اقتصاد

 1. جو بایدن، ۱۴ ژانویه ۲۰۲۱

  جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا پنجشنبه شب برنامه خود برای احیای اقتصاد کشور که در اثر همه گیری کرونا ضربه خورده را اعلام کرده است. این طرح شامل پرداخت ۱۴۰۰ دلار به هر آمریکایی خواهد بود.

  خبر کامل
  next
 2. بهنام قلی‌پور

  روزنامه‌نگار

  بیت کوین

  دستگاه‌های استخراج رمزارز بیت‌کوین در ایران بار دیگر خبرساز شده‌ است. برخی مقامات می‌گویند مزارعی که چینی‌ها در ایران برپا کرده‌اند یکی از مهمترین عوامل قطعی برق است. قطعی برق طی روز‌های اخیر در برخی استان‌های ایران با اعتراض و انتقاد‌های بی‌شماری همراه شده است؛ انتقادی که منجر به "تعطیلی موقت یکی از مزارع استخراج بیت‌کوین چینی‌ها" در رفسنجان شد.

  خبر کامل
  next
 3. Video content

  Video caption: توقف استخراج بیت کوین برای جلوگیری از قطع برق در شهرهای ایران

  دولت ایران می‌گوید امیدوار است که خاموشی‌های چند روز گذشته دیگر تکرار نشوند اما از مردم خواسته که مصرف برق و گازشان را کم کنند.

 4. بازداشت

  باشگاه خبرنگاران جوان و نفت‌آنلاین می‌گویند فردی به نام عماد ادوارد شرقی، که آنها او را معاون بین‌الملل هلدینگ سرآوا معرفی کرده‌اند، با حکم ۱۰ سال حبس برای جاسوسی هنگام خروج از ایران بازداشت شده است. سرآوا هرگونه ارتباطی با پرونده عماد شرقی را رد کرده است.

  خبر کامل
  next
 5. توقیف بیش از ۲۰۰ دستگاه ماینر در بروجن

  مدیرعامل شرکت توانیر می‌گوید برای جلوگیری از قطع دوباره برق با استخراج‌کنندگان بیت‌کوین، از جمله شرکت‌های چینی "مذاکره" شده تا فعالیتشان را دو هفته متوقف کنند. دو روز قبل تهران و شهرهای دیگر ایران دچار خاموشی گسترده شدند.

  خبر کامل
  next
 6. Video content

  Video caption: بیت‌کوین، متهم جدید قطع برق در ایران؛ آیا پای چینی‌‌ها در میان است؟

  در چند روز گذشته، کلان‌شهرهای ایران شاهد قطعی برق پراکنده بوده. اتفاقی که در تابستان و با افزایش مصرف سابقه دارد اما در زمستان کم سابقه است.

 7. بهنام قلی‌پور

  روزنامه‌نگار

  خاموشی های سراسری در ایران

  قطعی برق در چند کلانشهر ایران خبرساز شده است. دستگاه‌های استخراج رمزارز، کمبود گاز و افزایش مصرف مشترکین خانگی سه عامل وقوع خاموشی‌ها اعلام شده است. خاموشی روز سه‌شنبه که گزارش شده به روز چهارشنبه نیز کشیده شده است، چهارمین خاموشی گسترده از سال ۱۳۶۹ تاکنون است، سه خاموشی سراسری دیگر بین سال‌های ۱۳۶۹ تا ۱۳۸۲ رخ داده است.

  خبر کامل
  next
 8. ساندویچ

  دولت بریتانیا قبلا درباره ایجاد اختلال در مبادلات با اتحادیه اروپا از آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی هشدار داده بود اما با این حال بعضی از اتفاقاتی که در نتیجه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا افتاده خیلی از مردم را غافلگیر کرده است.

  خبر کامل
  next
 9. افزایش شدید مصرف برق

  در حالی که قطع برق در ایران در روزهای اخیر به معضلی برای شهروندان این کشور تبدیل شده، مقام‌های دولتی انگشت اتهام را به سوی استخراج کنندگان 'غیرقانونی' رمز ارزها نشانه رفته‌اند. قطع برق و اختلال آن در ایران چند روزی پس از آن بود که بیت‌کوین رکورد تاریخی را ثبت کرد؛ هشتم ژانویه نرخ این رمزارز به بالای چهل هزار دلار رسید؛ در حالی که حدود یک ماه پیش قیمت آن بیست هزار دلار بود.

  خبر کامل
  next
 10. ایران و کره

  چوی جونگ کن، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی که در راس هیاتی به ایران سفر کرده با مقام‌های ایرانی دیدار کرده است؛ محور این گفتگوها، رفع توقیف نفتکش کره‌ای و انتقال پول‌های مسدود شده ایران در بانک‌های کره جنوبی است.

  خبر کامل
  next