده است.

  خبر کامل
  next
 2. Video content

  Video caption: نشست برلین؛ جستجوی راه حل برای بحران لیبی

  طرف‌های درگیر در جنگ داخلی لیبی و حامیان بین المللی‌شان در برلین جمع شده‌اند تا برای برقراری آتش بسی پایدار در این کشور تلاش کنند.

 3. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل

  رهبران کشورهای شرکت‌کننده در نشست لیبی در برلین و همین طور نمایندگان دو طرف درگیر در لیبی به توافق رسیدند که به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای برقراری صلح، طرح ممنوعیت تسلیحاتی سازمان ملل را اجرا کنند. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، در پایان این نشست اعلام کرد که نمایندگان شرکت‌کننده تعهد دادند که به حمایت یا تامین تسلیحاتی طرف‌های درگیر جنگ در لیبی پایان دهند و آتش‌بس را در این کشور برقرار کنند.

  خبر کامل
  next
 4. Video content

  Video caption: در لیبی چه خبر است؟

  از حدود 9 سال پیش و پس از سرنگونی حکومت معمر قذافی، لیبی با جنگ داخلی رو به روست. ژیار گل نگاهی کرده به تحولات اخیر در لیبی و بازیگران داخلی و بین المللی آن

 5. لیبی از زمان سرنگونی دولت معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ ناآرام و درگیر خشونت بوده است

  غسان سلامه، نماینده سازمان ملل در امور لیبی از قدرتهای خارجی درخواست کرده تا از حمایت گروه‌های درگیر در جنگ ویرانگر در این کشور دست بردارند. او این سخنان را در آستانه نشستی که قرار است در برلین با شرکت گروه‌های اصلی درگیر، ترکیه و روسیه برگزار شود، بیان کرده است.

  خبر کامل
  next
 6. نیروهای ترکیه

  پس از آنکه ژنرال خلیفه حفتر بدون امضای توافقنامه آتش بس با نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی مسکو را ترک کرد، رئیس جمهوری ترکیه به او هشدار داده است که در صورت حمله به نیروهای دولتی در طرابلس "ترکیه درسی به او خواهد داد که هرگز فراموش نکند."

  خبر کامل
  next
 7. آتش بس در لیبی

  نخست وزیر دولت وفاق ملی و رهبر نظامی دولت خودخوانده لیبی در مسکو بر سر میزمذاکره حاضر شدند. گفت‌و‌گو میان فیض السراج، نخست وزیر دولت به رسمیت شناخته شده از سوی سازمان ملل متحد و ژنرال خلیفه حفتر، رهبر دولت خودخوانده در پایتخت روسیه یک روز پس از آتش بس موقت میان طرفین است.

  خبر کامل
  next
 8. لیبی

  دو طرف درگیر در جنگ لیبی یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند. این آتش‌بس با اصرار روسیه و ترکیه رسما از اولین دقیقه بامداد یک‌شنبه آغاز شد اما هردو طرف، دولت وفاق ملی مورد حمایت سازمان ملل و نیروهای ژنرال خلیفه حفتر می‌گویند اطراف طرابلس پایتخت لیبی درگیری رخ داده است.

  خبر کامل
  next
 9. پیمان عارف

  روزنامه نگار

  کرمان

  حضور و هزینه‌های نظامی روزافزون ترکیه در حال حاضر از افغانستان در شرق شروع می‌شود و با شمول ۱۲ کشور، تا کوزوو و آلبانی در غرب، سومالی و سودان در جنوب و جمهوری آذربایجان در شمال تداوم می‌یابد و کشورهایی چون قطر، بوسنی و هرزگوین، لبنان، عراق، سوریه، جمهوری ترک قبرس شمالی و حتی جمهوری دموکراتیک کنگو در غرب آفریقا را شامل می‌شود.

  خبر کامل
  next
 10. نظامیان ترکیه

  رئیس جمهوری ترکیه از "آغاز" اعزام نیروی نظامی به لیبی خبر داده است. هفته گذشته پارلمان ترکیه، دخالت نظامی در لیبی را تصویب کرده بود. همزمان خبرگزاری فرانسه گزارش کرده که بزودی شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی وضعیت لیبی تشکیل جلسه می‌دهد.

  خبر کامل
  next