تورم

 1. قیمت

  در حالیکه دولت ایران پس از افزایش قیمت سوخت بارها سخن از کنترل قیمت‌ها در بازار کرده، بعضی از رسانه‌های ایران گزارش‌هایی درباره افزایش قیمت ‌کالاها و خدمات منتشر کرده‌اند؛ از افزایش نرخ مسافرت درون شهری تا حمل و نقل میوه و تره بار. رضا رحمانی، وزیر صمت گفته است 'در مورد تاکسی ها افزایش قیمت را می‌پذیریم، دوستان هم مجوزهای لازم را ارائه خواهند داد.'

  خبر کامل
  next
 2. انار

  مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارش خود درباره تغییرات قیمت کالاها در ایران، از کاهش نرخ تورم در آبان ماه سال جاری در مقایسه با مهر خبر داده است. این مرکز گفته نرخ تورم دوازده ماه منتهی به آبان ماه بیش از ۴۱ درصد بوده که نسبت به مهر ماه کاهش داشته. اعلام کاهش نرخ تورم در حالیست که یکی از دلایل اعتراضات اخیر در ایران، نگرانی از تبعات افزایش قیمت سوخت بر اقتصاد خانوارها بود.

  خبر کامل
  next
 3. مسکن

  محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی قیمت تمام شده هر مترمربع مسکن در غیر از کلانشهرها را ۲/۵ تا ۳/۵ میلیون تومان اعلام کرده و گفته: 'در کلانشهرها این رقم حداکثر ۳/۵ میلیون تومان خواهد شد'. بر اساس اعلام مقام‌های ارشد وزارت راه و شهرسازی ثبت‌نام "طرح اقدام ملی مسکن" در سه استان ایران قرار است از فردا آغاز ‌شود.

  خبر کامل
  next
 4. بیکاری

  علی‌رضا حاتم زاده، معاون آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ایران نرخ بیکاری در میان فارغ‌التحصیلان دانشگاهها در این کشور را دو برابر بی سوادان اعلام کرده است. مرکز آمار ایران اخیرا در گزارشی اعلام کرده بود سهم جمعیت بیکار فارغ‌التحصیل از مراکز آموزش عالی از کل بیکاران در تابستان امسال ۴۳/۸ درصد بوده که از پارسال ۵ درصد افزایش داشته است.

  خبر کامل
  next
 5. تورم

  گزارش فصلی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که بیکاری در بهار امسال در مقایسه با زمستان پارسال کمتر و تورم افزایش داشته است. بر اساس این گزارش، قیمت هر متر مربع خانه مسکونی در بهار امسال در مقایسه با بهار پارسال بطور متوسط بیش از ۸۲ درصد بالا رفته است.

  خبر کامل
  next
 6. property

  مرکز آمار ایران در گزارشی که درباره تحولات بازار زمین و مسکن در تهران منتشر کرده از افزایش شدید قیمت‌ها در بهار امسال در مقایسه با همین فصل در سال ۱۳۹۷ خبر داده است. بر اساس این گزارش، افزایش قیمت هر مترمربع زیربنای مسکونی در همین مدت حدود ۱۱۰ درصد اعلام شده است.

  خبر کامل
  next
 7. سعید توفیقی

  بی‌بی‌سی

  تهران

  بانک مرکزی ایران در گزارشی اعلام کرده تعداد معاملات مسکن در شهر تهران در شهریور ماه امسال در مقایسه با همین ماه در سال قبل ۷۳ درصد کمتر شده است. قیمت متوسط هر متر مربع واحد مسکونی معامله شده در تهران ماه پیش حدود ۱۲ میلیون و ۶۶۸ هزار تومان اعلام شده است که از پارسال حدود ۵۶/۵ درصد گرانتر شده است.

  خبر کامل
  next
 8. در حال حاضر ثبات بر اقتصاد کشور حاکم و امکان برنامه‌ریزی برای بهبود شرایط و رشد و توسعه اقتصادی فراهم شده است

  عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران گفته در نیمه اول سال جاری خورشیدی با وجود تحریم‌های آمریکا علیه ایران، حدود ۱۹ میلیارد دلار برای واردات کالاها ارز امین شده است. او گفته از این مقدار حدود ۱۱ میلیارد دلار مربوط به صادرات غیرنفتی است.

  خبر کامل
  next
 9. گوشت

  مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارشی که منتشر کرده نرخ تورم سالانه در شهریور ماه امسال برای خانوارهای این کشور را ۴۲.۷ اعلام کرده است. این سازمان همچنین در گزارشی که همزمان منتشر کرده اعلام کرده که در مناطق شهری ایرانی متوسط قیمت معامله یک متر مربع زمین در بهار امسال نسبت به بهار پارسال حدود یک و نیم برابر شده است.

  خبر کامل
  next
 10. سعید توفیقی

  بی‌بی‌سی

  دخل و خرج

  مرکز آمار ایران اخیرا آمار هزینه و درآمد خانوارهای ایرانی در سال ۱۳۹۷ را منتشر کرده که در مجموع حکایت از پیشی گرفتن درآمد متوسط خانوارهای ایرانی (شهری و روستایی) از هزینه‌هایشان دارد؛ البته با نگاهی دقیق‌تر می‌توان دریافت که این وضعیت برای دهک‌های مختلف یکسان نیست.

  خبر کامل
  next