محمدباقر قالیباف

 1. قالیباف روحانی

  محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران در واکنش به سخنان حسن روحانی، رئیس‌جمهور، گفته است: "عده‌ای می‌گویند مجلس هول شده، کسی هول نشده است، همه ما ۷ ساله منتظریم کاری انجام بدهید."

  خبر کامل
  next
 2. آقای قالیباف به مدت ۱۲ سال شهردار تهران بود و با اتهام فساد در دوران عملکردش مواجه بوده است

  رسانه‌ها در ایران می‌گویند محمدباقر قالبیاف، رئیس مجلس شورای اسلامی از مصطفی میرسلیم، نماینده این مجلس به خاطر وارد کردن اتهام در پرونده رشوه ۶۵ میلیارد تومانی در دوران شهرداری تهران شکایت کرده است. گفته شده اداره حقوقی مجلس از آقای میرسلیم و سه خبرنگار به خاطر آنچه "اتهامات بی‌اساس" خوانده شده‌، شکایت کرده است.

  خبر کامل
  next
 3. علی رنجی پور

  روزنامه نگار

  روحانی

  دهه ۱۳۹۰ یکی از زیان‌بارترین دوران تاریخ معاصر ایران است. هم‌افزایی بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آسیب‌های جبران‌ناپذیری به جامعه وارد کرده است. حالا ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف، شخصیت‌هایی که در انتخابات سه سال پیش توسط رای مردم رد شدند در راس قوه قضائیه و مقننه نشسته‌‌ اند.

  خبر کامل
  next
 4. محمدباقر قالیباف

  محمدباقر قالیباف در نخستین نطق پیش از دستور خود به عنوان رئیس جدید مجلس ایران گفت که الگوی مدیریتی دستگاه‌های اجرایی ناکارآمد و آشفته است و رویکرد مجلس با دولت 'منطقی و انقلابی' خواهد بود.

  خبر کامل
  next
 5. محمد باقر قالیباف در روز اول ریاستش بر مجلس یازدهم

  در دوره‌های اخیر مجلس عبارت رئیس مجلس تنها "سخنگوی مجلس است" از سوی بعضی از نمایندگان مطرح شده. با وجود این سخنان اما در قوانین به رئیس مجلس جایگاه خاص و متفاوتی با دیگر نمایندگان حتی نایب رئیسان داده شده، در این گزارش حد و مرز قدرت قانونی رئیس مجلس در ایران مرور شده است.

  خبر کامل
  next
 6. پوریا ماهرویان

  بی‌بی‌سی

  قالیباف

  یک بار تازه لباس نظامی از تن به در کرده بود که بخت خود را برای ریاست جمهوری می‌آ‌‌زمود و یک بار پس از هشت سال نشستن در ساختمان خیابان بهشت. در هر دو انتخابات ناموفق ماند. در سال ۹۶ برای انتخابات ریاست جمهوری به عنوان پر سابقه‌ترین شهردار تهران بار دیگر قدم به میدان گذاشت. محمدباقر قالیباف امسال بار دیگر خود را وارد عرصه انتخابات کرد، اما این بار برای نمایندگی مجلس و تلاش برای رسیدن به ریاست مجلس.

  خبر کامل
  next
 7. احسان مهرابی

  روزنامه‌نگار

  قالیباف

  محمد باقر قالیباف شهرداری تهران را مدیون دفتر رهبر جمهوری اسلامی بود و با دخالت محمد محمدی گلپایگانی یک رای به نفع او تغییر کرد. حالا هم گویا بر خلاف پیش‌بینی‌ها او برای کسب سمت ریاست نیازمند دخالت‌های خارج از مجلس است.

  خبر کامل
  next
 8. قالیباف

  محمدباقر قالیباف با ۲۳۰ رای‌ به ریاست مجلس یازدهم رسید. آقای قالیباف برای یکسال در این پست باقی خواهد ماند. در دومین جلسه مجلس امیرحسین قاضی زاده هاشمی و علی نیکزاد هم به عنوان نایب رئیس اول و دوم انتخاب شدند.

  خبر کامل
  next
 9. پوریا ماهرویان

  بی‌بی‌سی

  محمد باقر قالیباف

  محمدباقر قالیباف که سه بار برای ریاست جمهوری دورخیز کرد و هر بار به نوعی ناکام ماند، سرانجام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس برای نخستین بار با رای مستقیم انتخاب شد و همه تلاشش این بود که این بار بتواند در ردای ریاست مجلس در جمع سران سه قوه بنشیند. روز هشتم خرداد یک روز بعد از آغاز به کار مجلس یازدهم، با رای قاطع به ریاست مجلس رسید. محمد باقر قالیباف، چهره خبرساز سیاست ایران کیست، چه سوابقی دارد و چطور به ریاست مجلس رسید؟

  خبر کامل
  next