اوکراین

 1. شهروندان اوکراینی

  ویروس جدید کرونا که سارس-کرونا-دو نام گرفته همچنان در حال گشودن مرزهای جدید است. هم تعداد کشورهایی که ویروس در آن گزارش شده رو به افزایش است هم شمار مبتلایان و قربانیان در کشورهایی که قبلا بیماری دیده شده بود. کره جنوبی پس از افزایش قابل توجه مبتلایان به کرونا تدابیر احتیاطی ویژه‌ای را در پیش گرفته است. مصر، امارات عربی و اسرائیل هم مورد ابتلا به ویروس کرونای جدید را گزارش کرده‌اند.

  خبر کامل
  next
 2. Video content

  Video caption: گفتگو با مجید نوروزی که برادرش در سرنگونی هواپیمای اوکراینی کشته شد

  پرواز تهران - کی یف که دقایقی پس از ترک فرودگاه امام خمینی هدف دو موشک قرار گرفت ، تقریبا پر بود. 176 سرنشین داشت که از این تعداد 167 نفر مسافر بودند و 9 نفر خدمه پرواز.

 3. Video content

  Video caption: پرواز 752 اوکراین؛ 40 روز بعد و ده‌ها سئوال بی‌جواب

  !چهل روز پیش، دو موشک قلب آسمان پایتخت ایران را شکافتند و بر پیکر هواپیمایی مسافربری نشستند، نقطه شروع خلق یک رسوایی

 4. Video content

  Video caption: گفتگو با حامد اسماعیلیون که همسر و دخترش را در سرنگونی هواپیمای اوکراین از دست داد

  پرواز تهران - کی یف که دقایقی پس از ترک فرودگاه امام خمینی هدف دو موشک قرار گرفت ، تقریبا پر بود. 176 سرنشین داشت که از این تعداد 167 نفر مسافر بودند و 9 نفر خدمه پرواز.

 5. اسامی قربانیان هواپیمای اوکراینی

  مراسم چهلمین روز سرنگونی پرواز ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین که با موشک‌های سپاه پاسداران در ایران سرنگون شد، در کی‌یف پایتخت این کشور برگزار شد. همزمان در مقابل سفارت ایران در کی‌یف هم تجمعی برگزار شد. روی پلاکارد تجمع‌کنندگان نوشته شده بود: "دست از دروغگویی بردارید، به قربانیان احترام بگذارید."

  خبر کامل
  next
 6. نشست خبری روحانی

  رئیس جمهوری ایران در نشستی خبری سرنگونی هواپیمای مسافربری اوکراین با پدافند سپاه را "یک اشتباه موردی" خواند و از واکنش سپاه ستایش کرد. او همچنین گفت که آمار کشته‌های اعتراضات آبان در اختیار پزشکی قانونی است و افزود که این نهاد می‌تواند آمار را اعلام کند، اما خود در این باره سکوت کرد.

  خبر کامل
  next
 7. Gordon Sondland (left) and Alexander Vindman

  سرهنگ ویندمن یکی از شاهدان کلیدی تحقیقات استیضاح آقای ترامپ بود که با حضور در مجلس نمایندگان گفت دست کم دو بار درباره معطل نگه داشتن کمک نظامی به بهانه یک درخواست سیاسی تذکر داده است. همزمان گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا هم گفته به واشنگتن فراخوانده شده است.

  خبر کامل
  next
 8. Video content

  Video caption: انتشار شواهد تازه از سرنگون کردن هواپیمایی اوکراین

  انتشار فایلی صوتی در رسانه‌های اوکراین، ابعادی تازه و تکان دهنده از ماجرای ساقط شدن هواپیمایی را روشن می‌کند، که نزدیک به یک ماه پیش سرنگون شد.

 9. هواپیمای اوکراین

  از صبح امروز دوشنبه ۱۴ بهمن، شمار زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی دوباره سوالات بی‌جواب خود را درباره شلیک موشک به هواپیما مسافربری اوکراین مطرح کردند و از سران حکومت و مسئولان هوایی ایران به دلیل "دروغ‌گویی" به شدت انتقاد کردند.

  خبر کامل
  next
 10. ولودمیر زلنسکی، رییس جمهوری اوکراین می گوید از غرامت پیشنهادی به خانواده های قربانیان هواپیمای سرنگون شده این کشور در ایران رضایت ندارد. آقای زلنسکی در یک مصاحبه تلویزیونی گفت ایران پیشنهاد داده به ازای هر کدام از کشته شدگان اوکراینی این هواپیما به خانواده آنها هشتاد هزار دلار پرداخت کند که این رقم کافی نیست. آقای زلنسکی همچنین بار دیگر خواسته اوکراین را برای دریافت هر دو جعبه سیاه هواپیما تکرار کرد.

  خبر کامل
  next