آمریکای شمالی

 1. نیروهای سپاه پاسداران

  روزنامه نیویورک تایمز و سایت اینترسپت می‌گویند به صدها سند اطلاعاتی ایران دست پیدا کرده‌اند که ابعاد تازه‌ای از تلاش‌های ایران برای نفوذ در عراق را به تصویر می‌کشد. این اسناد گزارش‌های ماموران وزارت اطلاعات ایران در عراق هستند که به تهران فرستاده می‌شدند و برای تهیه گزارش برای شورای عالی امنیت ملی ایران استفاده می‌شدند.

  خبر کامل
  next
 2. ماشین سوخته

  دست کم پنج شهروند آمریکا، یک مادر و چهار فرزندش در حمله مرگبار کارتل مواد مخدر در شمال مکزیک کشته شده‌اند. در محل حادثه یک خودروی سوخته شاسی بلند با بقایای قربانیان در کنار جاده پیدا شده است. این احتمال هست که برخی از قربانیان زنده سوخته و چند نفر مفقود شده باشند.

  خبر کامل
  next
 3. رجب طیب اردوغان در گذشته بارها تاکید کرده که هر گونه منطقه امن در مناطق مرزی شمال سوریه باید تحت کنترل ترکیه باشد

  رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، گفته است احتمال دارد که ارتش این کشور در ظرف ۲۴ ساعت آینده از زمین و هوا به مناطق شرقی رودخانه فرات در سوریه حمله کند. کردهای سوری در واکنش اعلام کرده اند که برای نبردی طولانی و دامنه دار آماده اند.

  خبر کامل
  next
 4. وزارت امور خارجه آمریکا به اطلاع دولت کوبا رسانده که خواهان خروج فوری دو دیپلمات این کشور "به خاطر سوء استفاده از مزایای اقامت دیپلماتیک و تلاش برای انجام عملیات نفوذ در ایالات متحده است." علاوه بر این، آمریکا تردد سایر اعضای هیات نمایندگی کوبا نزد سازمان ملل متحد را به منطقه منهتن در نیویورک محدود کرده است.

  خبر کامل
  next
 5. خلیلزاد

  نشست کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا درباره سیاست دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور در مورد افغانستان با حضور زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان با محوریت "مذاکرات صلح با طالبان" برگزار شد. نشست آقای خلیلزاد با این کمیته اما پشت درهای بسته انجام شد.

  خبر کامل
  next
 6. لارا فریمن

  نویسنده و منتقد هنری

  اتوود

  سرانجام انتظارها به پایان رسید و ادامه سرگذشت ندیمه منتشر شد. وصیت‌‌ها اثری است پرتنش و هول‌آور، اما آیا با کتاب قبلی برابری می‌کند؟

  خبر کامل
  next
 7. Video content

  Video caption: توفند دوریان به کارولینای شمالی رسید

  توفند دورین که در ساعات گذشته به دماغه هترس در سواحل کارولینای شمالی آمریکا رسیده، با کاسته شدن از شدتش، به درجه یک تقلیل یافته است.

 8. ASAP Rocky on stage

  ایسپ راکی، رپ‌خوان آمریکایی که متهم به ضرب و شتم یک مهاجر ۱۹ ساله افغان در استکهلم است، امروز در دادگاه حاضر شد و اظهار بی‌گناهی کرد. بنا بر گزارش‌ها مرد افغان که می‌گوید مورد لت و کوب قرار گرفته درخواست حدود پانزده هزار دلار غرامت کرده است.

  خبر کامل
  next
 9. مارک اسپر

  مجلس سنای آمریکا با رای اکثریت قریب به اتفاق خود صلاحیت مارک اسپر کاندیدای دونالد ترامپ برای وزارت دفاع را تایید کرد. به این ترتیب، سناتورهای آمریکایی به طولانی ترین دوره ای که مقام حساس وزارت دفاع خالی مانده بود، خاتمه داده اند.

  خبر کامل
  next
 10. همیش مک‌کی

  بی‌بی‌سی

  کتانی نایک

  در طول سال گذشته صدها جفت کفش‌ ورزشی پوشیده نشده در سواحل مختلف دنیا، از برمودا تا باهاما و از ایرلند تا اورکنی پیدا شدند. اما این که چرا این اتفاق افتاده و دلیلش چیست، سوالی است که دانشمندان به دنبال جوابی برای آن هستند.

  خبر کامل
  next