قاسم سلیمانی

 1. یکی از خودروهای مورد حمله قرار گرفته در فرودگاه بغداد

  دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان مراسم شامی در ویلای شخصی خود در فلوریدا برای جمع آوری کمک های انتخاباتی، جزییاتی از آخرین دقایق نظارت بر عملیات هدف گرفتن فرمانده نیروی قدس ایران را تشریح کرده است.

  خبر کامل
  next
 2. عکس قاسم سلیمانی، حسن نصرالله و آیت الله خامنه‌ای

  مدیرکل روابط عمومی وزارت خارجه مکزیک با ارسال جوابیه‌ای به وال استریت ژورنال نوشته آنچه در یادداشت این نشریه آمریکایی درباره نزدیک شدن مکزیک و ایران پس از روی کار آمدن دولت جدید مکزیک منتشر کرده صحت ندارد.

  خبر کامل
  next
 3. خامنه ای

  رهبر ایران با تاکید بر اهمیت مراسم تشییع قاصم سلیمانی و حمله موشکی به پایگاه‌های آمریکا در عراق، گفت که غرب در بهره‌برداری از سرنگونی هواپیمای اوکراینی برای کاهش اهمیت این وقایع ناکام مانده.

  خبر کامل
  next
 4. آموزش نفرات عراقی

  نیروهای آمریکایی مستقر در عراق پس از چند روز وقفه عملیات مشترک علیه داعش و برنامه آموزش ارتش عراق را از سر گرفته‌اند. فعالیت این نیروها پس از بحران ناشی از کشته شدن قاسم سلیمانی در عراق به حالت تعلیق درآمده بود.

  خبر کامل
  next
 5. مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا

  مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه با رادیو ملی عمومی آمریکا گفته است ماده دوم قانون اساسی به رییس جمهوری این کشور اجازه می‌دهد در یک اقدام دفاعی در خاک ایران به اقدام نظامی دست بزند.

  خبر کامل
  next
 6. علی معموری

  کارشناس امور عراق

  سپاه قدس

  نقش قاسم سلیمانی در ایران و منطقه از تنوع و سابقه درازی برخوردار است تا آن جا که این موضوع به امری اختلاف برانگیز بین طرفداران و دشمنانش تبدیل شده است. از یک سو گروهی او را قهرمان جنگ علیه داعش و نماد مبارزه علیه تروریسم میبینند و از سوی دیگر گروهی او را از زمینه سازان و عاملان ایجاد تروریسم در منطقه میشمرند.

  خبر کامل
  next
 7. پومپئو

  وزیر خارجه آمریکا با اشاره به اعتراضات جاری در ایران، علت حضور گسترده مردم در مراسم بزرگداشت قاسم سلیمانی را "حضور در فضای استبدادی" و اختصاص منابع دولت به جمع کردن و کشاندن مردم به خیابان‌ها" دانسته است.

  خبر کامل
  next
 8. پرچم آمریکا

  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در توییتی معترضان ایرانی را که در جریان اعتراض‌ها از پا گذاشتن روی پرچم آمریکا خودداری کردند ستایش کرده است. اشاره آقای ترامپ به معترضانی است که روز شنبه در اعتراض به سرنگون شدن هواپیمای مسافربری در دانشگاه بهشتی تهران تجمع کردند و از عبور از روی پرچم‌های آمریکا و اسرائیل که روی زمین نقش بسته بود خودداری کردند.

  خبر کامل
  next
 9. دیواری که خودرو حامل قاسم سلیمانی منفجر شد

  شبکه خبری ان‌بی‌سی آمریکا در گزارشی اختصاصی می‌گوید که دونالد ترامپ طرح کشتن قاسم سلیمانی را از هفت ماه پیش در دستور کار مقام‌های نظامی گذاشته بود اما اجرای آن را به دستور مستقیم خود منوط کرده بود.

  خبر کامل
  next
 10. عرفان ثابتی

  پژوهشگر جامعه شناسی

  سلیمتانی

  توجیه اقدامات خود با توسل به اصل "منافع ملی" چیزی جز خودخواهی و نادیده گرفتن منفعت همگانی نیست. به قول یووال نوح هراری، نویسندۀ اسرائیلی، که از "تمدن جهانی واحد" سخن می‌گوید و عقیده دارد که "مشکلات جهانی" ما را "بیش از پیش به یکدیگر وابسته کرده"، "اگر هر ملتی فقط به خودش فکر کند، پس چه کسی به مشکلات جهانی فکر می‌کند؟"

  خبر کامل
  next