اقتصاد

 1. حزب الله لبنان: دومین نفتکش سوخت ایران به بندر بانیاس سوریه رسید

  کانال تلگرامی شبکه المنار، وابسته به حزب‌الله لبنان، اعلام کرده است که دومین نفتکش حامل سوخت ارسالی از طرف ایران به بندر بانیاس سوریه رسیده است.

  محموله نفتکش قبلی پس از رسیدن به سوریه تخلیه و به طور زمینی به لبنان منتقل شد.

  حزب‌الله سوخت ارسالی ایران را کمکی برای رفع بحران انرژی در لبنان می‌داند اما نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان، آن را نقض حاکمیت ملی این کشور خوانده است.

  کمک‌های خارجی ایران به ویژه به لبنان و سوریه در سال‌های اخیر منتقدان بسیاری در داخل ایران هم داشته است و در چند موج مختلف از اعتراضات سراسری شعارهای "نه غزه نه لبنان" و "سوریه را رها کن" جزو خطوط اصلی معترضان بوده است.

 2. فولکس‌واگن

  این هفته در جهان خودرو؛ ماشین‌ کوچک الکتریکی آینده فولکس‌واگن، اولین مدل از سری جدید ماشین‌های الکتریکی رنو و نسل جدید مدل‌های اسمارت که با همکاری آلمان و چین ساخته می‌شود.

  خبر کامل
  next
 3. بیت کوین

  بنابر اعلام سخنگوی صنعت برق ایران استخراج قانونی رمزارزها در ایران از مهر ماه از سر گرفته خواهد شد. قطعی مکرر برق در تابستان به دلیل افزایش فشار بر شبکه توزیع برق خانگی باعث شده بود حسن روحانی، رئیس جمهوری سابق ایران دستور توقف فعالیت‌های استخراج رمزارزها در ایران را صادر کند.

  خبر کامل
  next
 4. سعید توفیقی

  بی‌بی‌سی

  خودرو

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حالی تغییراتی در طرح آزادسازی واردات خودروهای خارجی داده‌اند که یکی از ارکان این طرح مشروط شدن واردات خودروهای خارجی "به عدم انتقال ارز" است. یکی از نکات کلیدی این طرح مشروط بودن آن است؛ به این صورت که واردات خودروهای خارجی به صادرات خوردو و قطعات داخلی مشروط شده است.

  خبر کامل
  next
 5. بیت کوین

  کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی وضعیت استخراج رمزارزها در ایران پرداخته است. گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس با استناد نتایج بررسی سایت‌های صرافی آنلاین ایرانی گفته این ۷۰۰ بیت کوین معادل حدود ۴۰ میلیون دلار (معادل حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان)، بصورت غیررسمی در ایران خرید و فروش میشود.

  خبر کامل
  next
 6. شاسی بلند بنز

  این هفته در جهان خودرو: رونمایی چهار مدل الکتریکی جدید بنز در نمایشگاه خودروی مونیخ، ماشینی که ب‌ام‌و آن را به طور کامل از مواد بازیافتی ساخته و کانسپتی از پورشه که پیش‌بینی می‌شود مبنایی برای ساخت یک مدل اسپرت الکتریکی جدید است.

  خبر کامل
  next
 7. خرید

  قاسم علی حسنی، رییس اتحادیه بنکداران از کاهش ۳۵ درصدی فروش مواد غذایی در ایران خبر داده است. او به روزنامه هشمهری گفته "ما بر اساس آمار فروشی که در سطح کشور داریم، در ۵ ماه و نیم اول امسال در مقایسه با ۵ ماه و نیم سال گذشته افت ۳۵ درصدی در سطح فروش مواد غذایی داشتیم."

  خبر کامل
  next
 8. بیت کوین

  همزمان با رسمیت یافتن بیت‌کوین در معاملات السالوادور، قیمت این رمز ارز شاهد افت نسبتا شدیدی بود. کاهش ارزش بیت‌کوین از دیروز بعدازظهر آغاز شد و قیمت آن تا ۴۳ هزار دلار هم سقوط کرد که البته با ادامه معاملات ارزش آن کمی بهبود یافت.

  خبر کامل
  next
 9. عطا حسینیان

  خبرنگار حوزه اقتصاد و انرژی

  قطعی برق در تهران

  هنوز تلخی خاموشی های گسترده این تابستان از کام مردم پاک نشده و حتی تصاویر و فیلم‌های قطع برق بیمارستان‌ها و از کار افتادن دستگاه‌های اکسیژن به بایگانی تاریخ سپرده نشده است که مسئولان دولتی به طرق مختلف؛ هشدار تداوم قطعی برق را در فصل سرد پیش‌رو را به زبان آورده و سعی در آماده کردن افکار عمومی برای پذیرش این واقعیت دارند.

  خبر کامل
  next
 10. توتال

  دولت عراق اعلام کرد که با شرکت انرژی توتال فرانسه قراردادی ۲۷ میلیارد دلاری امضا کرده است. وزیر نفت عراق گفت بر اساس این قرارداد شرکت توتال چهار پروژه عظیم انرژی در جنوب این کشور اجرا خواهد کرد و افزود که با اجرای پروژه تولید گاز نیاز عراق به واردات گاز از ایران کاهش پیدا کند.

  خبر کامل
  next