رسانه های ایران

 1. علی جیحون

  منتقد هنری

  تبریز

  کتاب "ایران، رؤیاها و انحراف‌ها" شامل مجموعه‌ای از عکس‌های رضا و منوچهر دقتی، دو عکاس برادر ایرانی ساکن فرانسه و توضیحات راشل دقتی، به تازگی در پاریس منتشر شده است.

  خبر کامل
  next
 2. کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران

  کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران در گزارش سالانه‌‌اش اعلام کرده که دست‌کم ۲۵۰ خبرنگار در رابطه با فعالیت رسانه‌ای بازداشت و زندانی شده‌اند. در این گزارش پس از چین، ترکیه، عربستان سعودی و مصر، از اریتره، ویتنام و ایران به عنوان "بدترین زندان روزنامه‌نگاران" نام برده شده است.

  خبر کامل
  next
 3. مهدیس امیری

  روزنامه‌نگار

  ایران

  خبر تداوم معافیت مالیاتی فعالیت‌های فرهنگی، هنری، انتشاراتی و مطبوعاتی در لایحه بودجه سال ۹۹ توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه طی روزهای گذشته واکنش‌های شدیدی را برانگیخت.

  خبر کامل
  next
 4. مسعود بهنود

  روزنامه نگار

  ایران

  هفته‌ای که آرام بود و نبود، اهل هنر به کار مشغول بودند و نبودند، نمایش‌ها در ۸۶ سالن در کشور روی صحنه بودند و نبودند، روزنامه‌ها منتشر می‌شدند و خوانده نمی‌شدند. مرگ چند تن که وجودشان غنیمت بود برغم‌های هفته فزود.

  خبر کامل
  next
 5. نشریه وکس در گزارشی سعی کرده دلایل قطع اینترنت در ایران را تشریح کند

  قطع اینترنت در ایران که از روزهای نخست اعتراضات سراسری به گرانی ناگهانی بنزین آغاز و هنوز در برخی از نقاط این کشور ادامه دارد موجب شکل‌گیری بحث‌های جدیدی پیرامون حقوق شهروندی در برابر تلاش حکومت‌ها برای سانسور و کنترل معترضان شده است. همزمان کارشناسان فناوری درباره چگونگی دور زدن قطع اینترنت توسط فعالان اجتماعی و سیاسی صحبت کرده‌اند.

  خبر کامل
  next
 6. وضعیت زندانیان خارجی و دو تابعیتی های بازداشتی در ایران در میزگردی در مجلس سنای آمریکا بررسی شد. سناتور دموکرات کریس کونز در سخنانی در این میزگرد که توسط فراکسیون حقوق بشر مجلس سنا برگزار شد، سرکوب اخیر معترضان ایرانی و ادامه "گروگانگیری" شهروند خارجی و دو تابعیتی در این کشور را از موارد نقض حقوق بشر خواند.

  خبر کامل
  next
 7. اینترنت

  با گذشت سه هفته از اعتراضات سراسری در ایران از استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق این کشور گزارش می‌شود که اینترنت دست کم طی ۱۸ روز گذشته قطع بوده و هنوز بخش وسیعی از این استان به این شبکه جهانی ارتباطی دسترسی ندارند. بنابر گزارش‌ها، این موضوع علاوه بر افزایش نگرانی‌ها نسبت به سرکوب احتمالی اعتراضات در این منطقه، بسیاری از کسب و کارهای وابسته به اینترنت را تعلیق کرده است.

  خبر کامل
  next
 8. عبدالعلی علی‌عسکری

  عبدالعلی علی‌عسکری رئیس سازمان صدا و سیمای ایران می‌گوید سیاست دولت اعلام ناگهانی خبر افزایش قیمت بنزین بوده است. آقای علی‌عسکری همچنین گفت "ظهر روز پنج‌شنبه به ما اعلام شد که قرار است این خبر ساعت ۲۴ پنج‌شنبه شب روی آنتن برود."

  خبر کامل
  next
 9. منابع حقوق بشری و غیر رسمی تعداد کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه را بین ۱۴۰ تا ۳۳۰ نفر برآورد کرده‌اند

  با گذشت حدود دو هفته از اعتراضات سراسری در ایران که به علت گرانی ناگهانی بهای بنزین آغاز شده بود، ارسال و انتشار تصاویر جدید از ابعاد این اعتراضات و سرکوب خشن آن از سوی ماموران امنیتی و انتظامی حکایت دارد. این در حالی است که بنابر گزارش‌ها هنوز اینترنت در مناطق وسیعی از جنوب این کشور چون استان‌های جنوبی خوزستان و سیستان و بلوچستان قطع است و تصاویر محدودی از این مناطق مخابره شده است.

  خبر کامل
  next
 10. برآورد تازه عفو بین‌الملل از شمار قربانیان اعتراض‌های ایران:۱۶۱ نفر

  جمعی از هنرمندان سرشناس ایرانی طی بیانیه‌ای نسبت به سرکوب و خشونت بی‌سابقه علیه معترضان ناآرامی‌های چند هفته گذشته انتقاد کر‌ده‌اند؛ اصغر فرهادی، رخشان بنی اعتماد، بهمن فرمان آرا، حسین علیزاده و کیهان کلهر از جمله امضاء‌کنندگان این بیانیه نامیده شده‌اند.

  خبر کامل
  next