قاسم سلیمانی

 1. نرجس سلیمانی در کنار خواهرش فاطمه

  قرار گرفتن نام دختر بزرگ قاسم سلیمانی در فهرست اصولگرایان برای انتخابات شورای شهر تهران با انتقادهایی از جمله از سوی خانواده خود او رو به رو شده است. حداد عادل می‌گوید که به دلیل حاشیه ها از او خواسته انصراف دهد اما او مصر بوده و به دلیل نگرانی از رای نیاوردن او به شکل انفرادی، او را به فهرست شورای ائتلاف اضافه کردند.

  خبر کامل
  next
 2. دختر قاسم سلیمانی در فهرست انتخاباتی اصولگرایان برای شورای شهر تهران

  دختر قاسم سلیمانی

  نرجس سلیمانی، دختر قاسم سلیمانی در میان فهرست نامزدهای پیشنهادی اصولگرایان برای انتخابات شورای شهر تهران است.

  از سوابق کاری خانم سلیمانی اطلاعات چندانی به طور عمومی منتشر نشده است.

  قاسم سلیمانی فرمانده پیشین سپاه قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران بود که در حمله آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد.

  پس از کشته شدن آقای سلیمانی تبلیغات رسمی حکومت ایران ستایش بسیاری از او کرده و به ویژه یکی از دختران او، زینب سلیمانی، نقش پررنگی در در این تبلیغات داشته است.

 3. آمریکا در سوم ژانویه با حمله به خودروی فرمانده کتائب حزب الله در بغداد او و فرمانده نیروی قدس را کشت

  خبرگزاری رویترز در گزارشی اختصاصی می‌گوید ایران صدها نیروی نظامی نخبه مورد اعتماد خود را از میان گروه های شبه نظامی تحت حمایتش در عراق دست چین کرده تا گروهی ویژه و عمیقا وفادار را برای اهداف سیاسی خود در خاک عراق تشکیل دهد. یک مقام دولت عراق به این خبرگزاری گفته است اسماعیل قاآنی، فرمانده جدید سپاه قدس به دنبال تشکیل گروه‌هایی چند صدنفری است که تنها به این نیرو وفادار باشند.

  خبر کامل
  next
 4. یکی از خودروهای مورد حمله قرار گرفته در فرودگاه بغداد

  یک روز پس از گزارش خبری مبنی بر نقش اقلیم کردستان در ترور قاسم سلیمانی، یگان مبارزه با تروریسم اتحادیه میهنی کردستان عراق (CTG) هرگونه دخالت در این عملیات را رد کرد.

  خبر کامل
  next
 5. عملیات علیه قاسم سلیمانی از ابتدای ریاست جمهوری دونالد ترامپ برنامه ریزی شده بود

  یاهونیوز در مصاحبه با ۱۵ مقام فعلی و سابق آمریکایی به جزییات تازه ای از عملیات ایالات متحده برای قتل سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران دست پیدا کرده است. به گزارش این سایت خبری، موفقیت سوءقصد به جان قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس، از فرماندهان ارشد حشد شعبی عراق در سوم ژانویه ۲۰۲۰ در فرودگاه بغداد، به همکاری آمریکا با نیروهای اطلاعاتی اسراییل و اقلیم کردستان عراق بستگی داشته است. بر این اساس،‌ تک تیراندازان یگان زبده دلتافورس آمریکا و سه پهپاد مسلح به موشک های هلفایر در قتل قاسم سلیمانی به کار گرفته شده اند.

  خبر کامل
  next
 6. حسن روحانی

  رئیس جمهوری ایران هدف از افشای فایل صوتی مصاحبه محمدجواد ظریف را اثرگذاری بر مذاکرات هسته‌ای اعلام کرد و گفت: "درست در مقطعی که وین در اوج موفقیت است،‌ آن را پخش می‌کنند تا در درون اختلاف ایجاد کنند." او از وزارت اطلاعات خواست در برخورد با این "سرقت" رحم نداشته باشند.

  خبر کامل
  next
 7. ظریف

  دادسرای تهران از تشکیل پرونده قضایی در ارتباط با "فایل صوتی طبقه‌بندی شده از وزیر امور خارجه" ایران خبر داده و کمیسیون امنیت ملی مجلس برای بررسی این مصاحبه خبرساز از محمد جواد ظریف دعوت کرده است. گفته‌های آقای ظریف درباره نقش قاسم سلیمانی در سیاست خارجی، سرنگونی هواپیمای اوکراینی و برجام در این مصاحبه خبرساز شده است.

  خبر کامل
  next
 8. رئیس مجلس ایران: نمی‌گذاریم برای 'مقاصد سیاسی' به قاسم سلیمانی 'جفا کنند'

  محمدباقر قالیباف، رییس مجلس ایران در واکنش به فایل صوتی محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و انتقادات او درباره قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران نوشت که اجازه نخواهد داد تا با فرصت طلبی برای رسیدن به مقاصد سیاسی به قاسم سلیمانی "جفا شود."

  او در توییتر خود نوشت که "تدبیر وشجاعت حاج قاسم میدان‌ها را فتح و معابر دیپلماسی را باز می‌کرد؛ چیزی جز سیاست‌بازی یا ساده‌لوحی نمی‌تواند این حقیقت روشن را کتمان کند."

  او در ادامه نوشت که نخواهند گذاشت، حالا که قاسم سلیمانی کشته شده "با فرصت‌طلبی برای رسیدن به مقاصد سیاسی به او جفا کنند و نقش تاریخی" او را "وارونه جلوه دهند."

  در یک فایل صوتی که به تازگی منتشر شده است محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، در مصاحبه با سعید لیلاز اقتصاددان نزدیک به دولت از کارشکنی روسیه در مذاکرات برجام و همچنین تقابل دستگاه دیپلماسی با تصمیمات نظامی و به ویژه نقش قاسم سلیمانی می‌گوید.

 9. واکنش وزیر خارجه سابق آمریکا به انتشار فایل صوتی مصاحبه ظریف

  مایک پومپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا در واکنش به فایل مصاحبه محمد جواد ظریف در توییتی با اشاره به عملیات دولت ترامپ در بغداد و کشتن قاسم سلیمانی نوشت: "حمله فوق العاده دولت ما به قاسم سلیمانی تاثیر بسیار زیادی بر ایران و خاورمیانه داشته است. اگر حرف من را باور نمی‌کنید، از جواد ظریف بپرسید."

  آقای پمپئو افزود: "رئیس جمهور بایدن همچنان فکر می‌کند که کشتن سلیمانی کار اشتباهی بوده است."

  ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ قاسم سلیمانی و فرماندهان نیروهای حشد‌ شعبی در حال حرکت در دو خودرو از فرودگاه بغداد در قسمت بارگیری بودند که توسط پهپادهای ارتش آمریکا خودروهایشان هدف قرار گرفته و کشته شدند.

  آقای ظریف در فایل صوتی که منتشر شده است از استفاده سپاه قدس و قاسم سلیمانی از شرکت هواپیمایی مسافربری ایران ایر برای پروازها به سوریه خبر می‌دهد.

  آقای ظریف می‌گوید: "آقای سلیمانی درواقع معتقد بوده چون "میدان" اصل است، فرضا اگر استفاده از هما ۲ درصد نسبت به ماهان مزیت داشته باشد باید از هما استفاده کرد، ولو آنکه ۲۰۰ درصد به دیپلماسی کشور هزینه بخورد."

  انتشار فایل صوتی ظریف درباره سلیمانی و کارشکنی روسیه در برجام

 10. بحرین

  دادگاهی در بحرین هشت نفر را به اتهام برنامه‌ریزی برای گرفتن انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه به حبس ابد محکوم کرد. رسانه های محلی گزارش کرده‌اند که متهمان گروهی مورد حمایت ایران بودند.

  خبر کامل
  next