گروه ۷

 1. قرار بود که رئیس جمهوری آمریکا از سران گروه هفت در یکی از زمین‌های گلف خود میزبانی کند.

  دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، از میزبانی نشست گروه هفت در یکی از زمین‌های گلف خود در فلوریدا انصراف داد. رئیس جمهوری آمریکا با انتشار توییت‌هایی دلیل این انصراف را انتقادهای رسانه‌ها و دموکرات‌ها عنوان کرده است.

  خبر کامل
  next
 2. آتش‌سوزی آمازون

  امانول مکرون، رئیس جمهور فرانسه، میزبان نشست گروه هفت گفته است که رهبران کشورهای حاضر در این اجلاس به توافقی برای مقابله با آتش‌سوزی گسترده و بی‌سابقه در جنگل‌های آمازون نزدیک شده‌اند. شدت و سرعت آتش‌سوزی و واکنش دولت برزیل به این فاجعه طبیعی خشم بسیاری را برانگیخته و با اعتراض‌هایی همراه بوده است.

  خبر کامل
  next
 3. ترامپ و مکرون

  بنابر گزارش رسانه‌های فرانسه امانوئل مکرون در گفتگویی که هنگام ناهار دو نفره روز شنبه با دونالد ترامپ داشته جزئیاتی از طرح خود برای کاهش تنش میان واشنگتن و تهران را مطرح کرده است. دستیاران آقای مکرون به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند لغو محدود تحریم نفتی ایران در برابر توقف غنی‌سازی اورانیوم از سوی ایران بخشی از طرح فرانسه است.

  خبر کامل
  next
 4. G7

  همزمان با ورود رهبران کشورهای عضو گروه هفت (جی‌هفت) به شهر ساحلی بیاریتز در فرانسه، هزاران نفر از مخالفان این نشست در این شهر تظاهرات کردند. همزمان امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در یک سخنرانی تلویزیونی ابراز امیدواری کرد که بتواند کشورهای جهان را قانع کند تا از جنگ تجاری دست بردارند.

  خبر کامل
  next
 5. g7

  رهبران کشورهای عضو گروه هفت یا "جی هفت" در شهر ساحلی بیاریتز جمع شده‌اند تا دو روزی را دور هم بنشینند و مذاکره کنند. اما چرا هفت؟ چرا این هفت کشور؟ و اساسا چرا گروهی متشکل از هفت کشور؟

  خبر کامل
  next
 6. جواد ظریف وزیر خارجه ایران اخیرا توسط آمریکا تحریم شد

  محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران برای گفتگو درباره پیشنهادهای امانوئل مکرون با هدف حفظ برجام وارد پاریس شده است و قرار است فردا، جمعه، با رئیس جمهوری فرانسه دیدار کند. هنوز جزییات پیشنهاد آقای مکرون روشن نیست، اما او گفته با هدف "کم کردن شدت تحریم‌ها" راه‌کاری دارد.

  خبر کامل
  next