مجازات اعدام

 1. Video content

  Video caption: ناآرامی‌های آبان؛ سه نفر به اعدام محکوم شده‌اند

  دادگاه انقلاب در ایران برای سه تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ماه احکام اعدام و حبس صادر کرده است.

 2. زم

  سازمان گزارشگران بدون مرز درباره خطر اعدام روح‌الله زم، از گردانندگان کانال تلگرامی پرطرفدار آمدنیوز، هشدار داده و گفته است با طرح اتهام‌های "افساد فی الارض" و "جاسوسی" علیه آقای زم، او با احتمال مجازات مرگ روبرو است.

  خبر کامل
  next
 3. Video content

  Video caption: پروژه تواب سازی' در اعدام های دهه شصت؛ زندانیانی که به سوی هم بندانشان شلیک می‌کردند'

  در جریان انقلاب سال 57 علیه محمدرضا شاه، طیف وسیعی از احزاب و گروههای سیاسی در کنار هم قرار گرفتند

 4. یکی از قاچاقچیان موادمخدر که از او به عنوان شخص اول شبکه‌ای بین‌المللی یاد می‌شود در ایران اعدام شده است. رسانه‌های ایران از این فرد با نام اختصاری ع - ز ملقب به تمساح خلیج فارس یاد کرده‌‌اند. گفته می‌شود یکی از همدستان او نیز اعدام شده است. مشخص نیست که اجرای حکم اعدام این دو نفر چه روزی بوده است.

  خبر کامل
  next
 5. رضا نوری

  روزنامه نگار

  سحابی

  تاریخ نشان می‌دهد که حکومت‌ها در کنار بهره‌برداری‌های سیاسی و تبلیغاتی از برخی از تشییع جنازه‌ها - با تلاش برای برگزاری "باشکوه" آنها - برخی دیگر از تشییع‌جنازه‌ها را منع یا محدود کرده‌اند.

  خبر کامل
  next
 6. از آرشیو ایرج مصداقی

  حکم بازداشت حمید نوری، مظنون به دست داشتن در کشتار تابستان سال ۱۳۶۷ برای یک ماه دیگر تمدید شده است. ایرج مصداقی از شاهدان پرونده در توییتر نوشت این حکم تا ۵ فوریه ۲۰۲۰ تمدید شده است. دلیل این تمدید این است که شاکیان، زمان کافی برای جمع‌آوری ادله داشته باشند.

  خبر کامل
  next
 7. آرمان عبدالعالی

  اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی با رضایت خانواده مقتول به تعویق افتاده است. آرمان عبدالعالی در زمان ارتکاب جرم ۱۷ سال سن داشت. عفو بین‌الملل گفته است او در زمان دستگیری کودک بوده است و اعدام او نقض فاحش قوانین بین‌المللی خواهد بود.

  خبر کامل
  next
 8. آرمان عبدالعالی در زمان قتل تنها ۷ روز کمتر از ۱۸ سال سن داشته، او اکنون ٢٤ سال دارد

  آرمان عبدالعالی، که به جرم قتل به اعدام محکوم شده، برای اجرای حکم به سلول انفرادی زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شده است. عفو بین‌الملل از مقامات ایران خواست فورا اجرای حکم اعدام آرمان عبدالعالی را که در زمان ارتکاب جرم کمتر از ۱۸ سال داشته، متوقف کند.

  خبر کامل
  next
 9. جمال خاشقچی

  عربستان سعودی ۵ تن را به اتهام مشارکت در قتل جمال خاشقچی به اعدام محکوم کرد. سه متهم دیگر به تحمل در مجموع ۲۴ سال زندان محکوم شده‌اند. آقای خاشقچی در ماه اکتبر سال میلادی گذشته در ترکیه به قتل رسید.

  خبر کامل
  next
 10. ماهرخ غلامحسین‌پور

  روزنامه‌نگار

  ایران

  "به خاکسپاری بی‌گریه، بی‌مویه و در سکوت" شرط تحویل کالبد کشته شدگان ناآرامی‌های چند هفته اخیر ایران بوده است این درحالیست که سوگواری از حقوق اولیه بشر است. حق تعزیت و مرثیه‌خوانی چیزی شبیه به تایید و پذیرش فقدان فرد کشته‌شده است

  خبر کامل
  next