دونالد ترامپ

 1. عملیات علیه قاسم سلیمانی از ابتدای ریاست جمهوری دونالد ترامپ برنامه ریزی شده بود

  یاهونیوز در مصاحبه با ۱۵ مقام فعلی و سابق آمریکایی به جزییات تازه ای از عملیات ایالات متحده برای قتل سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران دست پیدا کرده است. به گزارش این سایت خبری، موفقیت سوءقصد به جان قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس، از فرماندهان ارشد حشد شعبی عراق در سوم ژانویه ۲۰۲۰ در فرودگاه بغداد، به همکاری آمریکا با نیروهای اطلاعاتی اسراییل و اقلیم کردستان عراق بستگی داشته است. بر این اساس،‌ تک تیراندازان یگان زبده دلتافورس آمریکا و سه پهپاد مسلح به موشک های هلفایر در قتل قاسم سلیمانی به کار گرفته شده اند.

  خبر کامل
  next
 2. آنتونی زورکر

  گزارشگر آمریکای شمالی بی‌بی‌سی

  چنی

  دوره عضویت لیز چنی، نماینده کنگره در گروه رهبری جناح جمهوریخواه در مجلس نمایندگان ممکن است به زودی به پایان نامتعارفی برسد به این دلیل که او مرتبا از دونالد ترامپ بد می‌‎گوید.

  خبر کامل
  next
 3. رودی جولیانی

  ماموران فدرال آمریکا با حکم قضایی خانه رودی جولیانی، وکیل سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا را در منهتن نیویورک و در جریان تحقیقات درباره اقدامات او در پرونده اوکراین بازرسی کردند. به گزارش نیویورک‌ تایمز وسایل الکترونیک از جمله مواردی بوده که در خانه آقای جولیانی ضبط شده است.

  خبر کامل
  next
 4. اپل به اپلیکیشن پارلر اجازه بازگشت داد

  تصویر اپلیکیشن پارلر

  شرکت اپل اعلام کرد که به اپلیکیشن مناقشه برانگیز پارلر که پس از انتخابات نوامبر سال گذشته جایگاه رو به رشدی برای حامیان عقاید راست افراطی در آمریکا شده بود، اجازه خواهد داد که یک بار دیگر به فروشگاه اپلیکیشن‌های اپل بازگردد.

  شرکت اپل اپ پارلر را پس از حمله خونین ششم ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا از حضور در این فروشگاه منع کرده بود و به شرکت طراح و پشتیبانی آن اعلام کرده بود تا زمانی که سیاست‌های خود در برابر خشونت و نفرت پراکنی شفاف نسازد به آن اجازه بازگشت نخواهد داد.

  روز دوشنبه، ۱۹ آوریل، شرکت اپل در نامه‌ای به دو نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا نوشت که پارلر سیاست‌های خود را به روز و اصلاح کرده و به این ترتیب شرایط لازم برای بازگشت آن مهیا شده است.

  پارلر در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته به پایگاهی برای حامیان دونالد ترامپ و حامیان عقاید ملی گرایانه و راست افراطی بدل شده بود.

  شرکت طراح و پشتیبان این اپلیکیشن هنوز زمان بازگشت آن به فروشگاه مجازی اپلیکیشن‌های اپل را اعلام نکرده است.

  به لحاظ فرم، پارلر بسیار به شبکه اجتماعی توییتر شباهت دارد هر چند شعار خود را کمک به حفظ و بسط «آزادی بیان» تعیین کرده است.

 5. فیسبوک همرسانی 'صدای ترامپ' را ممنوع کرد

  ترامپ

  فیسبوک یک ویدئوی جدید از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را از صفحه لارا ترامپ، عروس او، حذف کرده است.

  لارا ترامپ، همسر اریک ترامپ یکی از فرزندان دونالد ترامپ، به تازگی در شبکه خبری فاکس‌نیوز حضور می‌یابد و ویدئویی از مصاحبه‌اش با پدرشوهر خود را در فیسبوک همرسانی کرد.

  خانم ترامپ سپس تصویری از یک ایمیل دریافتی از فیسبوک را همرسانی کرد که به او اخطار می‌داد "محتوای دیگری که با صدای دونالد ترامپ همرسانی شود حذف خواهد شد و محدودیت‌های بیشتری برای حساب کاربری مرتبط به همراه خواهد داشت."

  دونالد ترامپ بدون آنکه شواهد و دلیلی برای ادعایش ارائه دهد بر تقلب در انتخابات آمریکا اصرار داشت. عده‌ای از هواداران او به ساختمان کنگره هجوم بردند و پس از آن شبکه‌های اجتماعی فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب حساب‌های او را بستند.

 6. ترامپ

  یکی از مشاوران دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، می‌گوید او به زودی با راه انداختن یک شبکه اجتماعی جدید به فضای مجازی بر می‌گردد. بعد از واقعه حمله به کنگره آمریکا در ماه ژانویه، حساب آقای ترامپ در توییتر و فیسبوک به صورت دائمی تعلیق شد.

  خبر کامل
  next
 7. مایکل فلین (راست) در کنار بیژن کیان

  دادگاه تجدیدنظر فدرال در ریچموند ویرجینیا رای قاضی دادگاه فدرال بدوی درباره بیژن کیان، بازرگان و شریک‌کاری مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ در پرونده فتح الله گولن-ترکیه را نقض کرد و گفته است آرای هیات منصفه مبنی بر گناهکار شناختن آقای کیان، «معتبر بوده» و قاضی دادگاه بدوی نباید آن را باطل اعلام می‌کرده است.

  خبر کامل
  next
 8. US Deputy Secretary of State William Burns testifies before the Senate Foreign Relations Committee 6 March 2014

  مجلس سنای آمریکا به ویلیام برنز، نامزد جو بایدن برای ریاست سازمان اطلاعات مرکزی، سیا، رای اعتماد داد. آقای برنز که بیش از سه دهه در وزارت خارجه آمریکا حضور داشت، در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، معاون این وزارتخانه بود و نقش محوری در مذاکرات هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی داشت. او نخستین رئیس سیا است که کارنامه‌اش تماما به وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی باز می‌گردد.

  خبر کامل
  next
 9. خبر فوریویلیام برنز، دیپلمات کهنه‌کار، رئیس سازمان سیا شد

  سنای آمریکا با تایید نامزد جو بایدن برای ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، به ویلیام برنز رای اعتماد داد.

  آقای برنز که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما معاون جان کری در وزارت خارجه بود، نخستین رئیس سیا است که تمامی کارنامه کاری او به دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه آمریکا مربوط می‌شود.

  ویلیام برنز بیش از سه دهه در وزارت خارجه آمریکا حضور داشت و در مقام معاون این وزارت خانه، یکی از آخرین دستاوردهای او مدیریت مذاکرات و توافق هسته‌ای موسوم به برجام با ایران بود.

  آن طور که رسانه های آمریکایی می گویند علت انتخاب او از سوی جو بایدن برای ریاست سیا، شناخت او از مسایل روسیه و «توانایی» او برای بازگرداندن وجهه و اعتماد به این سازمان است که در چهار سال گذشته از سوی دونالد ترامپ، بارها به چالش کشیده شده بود.

  آقای برنز در جلسه بررسی صلاحیت خود در سنا گفته بود که از نظر او «سازمان سیا و فعالیت های اطلاعاتی هیچ گاه نباید سیاسی شود».

  ویلیام برنز
 10. دونالد ترامپ

  شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، که رده‌بندی ثروتمندترین افراد جهان را منتشر می‌کند می‌گوید ارزش خالص دونالد ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری با حدود ۷۰۰ میلیون دلار کاهش به ۲.۳ میلیارد دلار رسیده است.

  خبر کامل
  next