قاسم سلیمانی

 1. بحرین

  دادگاهی در بحرین هشت نفر را به اتهام برنامه‌ریزی برای گرفتن انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه به حبس ابد محکوم کرد. رسانه های محلی گزارش کرده‌اند که متهمان گروهی مورد حمایت ایران بودند.

  خبر کامل
  next
 2. نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق

  نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق، در بیانیه‌ای خبرگزاری فارس را به دلیل پخش دو فیلم درباره نقش قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران در جنگ با داعش در این منطقه، به "مخدوش کردن حقایق" و "نادیده گرفتن نقش نیروهای پیشمرگه و دولت اقلیم کردستان" متهم کرده است. آقای بارزانی خواهان "موضع‌گیری مناسب" جمهوری اسلامی درباره این فیلم‌ها شده است.

  خبر کامل
  next
 3. Video content

  Video caption: یک سال بعد از کشته ‌شدن سلیمانی؛ راهپیمایی در بعضی از شهرهای منطقه

  در اولین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران در حمله هوایی آمریکا، طرفداران آنها در ایران و چند کشور منطقه تجمعاتی برگزار کردند.

 4. احسان مهرابی

  روزنامه نگار

  زینب سلیمانی در نماز جمعه

  غسان بن جدو، خبرنگار شبکه المیادین، در مصاحبه او را به سبک نام و فامیل عربی " زینب قاسم سلیمانی " می خواند و او نیز خودش را "زینب حاج قاسم". این عبارت ها توصیفی از دختر قاسم سلیمانی است که به واسطه جایگاه پدرش در یک سال اخیر مطرح شده و به نوعی تنها صفتش مبلغ پدر بودن است. اما او کیست و در یک سال اخیر چه فعالیت‌هایی کرده است؟

  خبر کامل
  next
 5. هادی کیکاووسی

  روزنامه‌نگار

  قاسم سلیمانی

  کمتر از دو ماه پس از کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و با فروکش کردن موج محکومیت‌ها علیه این اقدام، ساخت مجسمه‌های او با هدف "تجلیل و پاسداشت" نام او آغاز شد. مجسمه‌هایی که خیلی زود تحت‌تاثیر نحوه ساختشان خبرساز شدند. آنها نه تنها هیچ شباهتی به قاسم سلیمانی نداشتند بلکه به دلیل نامتناسب بودن اجزا و اعضای بدن به کاریکاتوری از انسان شباهت داشتند.

  خبر کامل
  next
 6. فاطمه جمال‌پور

  بی‌بی‌سی

  دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر تهران به یاد قاسم سلیمانی

  تنها چند روز ‍پس از کشته شدن قاسم سلیمانی در عراق جنبش تغییر نام مکان‌ها و خیابان‌ها به نام او در ایران شروع شد.

  خبر کامل
  next
 7. ایران

  در ایران، عراق، سوریه، لبنان و یمن برنامه‌هایی به مناسبت اولین سالگرد ترور قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه برگزار شده است. در بغداد، هزاران نفر به همین مناسبت تجمع کرده‌اند. این تجمع را شبه‌نظامیان عراقی طرفدار ایران سازمان داده‌اند.

  خبر کامل
  next
 8. آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی

  یک سال پس از کشته شدن قاسم سلیمانی سخنان مقامات جمهوری اسلامی درباره 'انتقام سخت' و یا انتقام از ترور او ادامه دارد.

  خبر کامل
  next
 9. Video content

  Video caption: هادی عامری: سلیمانی می‌گفت آمریکایی‌ها این قدر احمق نیستند که مرا در عراق بکشند

  در نخستین سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران، تنش میان آمریکا و ایران دوباره بالا گرفته است.

 10. Video content

  Video caption: اوج و فرود تنش در خلیج فارس؛ آمریکا و ایران شاخ به شاخ در جنگ روانی و تبلیغاتی

  در آستانه سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، تنش میان ایران و آمریکا افزایش پیدا کرده است. .