مبارزه با تروریسم

 1. ایرلند

  به گزارش خبرگزاری ایرلند، یک شهروند این کشور که به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) پیوسته بود و با یکی از اعضای داعش ازدواج کرده بود، امروز به دوبلین پایتخت ایرلند باز خواهد گشت.

  خبر کامل
  next
 2. Emergency vehicles in London Bridge

  عثمان خان، عامل ۲۸ ساله حمله مرگبار روز جمعه در لندن بریج پیش از این به جرم اقدامات تروریستی به زندان رفته و در زمان حمله با مجوز از زندان بیرون بود. در این حمله دو نفر کشته و سه نفر زخمی شدند.

  خبر کامل
  next
 3. باران عباسی

  بی‌بی‌سی

  درگیری در مسجد الحرام بعد از آغاز گروگانگیری در ۲۹ آبان ۱۳۵۸

  چهل سال پیش در روز ۲۹ آبان ۱۳۵۸، برابر با اولین روز از اولین سال قرن ۱۵ هجری قمری، صدها مهاجم مسلح، ناگهان به مسجد‌الحرام در مکه، مقدس ترین مکان برای مسلمانان جهان، حمله و آن را تسخیر کردند و در آن پناه گرفتند. این حادثه جهان اسلام را در بهت فرو برد و مقدمه‌ای بر اقدامات مسلحانه اسلامگرایان افراطی در دنیای امروز شد.

  خبر کامل
  next
 4. مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به گسترش تهدید داعش در خارج از عراق و سوریه هشدار داده است. آقای پومپئو هشدار داد این ائتلاف نباید بعد از کشته شدن ابوبکر بغدادی، خلیفه خودخوانده داعش دست از کار بکشد.

  خبر کامل
  next
 5. آرمان مستوفی

  روزنامه‌نگار

  یادبود کشته شدگان در حمله به سالن کنسرت بتکلان در پاریس ۲۲ ابان ۱۳۹۸

  چهار سال پیش، در ۲۲ آبان ۱۳۹۸، فرانسه صحنه یکی از خونبارترین رشته حملات علیه غیرنظامیان در اروپا بود. و پس از حملات ۲۲ آبان ۱۳۹۴ تا کنون، ۱۴ حمله دیگر، مرتبط با گروه‌های اسلامگرا در فرانسه صورت گرفته است که تنها در یکی از آنها، حمله با کامیون به تماشاگران آتشبازی ۱۴ ژوئیه در نیس، ۸۶ تن کشته و ۴۵۸ تن زخمی شدند. اینگونه حملات نمی‌توانست در رابطه مسلمانان و غیر مسلمانان فرانسه تأثیر نگذارد و به آنچه "اسلام هراسی" مشهور شده دامن نزند.

  خبر کامل
  next
 6. دلار

  "گروه ویژه اقدام مالی" برای مبارزه با جرایم مالی که مقر آن در پاریس است، روز جمعه بار دیگر مهلت ایران را برای تصویب کامل قوانین مربوط به مبارزه با "تامین مالی تروریسم" تمدید کرد. ایران هنوز عضویت کامل در کنوانسیو‌ن‌های "تامین مالی تروریسم و "پالرمو" را تصویب نکرده است.

  خبر کامل
  next
 7. مهرداد فرهمند

  بی‌بی‌سی

  کرد

  کارزار ترکیه علیه شبه‌نظامیان کرد سوریه، چه به مشکل بخورد چه به کامیابی بینجامد، می‌تواند راه را برای بازگرداندن رابطه با سوریه به سال‌های پیش از فرورفتن این کشور در ناآرامی هموار کند.

  خبر کامل
  next
 8. روابط دیپلماتیک ایران و کانادا از اواخر تابستان ۱۳۹۱ قطع شد

  وزارت خارجه ایران رسما خواستار بازگشت فوری املاک و دارایی‌های این کشور در کانادا شده و هشدار داده است در صورت عدم لغو این تصمیم "راسا نسبت به استیفای حقوق خود اقدام کرده و در این صورت مسئولیت تمامی عواقب آن بر عهده دولت کانادا خواهد بود."

  خبر کامل
  next
 9. سوریه

  نیروهای مخالف سوریه از شهر راهبردی خان‌شیخون، در استان ادلب عقب‌نشینی کردند. استان ادلب آخرین منطقه‌ایست که در دست شورشیان است. خان‌شیخون از پنج سال پیش در دست شورشیان بوده. نیروهای دولتی سوری با پشتیبانی روسیه، در هفته‌های اخیر به نزدیک خان‌شیخون رسیده و بر شدت حملات خود افزوده بودند.

  خبر کامل
  next
 10. سوریه

  در حالی که نیروهای دولتی سوریه هر چه بیشتر به شهر خان شیخون نزدیک می‌شوند، سوریه ترکیه را متهم کرده به شورشیان مخالف دولت با ارسال تجهیزات نظامی کمک می‌کند. در همین حال وزارت دفاع ترکیه هم گفته است که حمله هوایی ارتش سوریه به کاروان حامل تجهیزات نظامی در شمال‌غربی سوریه باعث کشته شدن سه غیرنظامی و زخمی شدن دوازده نفر شده است.

  خبر کامل
  next