جو بایدن

 1. Trump dancing

  دونالد ترامپ برای جلوگیری از انتشار اسناد کاخ سفید به کمیته‌ای که در مورد حمله ششم ژانویه به کنگره تحقیق می کند، پرونده قضایی تشکیل داده است. آقای ترامپ با شکایت از کمیته تحقیق در تلاش است تا اسناد دوران ریاست جمهوری خود را مخفی نگه دارد. این کمیته با هدف بررسی این حمله تشکیل شده است.

  خبر کامل
  next
 2. هواداران آقای ترامپ می خواستند کنگره پیروزی جو بایدن را تایید نکند

  جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، تلاش دونالد ترامپ برای خودداری از ارائه مدارک درخواست شده از سوی یک کمیته تحقیق کنگره را رد کرده است. کمیته تحقیق کنگره در پی به دست آوردن اسناد مکالمات و ارتباطات دونالد ترامپ، مشاوران او و اعضای خانواده اش در روز حمله هوادارانش به ساختمان کنگره در ششم ژانویه است. آقای ترامپ از دستیاران خود خواسته است تا اسناد مورد درخواست را به کمیته تحقیق تحویل ندهند.

  خبر کامل
  next
 3. Mr Biden and top Democrat Nancy Pelosi

  تصویب برنامه گسترده جو بایدن برای بازسازی زیرساخت‌های کشور به دلیل اختلاف نظر میان اعضای حزب دموکرات با مشکل روبرو شده است.

  خبر کامل
  next
 4. سازمان ملل

  جو بایدن، رییس جمهوری ‍آمریکا، در اولین نطق خود در هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرده است که به دنبال جنگ سرد تازه‌ای با چین نیست و توسل به گزینه نظامی در قبال بحران های بین المللی، گزینه آخر ایالات متحده خواهد بود. ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، نیز در نطق مجازی خود با انتقاد شدید از سیاست های آمریکا گفت که جمهوری اسلامی 'گفتگویی را مفید می‌داند که نتیجه آن لغو تحریم‌های ظالمانه باشد.'

  خبر کامل
  next
 5. آشیتا ناگش

  بی‌بی‌سی‌نیوز

  کیوانان

  تقریبا چهار سال پیش انتشار اظهارنظرهایی تند و افراطی در اینترنت شروع شد درباره آنهایی که در راس هرم قدرت و جامعه آمریکا قرار دارند. این نوشته‌ها که "کیو" امضا می‌شدند منسوب به فردی می‌شد که در دولت آمریکا به اطلاعات سری دسترسی دارد و آنها را به بیرون درز می‌دهد. این تئوری‌های توطئه چنان فراگیر و گسترده شدند که خانواده‌ها و دوستان بسیاری را از هم جدا کردند.

  خبر کامل
  next
 6. واکسن کرونا

  جو بایدن برای گسترش واکسیناسیون عمومی کرونا در آمریکا دستورالعملی‌های تازه‌ای صادر کرده است، از جمله این که تزریق واکسن برای شرکت‌های خصوصی دارای بیش از ۱۰۰ کارمند اجباری شود. به این ترتیب افرادی که از واکسن زدن خودداری کنند، باید به طور مستمر آزمایش کرونا بدهند.

  خبر کامل
  next
 7. عکسی در شبکه های اجتماعی از سیل در ویلیامزبرگ در بروکلین نیویورک، عکس از جیمی سایر که رویترز منتشر کرده

  جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه هنگام بازدید از خرابی های به بار آمده در سیل های مرگبار شمال شرقی این کشور گفته است که توفند آیدا نمایانگر وضعیتی است که تغییر اقلیم به بار می آورد.

  خبر کامل
  next
 8. جو بایدن دستور داد اسناد محرمانه تحقیقات یازدهم سپتامبر تا حد ممکن علنی شود

  جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، با امضای یک فرمان به دادستان کل این کشور دستور داده تا حداکثر ظرف ۶ ماه با بررسی اسناد محرمانه تحقیقات حملات یازدهم سپتامبر، زمینه انتشار علنی بخشی از این اسناد را فراهم کند.

  این دستور واکنشی است از سوی آقای بایدن به نامه و اعتراضات بیش از ۱۶۰۰ نفر از بازماندگان قربانیان حملات یازدهم سپتامبر که با یادآوری وعده انتخاباتی او در زمینه شفاف سازی تحقیقات و اسناد یازدهم سپتامبر، به رئیس جمهوری آمریکا هشدار داده بودند که اگر دستور علنی شدن این اسناد را صادر نکند، بهتر است در مراسم بیستمین سالگرد این حملات هم شرکت نکند.

  آنان و برخی ناظران معتقد اند که این مدارک شامل شواهدی است که حکومت عربستان سعودی، هم‌پیمان آمریکا را در مظان این قرار می‌دهد که به این حمله‌ها کمک کرده است.

  در دو دهه گذشته تمامی روسای جمهوری آمریکا با استناد به «مساله امنیت ملی» از انتشار کامل اسناد مرتبط با این حملات جلوگیری کرده بودند.

 9. بحران افغانستان؛ وزیرخارجه آمریکا به قطر می‌رود

  آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، قرار است دو روز دیگر به خاورمیانه سفر کند تا از نزدیک از عملیات اسکان و انتقال دهها هزار نیروی این کشور و شهروندان افغان همکار نیروهای آمریکایی که در قطر و چند کشور دیگر به طور موقت اسکان داده شده‌اند، بازدید کند.

  انتونی بلیکن گفته بنا دارد در جریان سفر خود به دوحه از امرای قطر برای همکاری در عملیات تخلیه هوایی نیروهای این کشور تشکر کند.

  قطر طی چند هفته گذشته پایگاه اصلی عملیات تخلیه از فروگاه کابل بود. این کشور همچنین کانون اصلی مذاکرات میان آمریکا و گروه طالبان طی چند سال گذشته بوده است.

  وزیر خارجه امریکا بعد از قطر به آلمان سفر خواهد کرد تا ضمن بازدید از پایگاه نظامی آمریکا به همراه هایکو ماس، همتای آلمانی خود، اجلاس وزیران ۲۰ کشور دخیل در عملیات تخلیه و اسکان هزاران افغانی که بعد از حاکم شدن طالبان این کشور را ترک کردند، اداره کند.

  آقای بلینکن، همچون جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به علت نحوه خروج نیروهای این کشور از افغانستان با انتقاد شدید روبرو است.

 10. QAnon Shaman

  جیکوب چنسلی، از مهاجمان جلودار حمله به کنگره آمریکا در روز ششم ژانویه امسال، اتهامات خود را در دادگاه پذیرفته است. او به همراه حدود ۶۰۰ حامی دیگر دونالد ترامپ که در روز ششم ژانویه قصد متوقف کردن تشریفات نهایی نتایج انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ را داشتند، در حال گذراندن جلسات دادگاه خود هستند. آقای چنسلی به علت مشخصات ظاهری خود در آن روز و همچنین فریادهایی که پس از ورود به ساختمان کنگره سر داد، بسیار مورد توجه دوربین‌های تلویزیونی قرار گرفت.

  خبر کامل
  next